Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ivek123:

budd:

E moji upravitelji mirovinskih fondova, kako je spavati noću, kad znate da ste nas 100000 doslovce pokrali?

Budi siguran da spavaju odlicno i sa osmjehom na licu. Koji OMF je stvarno nas? Niti jedan. Ili Austrija ili ITalija. Ja se slazem da je ovo vrlo prljav posao. Privatizacija iz 1991 na rafiniraniji nacin. Umjesani su svi. Fond manageri OMF-ova su samo odradili ono sto su im nalozili njihovi sefovi iz Beca, Rima, Milana uz amen ovih nasih od gore. Za to su dobili bonuse i promaknuca. Da li ih ja zbog toga krivim? Ne, da nije Pero onda bi to napravio Marko. Mi Hrvati smo uvijek bili dobri vazali.

Ante Samodol tu glumi gljivu i svaljuje na novinare i male ulagace. Ajde sto ste orobili ljude (mene niste, smrad namirisem izdaleka), ali jos im sada uvaljivati krivnju to je stvarno van granica dobrog ukusa. Inace taj model da vas s@ebu pa vam jos objasne da ste vi krivi je jedna od elementarnih stvari koja se uci u velikim korporacijama – odnosno managementu u velikim korporacijama. Razlog je da kada otpustaju ljude moraju ih uvjeriti da otkaz dobivaju zato jer su sami krivi kako ne bi dizali tuzbe. Perfidno zar ne. Takvu obuku je prosao i ovaj nas vazalski kadar.

Boriti se protiv toga ne mozemo. Ali mozemo probati provaliti sistem pa pratiti. IMHO

Sve stoji osim ovog zadnjeg. Pitanje je kak se sistem može provaliti ako nemaš informacije iznutra. A i to nije više ono kaj smo htjeli od ovog posla. Barem ja. Ulazeći na tržište smatrao sam da ulazim u iole transparentan posao. Sad vidim da je to bilo prenaivno.


Dragi kolega, ovdje nema mjesta za naivnost…ni malo!
Inače[shocked][shocked][shocked][shocked][shocked][shocked][shocked]

Nije sve tako sivo.....

nadam se da se ovakve stvari više neće događat, sad ih drže u šaci ali nadam se da će nešto naučit iz ovog i
ubuduće se znati nosit s tim

&

Baš me interesira što bi se desilo kad bi novinari ( i to oni neovisni od bankarsko-državnih lobija) malo žešće povukli pitanje manipuliranja tržištem i pokušali pronaći imenom i prezimenom odgovorne za ovakvo stanje?
Od Hanfe ionako nikakve koristi…

http://whycroatia.blogspot.com/


nadam se da se ovakve stvari više neće događat, sad ih drže u šaci ali nadam se da će nešto naučit iz ovog i
ubuduće se znati nosit s tim

Ma ovakve stvari će nam se događati dok god “regulator” upire prstom u Šprajca![bye][bye][bye]

Nije sve tako sivo.....


http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=e7f81f20-bbe9-488d-ab55-715d4e4f6018&open=sec
fino stivo….vrlo vjerojatno….[thumbsup]

Clanak je bez veze..prebacivanje krivice i optuzivanje,to nece pomoc nama koji smo u gubitku.Hrvatska je drzava politicara i lopova,te ce to ostat zauvijek, nikad nece bit drzava malih i vrjednih ljudi.

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

Hehe, kreće lagana tarapana po Samodolu. Što si je skuhao napadom na novinare, to će i pojesti.

“To je razlog više da se branitelje ne tretira kao opasnost za burzu i kao ljude kojima treba skrbnik, kao što ih je tretirao predsjednik Hanfe Samodol….No, Samodol je poručio da je braniteljski fond tek fond za posebne potrebe koji ne treba poštovati europska pravila igre te da branitelji mogu doznati cijenu po kojoj su prodali udjel tek za 60 dana.”

http://www.vecernji.hr/home/manager/3058383/index.do

No respect

E, vec sam oguglao tako da bi potpisao točku 10 ako je točna :-))
A mislim da bi se dosta njih slozilo :-)

deimos:

Inace, i kinezi zazivaju vladu da ih spasi: http://www.marketwatch.com/news/story/frustrated-chinese-investors-hope-vain/story.aspx?guid=%7B3C72D2E9%2DE9BC%2D43FB%2D97BA%2D261701D15D96%7D&dist=hplatest “Chinese investors wait in vain for government help Focused on inflation, financial authorities resist calls to cut trading taxes By Moming Zhou, MarketWatch Last update: 6:36 p.m. EDT April 14, 2008 PrintPrint EmailE-mail Subscribe to RSSRSS DisableDisable Live Quotes SAN FRANCISCO (MarketWatch) — Frustrated mainland Chinese investors, who have watched the country’s main stock market in Shanghai plummet more than 40% since October, have been wondering when their typically hands-on government will move to reverse the fall. ”

http://www.mojnovac.net/forumi/showpost.php?p=401722&postcount=38146
znači zbilja smo u točki 10


http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=e7f81f20-bbe9-488d-ab55-715d4e4f6018&open=sec
fino stivo….vrlo vjerojatno….[thumbsup]

