Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ukoliko HT padne pa makar i 5 % 17.04. ili poslije tog datuma mislim da će za sobom povući i sve druge dionice,a na to će se još nadovezati i pokoja loša vijest iz SAD-a i nastavak slijedi. Mislim da smo dobre vijesti ispucali bez rezultata i da do rezultata prvog kvartala možemo očekivati samo stagnaciju ili pad.
Nemojte ljude navlačiti na kupnju dok se tržište definitivno ne stabilizira.

zasto bi povukao druge dionice?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Kosor je načeo nezgodnu temu. Sada je red na zviždačima. Za početak, na primjer, od koga su kupovali mirovinski fondovi blokove dionica i ulupali silne milijune na ATH razinama. [cool]


zasto bi povukao druge dionice?

Čisto psihološki.HT povuče crobex u minus 3 ,ljudi vide crobi pada ajmo prodat sve živo.Tako naša burza funkcionira.[cry]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

beholder:

danas nafta 113,4$
procjene za godinu dana 144$

na bloombergu neki stari debeli i poslije mladi mrsavi rekli 20 % manje, da je ovo napucano..

za zalto doduse kazu da ide na 1200


Super, evo kako prođeš ako petljaš po nafti, pa makar bio i ministar:
http://en.wikipedia.org/wiki/Enrico_Mattei

No respect

Evo zašto nafta raste,iće to dolje za koji dan kad se vrijeme smiri
Mexican oil ports closed due to bad weather
Mexico’s main oil ports of Dos Bocas, Cayo Arcas and Pajaritos (Coatzacoalcos) have been closed since Monday because of bad weather. The three Gulf of Mexico ports move some 80% of Mexico’s total crude oil exports. Mexico’s Pacific coast oil port of Salina Cruz, which ships crude oil to Asia, was also shut on Monday afternoon.
It is unclear how long operations will remain suspended.
Crude oil shipments from Mexico have been disrupted in recent months owing to bad weather from prevalent cold fronts.
The extended closures of the Gulf of Mexico ports are sometimes blamed for causing spikes in oil prices.
Several Asia-based oil traders told Portworld today that an extended closure of the Mexican ports could “definitely” push up crude prices already firm on a sliding US dollar.
Crude prices jumped to a new record close on the NYMEX of $111.76 per barrel yesterday.
Mexico is the world’s ninth-biggest exporter of crude oil, shipping an average 1.7 million barrels per day in 2007.
It is also one of the top three suppliers to the US, which reportedly buys some 80% of Mexico’s oil exports.

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

pazi sad ekskluziva:
od ponedjeljka 21.04. Raiffeisen INVEST kreće sa stimulacijom lombardnih kredita na udjele u njihovim fondovima.Cilj je informiranost klijenta o mogućnostima podizanja lombardnih kredita i prijenos sredstava iz jednog fonda u drugi. Čak će i stimulirati djelatnike u prodajnoj mreži. Isto tako radi se na novoj liniji namjenskih i nenamjenskih kredita sa ućešćem (kao osiguranjem) u investicijskim fondovima.
Šta je najbolje nisu jedini, Erste i zaba će nešto slićno. Svrha iliti namjena je daljnje zaustavljanje prodaje udjela i prikupljanje novog kapitala. Znaju oni da treba krenuti pa makar i na silu, povjerenje treba vratiti inaće je ova prića zauvijek završena što se hrvata tiće. Provjereno 100% za info. o stimulaciji za lombardne kredite, (jedan Osobni bankar mi ga pokazao prije pola sata)

"Svi žive od toga da nešto prodaju" - Robert L. Stevenson

nafta

dolar 8 kuna, barel 50 =400 kn
dolar 4,6 barel 112 = 515 kn

i nije tako strašno

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Centurion: ” inflaciju u cijeli svijet, nafta poskupljuje, a za porast cijene nafte za svakih $10 po barelu pad BDP Hrvatske iznosi -1.06%. ” Najave za inflaciju u slijedećoj godini su smanjenje po zadnjim prognozama. Ovaj rast tržišta su već akceptirala. Što se nafte tiče, neki dan je bila procijena nečija iz Italije ( čovjek je u nekoj njihovoj naftnoj tvrki ) koji prociejnjuje da će nafta u dolazećim godinama bitno pojeftiniti zbog velikih ulaganja oko eksploatacije iste u svijetu. Mislim da sam to pročitao u subotu u nekim dnevnim novinama, uglavnom čovjek iz prve ruke govori o stanju stvari.

Ova ima smisla,ovo je danas objavljeno
Brazil discovers World’s 3rd-largest oil and gas reserves
Tuesday, 15 April 2008
http://www.hellenicshippingnews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=4456&Itemid=79

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

super24:

beholder:

danas nafta 113,4$
procjene za godinu dana 144$

na bloombergu neki stari debeli i poslije mladi mrsavi rekli 20 % manje, da je ovo napucano..

za zalto doduse kazu da ide na 1200

Super, evo kako prođeš ako petljaš po nafti, pa makar bio i ministar:
http://en.wikipedia.org/wiki/Enrico_Mattei


vidim obozavatelj engdhala..[kiss]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


Kosor je načeo nezgodnu temu. Sada je red na zviždačima. Za početak, na primjer, od koga su kupovali mirovinski fondovi blokove dionica i ulupali silne milijune na ATH razinama. [cool]

tresla se brda rodio se miš,
nikaj stoga nebu zeslo…
njima nije cak niti neugodno, sto se od njih ocekivalo to to su i napravili.
slazem mail svom fondu a poslacu i ostalima kao zainteresirana strana pa neka mi pojasne transparentnost svojih ulaganja.

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Nemojmo se prevariti što smo danas bili UP. Trend je još uvijek DOWN.
Belex -0,37 %, Slovenci -4,46% .
Nalozi na kupnji su mi dali nadu jer su se drastično povećali na nekim dionicama.
No time je samo čini mi se zaustavljen jači pad, ali nije i sam pad.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

ja jednostavno ne vjerujem da će se desiti scenario u kojem će sve burze svijeta padati, a hrvatska burza će se za to vrijeme oporavljati i rasti…
mislim stvarno embarass

Samo ajde uzmi koliko su dow ili ftse riknuli u npr. 4 mjeseca, a koliko crobex?
DA, sad svi znamo da će naše dionice padati zbog APSOLUTNO svega.

http://whycroatia.blogspot.com/


nafta dolar 8 kuna, barel 50 =400 kn dolar 4,6 barel 112 = 515 kn i nije tako strašno

Istina nije strašno,za sad.Ali čeka nas devalvacija kune pa devalvacija eura.E onda će biti strašno.Početak radnje moguće već ove jeseni.Majko mila rodio sam se u krivo vrijeme.[cry]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


vidim obozavatelj engdahla..[kiss]

vidim čita se. [thumbsup]

No respect

Je, tako su neki uvaženi svjetski autoritetu u brodarstvu tvrdili da će DRYS na 160. Eno ga sad metilja na 50.

Nema nafta veze s ničim drugim doli s sastankom u Istanbulu

Hell is Empty and all the Devils are Here

New Report

Close