Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

otkad to inžinjeri iz ine koji rade u Siriji znaju procijeniti vrijednost jedne tvrtke ?!?!?!

to ti je kao da sam ja pitao zavarivača u DDJH koliko vrijedi dionica njegove firme …

još da mi du ponta zavari na bov

I love the Smell of Profits in the Morning


Ajde ne trkeljajte gluposti. Da nema Rohatinskog odavno bi bili u zescoj banani. To sto vas vecina to ne shvaca to je drugi problem

Mozgonja obrazloži.

Pobij naše trkeljanje.

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________


Mozgonja obrazloži.
Pobij naše trkeljanje.

Nema se sto pobijati. Svatko ima pravo na misljenje. Procitajte sto veliki misle pa zakljucke donesite sami. Komentirati necu nista.

http://www.rgemonitor.com/redir.php?sid=1&tgid=10000&cid=259852

Nestrpljivi neka krenu od str 10 dokumenta ili neka samo pogledaju naslove ako nemaju vremena.
[cool]

skype - ivek1234

Bez komentara:

http://www.seebiz.eu/hr/fondovi/u-travnju-zamjetno-uspored-pad-imovine-fondova,14907.html

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/barel-stigao-do-granice-od-124-dolara,14909.html

http://www.vecernji.hr/home/manager/3076268/index.do

http://www.jutarnji.hr/novac/vijesti/clanak/art-2008,5,8,HNB_rohatinski_vlada,118779.jl

skype - ivek1234

Ako netko i dalje misli kenjati o precijenjenosti, neka pogleda što su stvarne balončetine :

http://www.poslovni.hr/79109.aspx

Microsoft za Facebook nudi 47,5 milijardi dolara

Hell is Empty and all the Devils are Here


otkad to inžinjeri iz ine koji rade u Siriji znaju procijeniti vrijednost jedne tvrtke ?!?!?!

teško itko može procijeniti njenu vrijednost no međutim sigurno znaju procijeniti ekonomsku računicu ležišta koja u siriji nisu mala
definitivno jedan od najboljih ininih inozemnih poslova osim bijelih noći koje su nestale kako su i došle

mi smo ipak zemlja slučaj

Šta je bilo jučer na dnevniku vidio sam krajem oko nešto o kuni je Šprajc govorio ?
Evo bio sam nekolilko dana na odmoru od burze a ATPL i JDPL sasvim lijepo odplovili i spremni za prodaju
Nisam vidio o čemu je govorio prilog ali ako kuna devalvira eto nama …darije na vratima
Cijene života su trenutno takve kakve jesu ali mogu samo up up (nafta plin hrana biogorivo struja) sa stajališta malog ulagača postavljam si pitanje gdje će mi biti novac potrebniji na burzi ili za golo preživljavanje od prvog do prvog.Kihne li kuna eto bankara sa novim lijepšim uplatnicama up up.Kupovna moć lagano down down prihodi firmi ko zna kakvi.Ima još jedna narodna sit gladnom ne vjeruje a moglo bi biti sve više gladnih naroda i narodnosti pa su i po tom pitanju moguće kakice na kugli zemaljskoj.
Puno je tu toga moguće ali iskreno ne vjerujem baš da će se sve ovo fino složit jedno na drugo pa da dođe do globalnog shita ali svakako biti na oprezu.
Dio portfeljea mi je u dugoročnoj poziciji a dio je odradio solidan prinos na dlkv jdpl atpl pa što se mene tiče povratak u cash i čekat razvoj situacije i manjim dijelom portfeljea ulazit u trejdove ako se ukažu prilike.

OPORTUNIST, 09.05.2008. u 08:22
OPORTUNIST, 09.05.2008. u 08:22
drhtava_r.:
” Moze procjena renomiranih forumasa koliko bi Ina mogla sutra potegnut ? Jel sad vec svi mi mali i veliki pusemo u isti rog, ili je ipak velikima u interesu jos ju malo zauzdat, da se ako bude vremena jos nakrcaju..

[/quote]
Zbog trenutno slabe ponude dionica na prodaji, nije za očekivati ovog trenutka veliki skok, ali osjetniji skok mogao bi biti poslije 21.05. pa ću ponoviti svoju opservaciju na tu temu koju sam pisao još prije par tjedana.

“Prvi dan trgovanja za radničke dionice (one iznad 20 god. staža) je 21.05.Ima ih otprilike 16-17 000.Za očekivati je da će vrijednost dionice umjesto pada, biti na nešto višoj razini od trenutne. Zašto? Iz jednostavnog razloga , za razliku od trenutno slabe ponude dionica koju fondovi puževim korakom akumuliraju, pojaviti će se puno veća ponuda , te će se fondovi intenzivirati u akumulaciji.U takvoj konstelaciji snaga , odnosno utrci da se ugrabi što veći broj dionica , velika je vjerojatnost porast cijene.Indikativno , nakon isteka roka od godine dana za bonus dionice (koje je ostvarilo čak 38 000 iz IPO-a), cijena nije dodatno pala , već narasla za 200-tinjak kuna.Osim toga. ne treba smetnuti s uma , da navedena populacija radnika gaji poseban sentiment prema firmi u kojoj su proveli gotovo cijeli radni vijek, te će na dionice gledati kao na obiteljsko srebro(velika većina), te neće hrliti u rasprodaju”

Alien:

Ajde ne trkeljajte gluposti. Da nema Rohatinskog odavno bi bili u zescoj banani. To sto vas vecina to ne shvaca to je drugi problem

Mozgonja obrazloži.

Pobij naše trkeljanje.

