Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Danas smo crveni zbog INE, malo prebrzo je išla gore, ali nema veze, vjerujem u povratak preko 4k vec sutra, danas ce Ameri rasturati..



to ti kaze jer se svi sjecamo kak ste u talu ti Nathane i Ivek123 plasili investirore prije par mjeseci…
prije onog velikog pada do 3200…
nismo zaboravili…
sve je zabiljezeno… [tongue] [bye]

Kao prvo dragi moj tigricu crobex je u ono, ne tako davno, vrijeme bio blizi 3500 bodova kad sam ja pisao da moze to i nize, a i danas vjerujem da moze i nize posebice ako vlada odluci Inu dati Molu, unatoc ponudi OMV-a, u bescjenje (citaj: zamijenu). Termin ‘plasenje’ bas i ne bih koristio da sam na tvom mjestu, prije bih rekao da sam kontrirao onima u euforicnom deliriju, spustao loptu i opcenito nastojao zvucati trezveno… no kako ameri vole reci One man’s terrorist, another’s freedom fighter [thumbsup]
[/quote]

naravno da uvijek moze nize.
samo je pitanje kako se do toga "nize" dodje.
vi ste kontinuirano nekoliko mjeseci pisali kako sve ide dole i nize.
sada se moze ocekivati jos par takvih kao ti koji ce pricati da sve ide dole i do tada sjediti u CASHu.
Meni se cini da se ovdje radi samo o beskrupuloznoj pohlepi bez imalo obzira i morala…

Samo da spomenen zašto je tako slaba kupnja na likvidnijim dionicama i zašto je na njima prodaja porasla i sada je otprilike 5x veća.

Većina ljudi je u dionicama, a na kupnji su mali dioničari kojih ima jako malo i fondovi.
Kako su se fondovi maknuli, ostane praznina na kupnji. Druga stvar je da kad se kupuje , rijetko se stavlja na bid, već se udara po asku ko da je zadnje.
A oni koji su u cashu, malo će razmisliti prije ulaska.
To je moje gledanje trenutne situacije, i ne nagovaram niti na kupnju niti na prodaju.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


Kako su futuresi okrenuli u plus, a i EU okrenuo skoro kompletno u zeleno, možda je procurilo o Bernankeu i njegovom izvješću danas, da bi moglo biti pozitivno?

Vidjet ćemo uskoro jesam li imao dobar nos, trenutno futuresi u USA u ne malom plusu, EU indexi se dižu, DAX samo što nije izašao iz minusa.
Bojim se da je Baron pogriješio. Još jednom? KAko ide ona pjesma..One more time..

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Sad kad je cijela Europa zelena to nije bitno jer konačno padamo. U šta se pretvorio ovaj forum,
Bože sačuvaj!!!


Loš početak na europskim burzama
Ovo je bio naslov članka na businessu oko 10 sati, a pazi sada nastavak članka:

FTSEurofirst 300 indeks vodećih europskih dionica trenutno je u minusu mršavih 0,08 posto i kreće se oko 1.318 bodova. Frankfurtski DAX pao je, pak, oko 0,4 posto, dok su pariški CAC i londonski FTSE indeks na dobitku oko 0,4 posto.

U startu je sve bilo jasno gdje idemo, a zbog čega??!!

Surround all arround when it hits the ground

Počeo se grickat onaj nalog na ATPL…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=6a28a2b2-270e-44ea-b261-2d69151c355e&open=sec
http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe
http://finance.yahoo.com/indices?e=futures

Valjda će se i kod nas trgnuti predzatvaranje burze.

plavi, [thumbsup]



Kako su futuresi okrenuli u plus, a i EU okrenuo skoro kompletno u zeleno, možda je procurilo o Bernankeu i njegovom izvješću danas, da bi moglo biti pozitivno?

Vidjet ćemo uskoro jesam li imao dobar nos, trenutno futuresi u USA u ne malom plusu, EU indexi se dižu, DAX samo što nije izašao iz minusa.
Bojim se da je Baron pogriješio. Još jednom? KAko ide ona pjesma..One more time..
[/quote]

Vidit ćemo da li sam pogriješio za par tjedana.
Kako stvari stoje na INGRi, kupnja/prodaja je 37/201 kom
Danas će se možda Crobex malo vratiti, i tu ćeš biti u pravu, makar nisam ni rekao da se neće vratiti.
A u onome što nas čeka u daljnjem razdoblju nisi u pravu.
Crobex -2,02%, vraća se evo.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

Radi jeftinog dokupa INE i to je jedina istina. Moje iskreno mišljenje!


naravno da uvijek moze nize.
samo je pitanje kako se do toga "nize" dodje.
vi ste kontinuirano nekoliko mjeseci pisali kako sve ide dole i nize.
sada se moze ocekivati jos par takvih kao ti koji ce pricati da sve ide dole i do tada sjediti u CASHu.
Meni se cini da se ovdje radi samo o beskrupuloznoj pohlepi bez imalo obzira i morala…

Moj dragi tigricu, dok god ti vjerujes da ‘ovakvi kao ja’ ruse tvoju dragu burzu dotad ti na njoj nije mjesto… daj Boze da neko srusi moj ADRS ili HT pa da ga piknem jos, i nisam u nekom tko-zna-kakvom cashu – oko 20-35% portfelja koliko najcesce i drzim u cashu za specijalne prilike. dakle teorija ti ne drzi vodu

