Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nakon klanja bikova, klanja medvjeda ( nažalost kod nas nema put opcija, pa su oni samo virtualno izgubili što nisu kupovali na dnu ), sada ide klanje trejdera odnosno svinja [cool][thumbsup] lažna dna i vrhovi, sve kontra standardne TA [lol] [lol]


ČARUGA: ” parchy: ” Pozdrav ekipa, iz nekih razloga…, čini mi se da predstoječi tjedan donosi niz negativnih serija za CBX, moj osobni TP za ulaz je JDPL na cca 560. Što kaže ekipa ? [shocked] ” Zašto nisi ulazio ispod 500? Ja sam tada mahnito kupovao. ” zasto mislis da na 479 ? nisan kupovao…? u meduvremenu je tribalo kapitalizirat dobit? Najjači su oni koji stalno pričaju o prošlosti, ajde daj malo o onome što nas čeka ??!! Daklen ovaj tjedan što nam ide ??

Ako ti sljedeći tjedan kupiš po 560 ja ti dam sve svoje po 500

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

Hmm ovaj tjedan bi mogao biti vrlo napet!
premda osobno ne mislim da će biti nekih padova, barem ne prevelikih ali sa ovim našim fondovima se nikad nezna.
Vidjet ćemo sutrašnje izbore premda opet neznam koliko to može utjecat na nas jer Nikolić sigurno neće moći sastaviti vladu jer koliko god srbi jesu ludi ipak ih je većina sa mozgom u glavi.

http://finance.yahoo.com/indices?e=dow_jones – to nam neide na ruku ali opet mi nismo Amerika niti imamo previše veze sa njima.

ja sam 60% u cashu pa ćemo vidjet – prodao na vrhu ovaj tjedan


Nakon klanja bikova, klanja medvjeda ( nažalost kod nas nema put opcija, pa su oni samo virtualno izgubili što nisu kupovali na dnu ), sada ide klanje trejdera odnosno svinja [cool][thumbsup] lažna dna i vrhovi, sve kontra standardne TA [lol] [lol]

Naše tržište je toliko plitko da TA ne vrijedi.Ne postoje ni lažna dna ,ni lažni vrhovi postoje mali igraći koji su na
našem tržištu veliki i biti će onako kako oni žele. S time se treba pomiriti u tim kratkoročnim vratolomijama.Sve
se radi da mali postanu još manji,da potpuno zaborave na FA.Niste li primjetili da uz dobar izvještaj s kojim
potvrđuje postojeću cijenu,a ima prostora i za rast dionica ćesto pada i obrnuto.Međutim,ne dam se i prije
kupnje obavezno pogledam i fundamente.Na žalost većina malih ulagaća živi u zabludi da će se ono što je
puno palo brzo vratiti.A zašto bi se vratilo ako je to balon koji je trebao pukniti još i niže.Za neoprezne i
needucirane ulagaće ovo su opasna vremena.Što manje na rekla-kazala i što više ozbiljnih analiza ,sa ciljem
da pomognemo jedan drugome.To je jedini način da se održimo i zaradimo.


Ako ti sljedeći tjedan kupiš po 560 ja ti dam sve svoje po 500

sukladno praksi s prošlim FI-ima, cijena bi trebala pasti. Trenutno je 625kn, a suport nikad ne može biti toliki da netko ne poklopi kupnju do 560kn, stoga pazi kaj pričaš. [thumbsup]

Ljudi su, općenito, nalik na pse koji počnu lajati čim izdaleka začuju

Toliko o tome da će pobjeda radikala povući strana ulaganja iz srbije. Glavno da naši fond menadžeri to trube od početka godine. Ma ta go..na mi idu na ku..ac od početka godine. Meni stvarno nije jasno u čijem je interesu i dalje rušiti cijene dionica na našoj burzi i govoriti kako će to utjecati na naša poduzeća. Pa neka mi to objasne. Dalekovod otkad postoji ništa nije radio u srbiji, brodari isto su miljama daleko do te srbije pa mi nije stvarno jasno kako pobjeda radikala će utjecati na te firme. Meni se više čini kako oni rade u interesu stranig ulagača koji koriste prilike za kupovinu dok naši mali ulagaći prodaju zbog izbora u srbiji. Nisam spekulant ali me stvarno smeta kako na našoj burzi uopće nema selekcije dionica ili možda čak i ima ali u negativnom smislu.

mile1984, 10.05.2008. u 16:02
Za sada samo Hrvatska u EU ulazi prema zaslugama, smatra Dragana Ignjatović, analitičarka Global Insighta, koja smatra da sve ostale zemlje Balkana imaju usporen pristup zbog povezanosti sa sporim srpskim napredovanjem.

