Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



amerika u ponedeljak na radi.

Što misliš da li će nam to pomoći da ne zaronimo baš puno u pon?
[/quote]
ili ćemo potonut dublje nego da rade…
nemam pojma, al znat ću kad se sutra u 9:59:45 stvori nalog od 400 komada na prodaji ATPL jedno 55kn ispod prošlotjedne cijene.


Daj molim te samo jednu knjigu procitaj…
jao…


Problem je u tome sto bas dovoljna samo jedna.
[cry]
Plitko nerazvijeno trziste sa fond managerima sa iskustvom od prosjek 3 (TRI) godine u struci ne opisuje se u tim knjigama, a takvo trziste ne ponasa se sukladno istima. Dovoljno da netko malo agresivnije krene u prodaju a nemamo opcija, futuresa i stajaznam,i evo atpl opet na 2200 bez obzira na sve p/e, b/v i sva moguca osiguranja svijeta.
Po mome to je problem………
[/quote]

U potpunosti se slazem. S izuzetkom nekolicine, imam dojam da na forumu boravi gro fond managercica-polutana koji raspolazu s brdom love i misle da nesto razumiju. I dok se oni izivljavaju na ljudima kojima je netko sapnuo "ulozi u dionice – tu lezi ogroman novac" pretvarajuci nase trziste, od necega sto ima svoja pravila sadrzana u tehnickoj i fundamentalnoj analizi, u obicnu kockarnicu, ne kuze da sami sebi skacu u usta. Jer odleti li CROBEX ponovo ispod 3200 (sto je relativno izvjesno, ako je ovo cetvrti val po EWT) nisam siguran koliko ce fondova ostati na trzistu. Mora se imati na umu da prosjecan hrvatski gradjanin vise voli 1000 Kn svakog tjedna dana nego 100000 svake godine …

nisam bob, ali dylan ...

Dame i gospodo, čitam i ne vjerujem!
Temu Komentari trgovanja ste pretvorili u Atlantsku plovidbu!
S kojim ciljem, pitam se??


amerika u ponedeljak na radi.

Zašto?

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

Nisu za našu burzu opasni toliko fond menadžerčići ostalih fondova koliko fond menadžerčići mirovinskih fondova. Od kad je njima omogućeno veće angažiranje na burzi lova se počela povlačiti sa našeg tržišta a sve više istiskuju i fizičke osobe sa ovakvim manipulacijama tržištem. Kad se pogledaju tržišta u bližoj regiji očigledno je da se na HR burzi događaju čudne stvari. Baš me zanima koliki je interes za kupnju dionica HT-a od strane radnika obzirom šta se događa sa cijenom dionice zadnjih mjeseci i zašto si je država dopustila da je četiri velika fonda dovode u ovakvu situaciju.


ako crobex opet padne 3200 onda će svi ljudi početi povlačiti lovu iz fondova i burza će krahirati tako da ovo navlačenje crobexa prema 3200 je malo vjerojatno. Zašto:
1. Ljudi će povući lovu iz fondova i više nikad ju neće vratiti na burzu.
2. Mali dioničari će se povući s tržišta-većinom
3. Nastat će velika nelikvidnost burze, jer više se nitko neće usudit ulagati u dionice i na kraju
4.Propast će mirovinski fondovi jer više nitko neće htjeti kupiti njihove dionice
Mislim da si fond menadžeri više ne mogu dopustiti onakav pad ako žele ostati raditi to što rade.

Makar uvijek stoji ona stara: " nikad se ne zna što budućnost nosi"

slažem se
na 3200 je neće rušiti, ali da li će je rušiti na 3700-3750 to je ključno pitanje
ili će ostati na 3850-3900

volio bih čuti mišljenja ostalih, ali po mogućnosti realna i dobronamjerna mišljenja, ne čistih drukača kojima danas odgovra da je up, a sutra obrnuto da je down, a tada opet daju neralne i napuhane izjave, da ide JAKO dolje KAD SU U KEŠU, a kad su u dionicama , da ide JAKO gore



amerika u ponedeljak na radi.