Samo sam svratio javiti se i pozdraviti ekipu buduci da mi je prijatelj Tima svrnuo pozornost na redizajnirani poslovni… cist sumnjam da bute me dugo morali trpiti
[thumbsup]

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje



http://www.cnbc.com/id/24944108

šoroš o nafti
vrijedno čitanja

Ma koji soros, nek nam radje plavi kaze nesto o ingri a znanac o finvestu hehe (salim se decki, samo se salim op.a.)
[/quote]

Tako je kakav Soros.
Što se Ingre tiče..Trin analiza , ili ti Trading analiza pokazuje da je ovo trenutno best buy na našoj burzi. Dakle simple, radi se o broju trgovanih dionica po ovim ili većim cijenama, u odnosu na tržišnu , ukratko dionicama po sadašnjim ili većim cijenama preko cijelog free floata protrgovano je već odavno dobijemo da je pitanje samo trenutka kada će gore. Jedina takva dionica u HR kada se pogleda taj statistički pokazateljTo je TA analiza , ne BRA analiza. Kad još uz to znamo da na ovim cijenama nema fonda koji bi ovu dionicu mogao prodati , a da zaradi , stvari izgledaju još ljepše. Bez obzira na ostvaren rast prošle godine, ogromni prometi su prolazili na cijenama daleko iznad tržišne tako da je tu situacija zbilja obečavajuča.
Nadalje tvrtka je izbacila rekordno godišnje izvješće , kao i rekordno kvartalno. Usudio bih se reći jedno od najboljih izvješća u HR od tvrtki koje kotiraju na burzi. Od građevinara definitivno. Imamo najave mogućih novih poslova, stime da ovdje govorimo o minimalno tri takva posla, kojih je vrijednost preko ukupnih godišnjih prihoda Ingre u 2007. godini. U stvari ako znamo da su ukupni prihodi u 2007. bili nešto preko 700 milijuna kuna, a ovdje se govori o poslovima o nekoliko milijardi kuna, sve je jasno. Neka samo jedan upali …( sve je na temi INGR ).
Mavrovo je preuzeto za jeftine pare, taman dok su burze u regiji padale , tvrtka je kupljena vrlo jeftino. Ogromna radna snaga, koja je izniman problem građevinara je sada tu, kao i popratna mehanizacija koju Mavrovo ima. Tu je postignuta sinergija , Ingra više neće morati plačati kooperante, već će svoje projekte skoro u potpunosti moći izvoditi vlastitom radnom snagom. I tu očekujemo bolji povrat od kapitala naravno. Znamo što i to znaći. Dokapitalizacija tvrtke je izvjesna ove godine, po ovim cijenama sigurno neće biti. Inaće tvrtka se trži po cijenama praktički od prošle dokapitalizacije koja je bila po 35 000 kuna. Tada je tvrtka imala nešto preko 400 milja ukupnjih prihoda i dobit kudikamo manju nego danas. Mirovinski fondovi, kao što znamo kupovali su velike količine na cijenama između 50 000 – 60 000 kuna. I oni će doći na svoje to je sigurno. Sva 4 mirovinska fonda u dionici, znamo što to znaći. Dugoročnu sigurnost ako ništa drugo. Trenutna fundamentalna vrijednost dionice je po svim pokazateljima govori da je dionica podcjenjena u sektoru, kao i u usporedbi sa sličnim tvrtkama u EU i USA. Sve ima na temi INGR. S time da ovdje valja naglasiti da je perspektiva jedne Ingre, u pogledu povečanja dobiti i prihoda sigurno veća od sličnih tvrtki vani. Financijski prihodi koji su mnogima bili trn u oku, su eliminirani zadnjim izvješćem. Iako nema ništa loše u tome da tvrtka višak novčanih sredstava ulaže u financijske vrijednosnice, zadnjim izvješćem pokazalo se da operativni dio poslova i te kako dobro posluje, profitabilno. Bez da se išta novo čak i ugovori prihodi i povečanje dobiti su osigurani, koga zanima , neka malo odvrti temu INGR. Po zadnem izvješću , a i nekima prije se da naslutiti da je tvrtka " morala " skrivati dobiti , posebno onu operativnu. Tako nešto je i normalno jer prevelik rast nije dobar, postepen solidan rast kroz duže vrijeme bolji je za samu cijenu dionice.Evo ukratko ono što mi je prvo palo na pamet, kad si već tražio očitovanje.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Što se Ingre tiče..Trin analiza , ili ti Trading analiza pokazuje da je ovo trenutno best buy na našoj burzi.

Ma nismo ni mislili drugacije [smiley]

jel sad kes vrijedi.
a vrijedit ce jos vise.

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.

Oprostite dragi kolega plavi ali dokazano je da prosjecni citatelj internet poratla trosi maksimalno dvije minute po clanku… buduci da ja nisam isao na tecaj brzog citanja a i nekako sam se pomucio s nekim vasim jezicnim konstrukcijama, zapeo sam negdje kod ‘kada se pogleda taj statisticki pokazatelj’… a i do tada sam skoro zaspao

Inace, ja se drzim one stare – da postoji laz, prokleta laz i statistika.

A takodjer drzim se i one da pri kupnji odabiram drustva gdje se uprava vise brine za poslovanje nego cijenu dionice, sto u Ingrinom primjeru nije slucaj pa cu je i u buducnosti izbjegavati u sirokom luku.

Vama ipak zelim puno srece

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

New Report

Close