Vaš link

Evo još jedan dokaz da povlačenja kapitala iz Hrvatske od strane stranaca neće biti . Još jedan dokaz da već mjsecima naši fond menadžeri manipuliraju našim tržištem kapitala, a hanfa ništa ne poduzima. Ja mislim da će to djelovati pozitivno jer će dio investicija umjesto u srbiju prebacitit u našu zemlju.[thumbsup]

Mirovinci tijekom travnja ulagali u depozite

http://www.poslovni.hr/Content/Article.aspx?id=79198

Mirovinci nisu uzrok oporavka Crobexa, fondovi su dionice prodavali, tko onda vodi igru? Pozivam kolege Forumaše na raspravu, ukoliko se želite odazvati. [shocked]

Pohlepa špekulanta tjera da zauzme preveliku rizičnu poziciju. Taština mu ne dozvoljava da prizna grešku transformirajući ga u navodnog "dugoročnog investitora". Ali on to nije jer nitko ne zaslužuje nazivati se investitorom ukoliko je emotivan. Zato pamet u glavu: kupuj podcijenjene dionice i dobro diverzificiraj svoj portfelj.

Mirovinci nisu uzrok oporavka Crobexa, fondovi su dionice prodavali, tko onda vodi igru? Pozivam kolege Forumaše na raspravu, ukoliko se želite odazvati.

Predatori koji pod krinkom “ulaza na mala vrata” ulaze u RH, a koriste fond menadžerčiće i medije da pričaju o kojekakvim razlozima za pad burze. Najgore što i menadžeri mirovinskih fondova gutaju te priče koji im ti istu serviraju po raznoraznim seminarima po bijelom svijetu, a ne žele vidjeti stvarnost i potencijal tvrtki u RH. Kad to uvide biti će “prošla baka s kolačima”. [bye]


Mirovinci tijekom travnja ulagali u depozite http://www.poslovni.hr/Content/Article.aspx?id=79198 Mirovinci nisu uzrok oporavka Crobexa, fondovi su dionice prodavali, tko onda vodi igru? Pozivam kolege Forumaše na raspravu, ukoliko se želite odazvati. [shocked]

Veliki se vraćaju napokon (barem se nadam), a ne da su mali podigli jer onda nebude dobro.
Hrvatsko tržište kapitala jest plitko tržište ali nam tvrtke vrijede stoga me nebi čudilo da se neki veći igrači (pojedinci a ne fondovi) igraju na našoj burzi.
Pa jedan Buffet može zbuniti i fondove a kamoli nas male.

Sve u svemu vidjet ćemo ovaj tjedan, ako nam burza neće reagirati na loše rezultate ili loše vijesti onda znamo koliko je sati i obrnuto, ali iskreno ne očekujem “pravi” oporavak.


Mirovinci tijekom travnja ulagali u depozite

Mirovinci nisu uzrok oporavka Crobexa, fondovi su dionice prodavali, tko onda vodi igru? Pozivam kolege Forumaše na raspravu, ukoliko se želite odazvati. [shocked]

Mislim da su ovo sa dna pokupovali stranci, a teren im je pripremila naša peta kolono(bankari sa hrvatskim putovnicama u vlasništvu stranaca)

nisam detaljno analizirao, ali koliko vidim po top 10 stanju mirovinci su kupovali dionice tijekom 4 mj, a OIF lagano prodavali
no svejedno misli da su ‘mali’ ulagači tu odigrali važnu ulogu, ne namjerno niti smišljeno, već su prepoznali povoljne prilike za ulazak
Margin call-ovi su se već prije riješili, dosta ljudi je pripremilo CASH, što novi, što od prodaje dionica u prethodnom razdoblju.
U 4. mjesecu većina firmi isplačuje bonuse djelatnicima, mislim da je dobar dio toga završio u dionicama (barem ljudi iz moje okoline)

sve u svemu ne vidim tu nikakvu urotu, već samo efikasnost tržišta

pozdrav

Nažalost edukacija u smjeru kvalitetnih analiza kod nas nema smisla(možda jednog dana),nadalje tržište je na dobra izvješća,strateške poteze države,dolazak Buša…….reagiralo suprotno .Što nam to govori ?
Plitki smo i kako se nekome svidi vedri i oblači,a da je malo više čačkat ko sve stoji iza toga bilo bi i većih razočaranja i nepovjerenja u tržište.[bye]

krepat ma ne molat-tako je tele i postupalo.da san bar bio paničar....


Mirovinci tijekom travnja ulagali u depozite http://www.poslovni.hr/Content/Article.aspx?id=79198 Mirovinci nisu uzrok oporavka Crobexa, fondovi su dionice prodavali, tko onda vodi igru? Pozivam kolege Forumaše na raspravu, ukoliko se želite odazvati. [shocked]

ako usporedimo kraj ožujka i kraj travnja, u pozicijama gdje su u top10 mirovinci su se pojačali nekih 10ak posto u prosjeku, a na dosta drugih dionica su se tokom travnja prvi put pojavili u top 10.

AZ je očito preko BF-a sa 154000 komada INA-R-A došao na 236000, što bi na burzi bilo nekih 170-180 mil kn.


Mirovinci tijekom travnja ulagali u depozite http://www.poslovni.hr/Content/Article.aspx?id=79198 Mirovinci nisu uzrok oporavka Crobexa, fondovi su dionice prodavali, tko onda vodi igru? Pozivam kolege Forumaše na raspravu, ukoliko se želite odazvati. [shocked]

U svakom slučaju vrlo zanimljivo se obzirom da se crobex kreće suprotno od amerike i EU.
http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe
http://finance.yahoo.com/marketupdate/overview?u

kupujte u ponedjeljak ATPL na 3000 poslije će vam Samodol bit kriv.

New Report

Close