Zašto?
[/quote]

Memorial Day

Only God, Muammar and Libya!



ako crobex opet padne 3200 onda će svi ljudi početi povlačiti lovu iz fondova i burza će krahirati tako da ovo navlačenje crobexa prema 3200 je malo vjerojatno. Zašto:
1. Ljudi će povući lovu iz fondova i više nikad ju neće vratiti na burzu.
2. Mali dioničari će se povući s tržišta-većinom
3. Nastat će velika nelikvidnost burze, jer više se nitko neće usudit ulagati u dionice i na kraju
4.Propast će mirovinski fondovi jer više nitko neće htjeti kupiti njihove dionice
Mislim da si fond menadžeri više ne mogu dopustiti onakav pad ako žele ostati raditi to što rade.

Makar uvijek stoji ona stara: " nikad se ne zna što budućnost nosi"

slažem se
na 3200 je neće rušiti, ali da li će je rušiti na 3700-3750 to je ključno pitanje
ili će ostati na 3850-3900

volio bih čuti mišljenja ostalih, ali po mogućnosti realna i dobronamjerna mišljenja, ne čistih drukača kojima danas odgovra da je up, a sutra obrnuto da je down, a tada opet daju neralne i napuhane izjave, da ide JAKO dolje KAD SU U KEŠU, a kad su u dionicama , da ide JAKO gore

[/quote]
Pa evo ja sam 100% u dionicama a opet mislim da će padati.
Mislim da je realno očekivati do cca 3700 i to bi se moglo desiti već do prekosutra ako ovako nastavi, naime kako god neprirodan bio onaj pad tako je neprirodan i ovaj streloviti rast, jednostavno sila akcije i reakcije kako u prirodi tako i na burzi. Ja se iskreno nadam da bi trebali potegnuti još jednom do najmanje 4300 a onda bi se moglo diskutirati o malo dubljoj korekciji. Problem zadaje atlantska i ina u ovom trenutku, atlantska jer gotovo i baba s placa ima te dionice, a kad malo počne padati vjerojatno znate što će se desiti, ukratko mnogo dionica je u rukama malih i ako to fondovi ne spriječe mogla bi se desiti gora katastrofa s njom nego što je zaslužila, a ina jer su mnogi zaposlenici dobili ovu dionicu u bescijenje pa je teško očekivati da će ostati na ovoj razini.
Ovo spominjem zato što će to uzrokovati pad cijelog indexa, nemoguće je očekivati rast indexa uz veliki pad ove dvije dionice, ja se samo nadam da je ovo blaža korekcija uzlaznog vala koji bi trebao nastupiti, međutim o dugoročno m oporavku po meni nema ni govora iz mnogo razloga što tehničkih što okolnosti u svijetu


p/e
Atlanska 8.5
Adris 11.70
ina 8.89
uljpl 3.04
ht 9.92
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[lol] [lol]

molio bih kolegu( ili redakciju poslovnog ako su oni u krivu), da pojasni kako je došao do TRENUTNOG ( jer samo se takve multiple mogu davati, ane šta će biti ili bi moglo biti) omjera P/E od 8,5 , a ne službenog , aktuelnog na dionička društva na poslovnom od 15,01

ovakovo razbacivanje s cifrma je neozbiljno za forum koji čita preko 100 ooo ljudi dnevno, ili ako je u pravu , da podatak od 15 isprave na poslovnom.hr

hvala



p/e
Atlanska 8.5
Adris 11.70
ina 8.89
uljpl 3.04
ht 9.92
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[lol] [lol]

molio bih kolegu( ili redakciju poslovnog ako su oni u krivu), da pojasni kako je došao do TRENUTNOG ( jer samo se takve multiple mogu davati, ane šta će biti ili bi moglo biti) omjera P/E od 8,5 , a ne službenog , aktuelnog na dionička društva na poslovnom od 15,01

ovakovo razbacivanje s cifrma je neozbiljno za forum koji čita preko 100 ooo ljudi dnevno, ili ako je u pravu , da podatak od 15 isprave na poslovnom.hr
[/quote]

Ima nešto što se zove P/Ettm i iznosi 8,4, još je čovjek i zaokružio na nepovoljnije….