Krmak razmisljaj sam malo: evo za pocetak razmisli da je umjesto Rohija bio netko popustljiviji i da je devalvirao kunu. Kaj bi se dogodilo? Povecao bi se izvoz mozda? Mos mislit. Spike da bi rusenje tecaja kune pomoglo izvoznicima je cisti bullshit. Nasi su izvoznici nekonkurentni zbog niza drugih faktora koji s tecajem veze nema i ne da mi ih se nabrajati, a uvoz raste jer npr:
– propustili smo sve valove greenfield investicija
– imamo u mentalitetu da svi hoce lovu preko noci a to ide samo trgovinom, a nikako proizvodnjom
– cemu proizvodit kad mozes uvesti iz Kine i nabit marzu sa troznamenkastim postotcima

Dalo bi se jos o tome pisati no mislim da je i ovo dovoljno.


ČARUGA: ” Alien: ” Ajde ne trkeljajte gluposti. Da nema Rohatinskog odavno bi bili u zescoj banani. To sto vas vecina to ne shvaca to je drugi problem ” Mozgonja obrazloži. Pobij naše trkeljanje. ” Krmak razmisljaj sam malo: evo za pocetak razmisli da je umjesto Rohija bio netko popustljiviji i da je devalvirao kunu. Kaj bi se dogodilo? Povecao bi se izvoz mozda? Mos mislit. Spike da bi rusenje tecaja kune pomoglo izvoznicima je cisti bullshit. Nasi su izvoznici nekonkurentni zbog niza drugih faktora koji s tecajem veze nema i ne da mi ih se nabrajati, a uvoz raste jer npr: – propustili smo sve valove greenfield investicija – imamo u mentalitetu da svi hoce lovu preko noci a to ide samo trgovinom, a nikako proizvodnjom – cemu proizvodit kad mozes uvesti iz Kine i nabit marzu sa troznamenkastim postotcima Dalo bi se jos o tome pisati no mislim da je i ovo dovoljno.

Dovoljno[thumbsup]

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

Mož li netko pojasniti ovo iz članka iz današnjeg poslovnog o imovini OIF-a. Članak je pun brojaka ali ono što me najviše zanima nigdje ne piše. Recimo piše da je im je imovina zadnjih 6 mjeseci pala za 10 mlrd odnosno 34,1 %. E sad velikom većinom je pala zbog pada vrijednosti udjela. Mene sad zanima koliko je pala zbog povlačenja udjela odnosno koliko % udjela je povučeno. Meni se čini da vrlo malo tj. da je malo ljudi povuklo udjele. Recimo da je smanjenje 25 % zbog pada udjela a 9 % zbog povlačenja, to bi mi bilo realno. Pitanje je da li bi se to moglo izračunati iz ovi njihovih brojaka? U svakom slučaju nakon ovog članka sam optimističan.[thumbsup]

Analiza Hanfine statistike za travanj

http://www.poslovni.hr/79155.aspx

Izgleda da su fond manadžeri prodavali dionice, a kako mirovinci nisu kupovali previše…

Pohlepa špekulanta tjera da zauzme preveliku rizičnu poziciju. Taština mu ne dozvoljava da prizna grešku transformirajući ga u navodnog "dugoročnog investitora". Ali on to nije jer nitko ne zaslužuje nazivati se investitorom ukoliko je emotivan. Zato pamet u glavu: kupuj podcijenjene dionice i dobro diverzificiraj svoj portfelj.

Vidim sada da je nešto i Petrov pisao u vezi imovina fondova ali njegove članke više ne čitam jer nije vjerodostojan. Isti Ivek 123.


ČARUGA: ” Alien: ” Ajde ne trkeljajte gluposti. Da nema Rohatinskog odavno bi bili u zescoj banani. To sto vas vecina to ne shvaca to je drugi problem ” Mozgonja obrazloži. Pobij naše trkeljanje. ” Krmak razmisljaj sam malo: evo za pocetak razmisli da je umjesto Rohija bio netko popustljiviji i da je devalvirao kunu. Kaj bi se dogodilo? Povecao bi se izvoz mozda? Mos mislit. Spike da bi rusenje tecaja kune pomoglo izvoznicima je cisti bullshit. Nasi su izvoznici nekonkurentni zbog niza drugih faktora koji s tecajem veze nema i ne da mi ih se nabrajati, a uvoz raste jer npr: – propustili smo sve valove greenfield investicija – imamo u mentalitetu da svi hoce lovu preko noci a to ide samo trgovinom, a nikako proizvodnjom – cemu proizvodit kad mozes uvesti iz Kine i nabit marzu sa troznamenkastim postotcima Dalo bi se jos o tome pisati no mislim da je i ovo dovoljno.

Nije li Suker pred izbore bacao drvlje i kamenje na Rohatinskog kad je ovaj predvidjao inflaciju od 5-6%? A Suki je govorio o nekakvih maximalnih 4%??
Sto sad ima na to reci Ivov ekonomski mag?[lol]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

Ovaj izvještaj je meni potvrda da je kriza kulminirala 14.04. kad je crobex pao na 3.260 i da smo sada na putu oporavka burze. Gubitak imovine OIFa je definitivno iza nas i mjesec svibanj će IMHO biti prvi mjesec od početka ove godine da se imovina fondova NEĆE smanjivati ( a time će se i smanjiti pritisak udjelničara za izlaskom iz njih )

Imovina Dioničkih fondova je smanjena samo 142 mil kuna i najvećim se dijelom može pripisati padu cijena.
Uskoro ulagačima sjeda novac od dividende HTea a i rasplet privatizacije INE je sve bliže.

Očekujem puno bolju klimu za nas ulagače ( pogotovo one na duge staze i portfeljaše )[thumbsup][thumbsup][thumbsup]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

New Report

Close