Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Hm, sve neke lose vijesti oko nas. Te hipotekarne krize u SAD-u, te rast cijena nafte i sirovina, te globalno zatopljenje, te vlada zeli zajebat dionicare i Inu dati Molu, te je poslovni redizajnirao stranice… kako crobex i ne bi bio u minusu da mi je znati

Tebe sam čekao. Sada sam siguran da to ide dolje. Fučkaš MACD i TA. [bye]
[/quote]

Ma cemu takvo razmisljanje, tja nisam ja babaroga ili SDP-ovski premijerski kandidat da mogu samo tako srusiti burzu

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje




Hm, sve neke lose vijesti oko nas. Te hipotekarne krize u SAD-u, te rast cijena nafte i sirovina, te globalno zatopljenje, te vlada zeli zajebat dionicare i Inu dati Molu, te je poslovni redizajnirao stranice… kako crobex i ne bi bio u minusu da mi je znati

Tebe sam čekao. Sada sam siguran da to ide dolje. Fučkaš MACD i TA. [bye]
[/quote]

Ma cemu takvo razmisljanje, tja nisam ja babaroga ili SDP-ovski premijerski kandidat da mogu samo tako srusiti burzu

[/quote]

to ti kaze jer se svi sjecamo kak ste u talu ti Nathane i Ivek123 plasili investirore prije par mjeseci…
prije onog velikog pada do 3200…
nismo zaboravili…
sve je zabiljezeno… [tongue] [bye]


Molim kolegu Barona da mi ne šalje glupe privatne poruke poput ove zadnje, gdje me pita zašto Ingra pada, i da li ju može očekivati na 25 000 kuna. Koliko ja vidim po odnosu kupnje i prodaje kao i zadnjoj cijeni, Ingra ne pada , a trenutno je kupnja jača.
Samo ti čekaj. Tko ćeka , taj i dočeka, a može i tko čeka , taj nikad ne dočeka. Bitno je tko je taj " TKO "
Inaće danas zbilja dosadan dan, ništa zanimljivo.

nemoj tako…
nije baron tak los…

Evo jedne dobre vijesti od Sorosa za promijenu:
Soros Likens Oil Bubble to 1987 Crash: FT
Billionaire investor George Soros will warn U.S. lawmakers Tuesday that a crash similar to the one in 1987 was not to be excluded, as "a bubble in the making" is under way in oil and other commodities, the Financial Times reported on its Web site.

Rising oil prices are due to a number of fundamental changes and factors in the market, but the relatively recent ability of investment institutions to invest in the futures market through index funds is exaggerating price rises, Soros is expected to say when he speaks in front of the Senate’s Commerce Committee at 10 am New York time.

AP
George Soros
——————————————————————————–

"I find commodity index buying eerily reminiscent of a similar craze for portfolio insurance which led to the stock market crash of 1987," Soros will say, according to a draft text seen by the FT.

"In both cases, the institutions are piling in on one side of the market and they have sufficient weight to unbalance it. If the trend were reversed and the institutions as a group headed for the exit as they did in 1987 there would be a crash," the draft remarks said.

The comments by Soros, chairman of Soros Fund Management, a $17bn hedge fund, are likely to fuel a debate about the role of speculators — including hedge funds, pension funds and other institutional investors — in the rising costs of energy and food, the FT said. The fund declined to comment on its specific market positions.

RELATED LINKS
Soros: Euro Can’t Replace Dollar
How to Play Dollar and Oil
Profit From Commodity Stocks

Commodity indexes are not a legitimate asset class for institutional investors, and commodity index investing should be discouraged, Soros is expected to say, but that a crash in the oil market is "not imminent".

"When the idea was first promoted, there was a rationale for it … But the field got crowded and that profit opportunity disappeared," his prepared remarks say, according to the FT.

Vaš link

[/quote]

nemoj tako…
nije baron tak los…
[/quote]
je evo od silnog druka i mene poklopolo na dlkv po 1065
ja zadovoljan [smiley]

mi smo ipak zemlja slučaj

Svi nešto čekaju i kalkuliraju!?
Sada treba samo proniknuti – ŠTO!
Traje natezanje jeftino kupi – dokupi, – što skuplje prodaj!
PAT POZICIJA! [thumbsup] [bye]


Nisu sve vijesti tako crne, Europska ekonomija rasla u 1. kvartalu iznad očekivanja:

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601068&sid=acNX0n4c8jHM&refer=economy

Vjerujem da je ta tvoja vijest, zadnja vijest prije nego krene dolje.
DAX se bori ispod 7000 bodova, nikao da prijeđe.
A reci mi kako to da je Europska ekonomija tako rasla, kad nagovješćuju u Njemačkoj koja je imala največi gosp. rast ove godine, potonuće gospodarstva zbog inflacije.

European shares flat; Irish banks sink, RBS gains

Vaš link

Pad produktivnosti hrvatskog gospodarstva
Vaš link

Dobro da sam danas frknuo INA-u po 2763 kn, prije pada…. [thumbsup]

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


to ti kaze jer se svi sjecamo kak ste u talu ti Nathane i Ivek123 plasili investirore prije par mjeseci…
prije onog velikog pada do 3200…
nismo zaboravili…
sve je zabiljezeno… [tongue] [bye]

Kao prvo dragi moj tigricu crobex je u ono, ne tako davno, vrijeme bio blizi 3500 bodova kad sam ja pisao da moze to i nize, a i danas vjerujem da moze i nize posebice ako vlada odluci Inu dati Molu, unatoc ponudi OMV-a, u bescjenje (citaj: zamijenu). Termin ‘plasenje’ bas i ne bih koristio da sam na tvom mjestu, prije bih rekao da sam kontrirao onima u euforicnom deliriju, spustao loptu i opcenito nastojao zvucati trezveno… no kako ameri vole reci One man’s terrorist, another’s freedom fighter [thumbsup]

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

Ovdje upišite svoj komentar…

Postanite Eu-robovi


izgleda da je ini samo nebo granica.

[bye] [bye]


http://www.cnbc.com/id/24944108

šoroš o nafti
vrijedno čitanja

Ma koji soros, nek nam radje plavi kaze nesto o ingri a znanac o finvestu hehe (salim se decki, samo se salim op.a.)

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje



http://www.cnbc.com/id/24944108

šoroš o nafti
vrijedno čitanja

bilo bi najbolje da šoroš kaže dvije tri o ini finvestu i ingri
tada bi zatvorio svoj laptop i preselio se na sejšele

Ma koji soros, nek nam radje plavi kaze nesto o ingri a znanac o finvestu hehe (salim se decki, samo se salim op.a.)
[/quote]

Postanite Eu-robovi

Sad kad je cijela Europa zelena to nije bitno jer konačno padamo. U šta se pretvorio ovaj forum,
Bože sačuvaj!!!

Moram malo komentirati, ali da Crobex pada 2% dok su sve burze u okolici i u Evropi, a bogami i Americi (premarket) zelene, meni je to prestrašno. Ovolika količina malih špekulanata koji prodaju sumanuto čim vide crveno i drže nas tu gdje jesmo je užas za burzu.

Dax opet preko 7000, a mi ispod 4000…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


Da čujem, tko još misli da se Ina danas vraća??? [bye]

Ponavljam od jutros? [wink]

Nije sve tako sivo.....

New Report

Close