Buffett: Banks Are to Blame For Subprime Debt Crisis[/b]

“I don’t think the situation will get worse in financial markets. General conditions in the business world will get worse, but it will only last a while
,” he said, adding he had no idea when an upturn would come.
The day before, Buffett was quoted in the German magazine Der Spiegel as saying the US is already in a recession and that it will be longer as well as deeper than many people expect.[/b]

Vaš link

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


Ti stvarno ne znaš računati p/e.
Ako je dobit atlanske u prvom kvartalu bila 100 milijuna bez prodaje broda, onda se očekuje da će na ovako visokim vozarinama dobit u iduća tri kvartala još porasti, a ne zaboravi još dobit i od turizma i nova dva broda. Tako bolje se informiraj o izračunu p/e parametra. A između ostalog najbitniji kod brodara je nav a ne p/e i p/s. Po nav-u atlanska vrijedi oko 4000-5000 ako već želiš uspoređivati našu burzu s ostalima. I kada kupuješ neku dionicu ne kupuješ njezinu sadašnjost nego budućnost. Može ona sada imati p/e 200 a za godinu dvije 5-10.
Jedino s čime se slažem s tobom je to da je večina dionica u crobexu precijenjena. Ali to ne znači da nema dionica koje vrijedi kupiti. Naprotiv ima ih 5-10. Pitanje zašto su upravo te precijenjene dionice najviše porasle oda pada na 3200. Taj odgovor ćeš ipak morati potražiti od fond menadžera koji su tkz. stručnjaci a kupuju smeća od firmi.

Ne može se P/E računati unaprijed..
Tko zna šta sutra nosi..
Možda im se potope brodove, koliki će im onda biti P/E?

[/quote]

a o knjigovodstvenoj vrijednosti da ne govorimo…
..pa ovo je balončina kakve nema..

evo vam samo malo usporedbe (jasno u prošlosti – jer to je ono što se desilo, a ne neka nagađanja..)

primjer datum:

31.12.2005, cijena dionice 844.99 kn
bok velju=637,88 kn
zarada godišnja=432 mil kn

P/BV=1.3
P/E=2.7 !

Danas,25.5.2008

cijena zadnja=2813
bok velju=830,47 kn
zarada zadnja 4q= 427 mil kn

P/BV=3,0
P/E=8,0

Da ne govorimo o tome kako se radi o jako cikličnom sektoru i da je samo pitanja dana kada će se BDI okrenuti prema dole ..

Ja sam brži od brzog, hitriji od hitrog !

Che, slazem se.

Neuspjeh je prilika da ponovo pokusate mudrije. H.Ford


Vidim sve vise svadja i prepucavanja na forumu. Poucen dosadasnjim iskustvima to je siguran down signal

Meni su sve više i više počeli davati stotke [thumbsup]

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


To munja.
Ajde molim te samo jednom procitaj neku knjigu bilo koju osnove investiranja, osnove financija molim te.
Nije sram neznati ali je sramota pisati gluposti.
Sve sto kupis kupis buducnost.
Da li kupiokamion ili dionicu isto i je.
Vrijedi onoliko koliko ce ti casha sutra donijeti.

Daj molim te samo jednu knjigu procitaj…
jao…

Uostalom ako kazes da se en investira jer tko zna sto sutra donosi onda bilje ne investirati.
Sta ti znaci da je dobit neke firme prije godinu dana bila 100.
Nista, bila, je ti kao danasnji dionicar nemas nista od toga (samo dividendu za tu godinu).
Ono sto ti daje gain je cash u buducnosti..

Neki put se pitam cemu se trudim

čitao sam nekada davno Grahama i frajer kaže:

kupiti ako je P/E (prosjek zadnje 3 godine ) * P/BV <22.5

e toga se ja držim

Ja sam brži od brzog, hitriji od hitrog !

New Report

Close