Već nekoliko puta sam napominjao da se to događa. Vjerujem da su još neki ovdje djelili mišljenje da netko namjerno ruši cijelo tržište. Ali sad je tek opasno!!! Uspjeli su i nisu bili kažnjeni ??????!!!!!!! Ne znam koliko je uopće uputno oslanjati se na nekakve zakone koji općenito vrijede na tržištu. Između ostalog mislim da mnogi od njih imaju povlaštene informacije iz banaka tko ima margine, kako stoji i što još mogu izvući. To je na žalost slika političke i opće situacije u našoj državi. Mi mali moramo se s tim boriti. Da li ćemo uspjeti? Ne znam. A neki kažu….. idemo dalje?

kaj se sad svi čudite padu, pa vidlo se iz aviona, imali ste dovoljno vremena izaći
lijepo su vas neki upozoravali, školski primjer pada, malo potaknut od velikih igrača, ali ništa iznenađujuče, pa i oni se bore za svoje mjesto pod suncem

svak laje po mirovinskim fondovima a ja im skidam kapu i čestitam jer su napravili pravi posao znaju da rade naravno sve je prija bilo dogovoreno

caccone:

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=e7f81f20-bbe9-488d-ab55-715d4e4f6018&open=sec
fino stivo….vrlo vjerojatno….[thumbsup]

Clanak je bez veze..prebacivanje krivice i optuzivanje,to nece pomoc nama koji smo u gubitku.Hrvatska je drzava politicara i lopova,te ce to ostat zauvijek, nikad nece bit drzava malih i vrjednih ljudi.

Nije bez veze. Ako će se o tome šutjeti biti će “bilo pa prošlo”. Popušili smo lovu i zar opet treba proći ko privatizacija? Ko je jamio, jamio je?

http://whycroatia.blogspot.com/

Decki ponavljam, ne postoji HRVATSKI mirovinski fond. Postoje kod nas AUSTRIJSKI i TALIJANSKI. I jednima i drugima mi smo interesna sfera. Ali ne da bi nama bilo bolje. Nase mirovine su kod digica i jodlera. Oni nasim parama ostvaruju svoje profite i hebe im se za nase mirovine.

Sto su nase mirovine manje to ce nas biti lakse kontrolirati. Metoda stara koliko i Sun Tzu samo primjenjena na moderni nacin. Zasto ratovati kada se stvari mogu rijesiti za stolom i uz par vazala i domacih izdajnika. Pa takvih je uvijek bilo kod nas zar ne. Kada nas osiromase skorz onda ce kupovati djaba ono sto vrijedi nasim parama.

I opet hoce zahebati branitelje i ocerupati ih. Po meni to se radi uz amen drzave. Malo je cudna koincidencija kako su Ante and Co. OMF-ovima dozvolili neke stvari bas pred BF itd. Sve je to jedna fina rezija. Neki ce dobiti funkcije u “Briselu”, neki promaknuce unutar banaka. Svi ce dobiti nesto a raja ce dobiti u pakshu. Pa ako ste nas odlucili orobiti barem nas nemojte intelektualno vredjati pa svaljivati krivicu na male ulagace i novinare jer toliko glupi ipak nismo.

Sto se margina tice dajte budite pametni. Pa zar stvarno mislite da fond manageri nemaju tocan uvid u margin kredite na trzistu. Fora stara koliko i svijetske burze. Tocno znaju kada moraju udariti da isprovociraju istovar. Ne vjerujem brokerima, bankarima a pogotovo ne fondovima i njihovim managerima. To su sve kriminalci sa “licence to kill”. Svugdje se pojavljuju isti vlasnici (OMF; OIF; banke kreditori) sto znaci da vas peglaju isti ljudi na vise frontova kroz vise proizvoda.

Oni su veliki i tromi a mi mali i brzi i to nam je prednost. Njihovi potezi su vidljivi ako malo pazljivije gledate. Pa pisao sam vec o tome samo ste svi vikali UP, UP i bez mozga nastavili napucavati. Nemojte meni vjerovati ali pokusajte malo logicki razmisljati i prestati sa tim mainstream pristupom.

HANFA i dobri nam Ante su samo sredstvo izvrsenja volje velikih i mocnih a mi smo na meniju odnosno topovsko meso. Vazali nas servirali i dobili mrvice kao nagradu. Sve sto je ljudsko nije mi strano. To je cijela prica.

skype - ivek1234

Pa dobro Ivek, što nam je onda činiti?
Koja je win situacija za nas jadne male Hrvate, ili je nema nego da likvidiramo portfelje i iziđemo iz svega?

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

ivek123, ti si naš guru.
Da nije ukinut Medvjeđi brlog i da Real Bear nije uskratio svoja promišljanja i analize možda bismo se poštedjeli ove propasti. Ovako sam brijao na up,up i tonuo. Vratite nam brlog!

@Sokolic

Nemam pojma sto vam je ciniti. Ako mozete cekati i ne treba vam lova onda ste postali dugorocni investitori. Dok nisi prodao nisi izgubio niti dobio. Kaj da ti velim. Svatko je u specificnoj osobnoj situaciji. Moras odluciti sam. A za drugi puta ljudi ukljucite mozak. Sve je ovo bilo vidljivo iz novina, TV-a, Interneta a i ja se oderah vikuci po forumu sam me uglavnom pljuvalo.


@Marcelius

Real Bear nije uskratio misljenja nego je vise manje prognan. Zasto su ukinuli brlog – fakat nemam pojma. Smetalo je vecini ulagaca sto pisemo. Cudno da i mene nisu zblokali. The rest is history.

skype - ivek1234

New Report

Close