Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pa to nije normalno. Moram početi voditi dnevnik samo za HT -travanj: 1. počinje bijeli štrajk 14. BF počinje prodaju 14. – 16. zadnji dani dokapa 21. skupština … ili nije … I još kad između počnu dezinfo tipa – skupština ne mora odobriti 29,50 kn, DT će biti za isplatu 50% manje dividende i sl., bit će to za poludit [tongue][angry]

kolega da se pokusate uozbiljit?
DT ce biti za isplatu 111% dividende, pa ne budite smjesni tko je odredio dividendu?
Mudrinic je samo poslusnik a DT-u trebaju novceki da uprava zadovolji dionicare i isplati najvecu dividendu u sektoru, to je Obi naglasio i ispunio, dakle ostaje na funkciji.
Sta ce se sazaljevat nad podplacenim radnicima HT-a ili ulagat vise od potrebnog, mi smo samo mala zemlja za veliki eldorado, uzmi dok mozes.

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


” Vlada je objavila da će dio dionica isplatiiti radnicima kao kompenzacij, ako se ne varam. I stvar riješena.[thumbsup]
I ti njima vjeruješ??
[/quote]
kada se vlada uopce oglasila o prodaji dionica radnicima HT-a?
mislim najbolje da pisemo malo utemeljeno

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


Fidel: ”
LookaBorna, 01.03.2008. u 10:49
”Bijeli štrajk” znači da će radnici dolaziti na posao, ali će znatno usporiti svoj rad, pa će korisnici teže i sporije dolaziti do potrebnih usluga, pojasnio je Pupić” ne bojim se ja štrajka, znam da nije moguće usporiti njihov rad
…jer ne mogu raditi sporije! [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol]
[/quote]
mislite da ne treba ispraviti nepravdu zamrznutih placa od 2001 god. dok su zivotni troskovi strmoglavo rasli?mozda bi bilo dobro prepoloviti i broj radnika samo da bi dividenda bila veca 19 lipa?

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

@ Ivana7
samo mi resite ovu jednazbu da se ne osramotim kad komade barim i pricam lovacke price, sto da naglasim, gdje su mi uporista?

obožavam ovakvu matematiku. – baš sam noćas pravila računicu na ht i dividendu, samo su sada dali nerealno veliku dividendu, pa sam ju smanjila za 50%, ali opet je lijepa računica. – točka 5. uložiš u ht na 310. – sorry sada to ipak spada u povijest. – uvijek me interesiraju računice budućeg razdoblja. Pozdrav !
[/quote]
aha sad smo dobili sve X-ove jednazbe
“zbilja nikada nije interesiralo 10 %. – obično lovim 100%, a uvijek se u mreži nađe i nešto po 500% i više.”
kada ce HT na 400 a opet nebi zarada bila 100-500% u ovom konkretnom slucaju?
mozda da odete u ruralne sredine i pricate price ili kao birtić prodao babine 24 ovce kupio Inu na IPO-u , prodo i kupio 80 ovaca.
Jos i danas se mucim da izracunam kak je uspio to sve napravit, mozda kao i Vi?

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Burze uopce necu komentirati da opet ne navuce bijes vecine. Ali evo 3 slike za razmisljanje. Odnosi valuta vani sa danasnjim danom, tecajevi u HR i za kraj ako se sjecate kada sam kupovao zlato ljetos i bio ovdje na forumu ispljuvan i ismijan. Vjerujem da ima dovoljno inteligentnih da iz ove 3 slike izvuku logicne zakljucke jer slike govore sve i mislim da nije potrebno trositi rijeci. Vrlo indikativna je slika odnosa valuta. Sretno!

skype - ivek1234

Ameri imaju svoje probleme , mi imamo svoje. Što se Amera tiće nek ide dow na 5000, takvi su im rezultati, a nama trenutno ni dow 15000 ne bi puno pomogo. Sanader je sve rješavao s dionicama, branitelje, penzionere, i sad u pesimizmu tržišta to je na strani prodaje.

Ja očekujem da će ipak BF riješiti, što je trenutno naš najveći problem, a ne ameri. Također bi trebalo dati lock up zaposlenicima INE i HT još 3 godine [lol] E to bi nama pomoglo.

Ja bi jako volio da sam znao da strelovit pad burze u 11 mjesecu prije izbora nije imao veze s SDP-om i da su to OMf izlazili iz foindova. Isto tako bi volio da sam znao da bull run OMF u 12 mjesecu je bio iz istog razloga [angry]

http://www.mojnovac.net/forumi/forumdisplay.php?f=21&page=11&order=desc

Evo pa bacite oko, ništa spektakularno u top 10 promjenama prošli tjedan
( morate se registrirati na moj novac )

LookaBorna:

kako je netko vec napisao 290 Vam je bilo skupo?
znam kometare usla na 290 vecinu, dokupljujem samo…

– vidim kako se odnosi na mene,
– većina ht kupljena na 288kn,
– prosijek 301kn, bez dionica sa IPA.
– ipak ja sam to kupovala i na 360kn.

– bila bih ga kupila sigurno sve ispod 290, ali novac nije bio na hrpi.
– novac je stizao od jedne firme, kredita, prodaja inv. fondova, i jedne manje keš pozicije.
– evo tako mi je i danas stigao novac od jednog investicijskog fonda koji sam prodala prije tjedan dana.
– a uvijek volim kupovati u većem vremenskom razmaku, tako hvatam nekakve prosjeke.
– isto radim i kod prodaja.
– usput jeste li uočili koju novu priliku na tržištu ?
Pozdrav !

Ivana,
moja prilika na tržištu je INGRA.Zato što je jedna od najbrže rastućih tvrtki na ZSE.

Tvrtka kontinuirano raste u velikim koracima i širi se.Financijska su izvješća iz godine u godinu odlična, tako bi trebalo biti i sa slijedećim.
Dogovorenih poslova za 400 mil. eura.
Dionica trenutno zbog situacije u cijelom svijetu prolazi pad cijene(što je suprotno od rasta poslovnih rezultata) i dobra je prilika za kupnju.
Kad se pojave prve dobre vijesti o uspješnosti mjera FED-a, da neće biti recesije i krene BULL, teško će je se moći više kupiti jeftino.
Zapravo moći će je se kupiti ispod ove cijene samo ako bude STOCK SPLIT 🙂
Openheim je nedavno u jednom inteview-u izjavio da je i to jedna od mogučnosti o kojoj razmišljaju.

Neto dobit: 2004. – 2005. 92%
2005. – 2006. 3x povećana

Prvo polugodište 2007.godine prema kojima je neto dobit Ingra Grupe iznosila 47,04 milijuna kuna, što je četiri i pol puta više od dobiti iz istog prošlogodišnjeg razdoblja koja je iznosila 10,55 milijuna kuna.
Ingra samo povećama zaradu dioničarima.

P/BV pokazatelj od 3,26 koji je trenutno, je izuzetna prilika za kupnju.I Buffet je kupio Coca Colu na 6 Bv i shvatio da to nije skupo, zato što je tvrtka brzorastuća i vratio ulaganje nekoliko puta.

Autor komentara je vlasnik dionica INGR-R-A.

Ono što mi se čini , jest, da su vjerojatno OIF mislili lagano manipulirati tržištem i iskrcavati se do GFI, ali su ih OMF zakucali, pa sad plaću kao što plaću i mali dioničari. Ono što vrijedi vratit će se na svoje cijene, ali trebat će strpljenja.


Koliko se mali dioničari ovdje prepirali i drukali, samo jedno je istina, a to da veliki igru vode.
[color=blue]To se danas dobro pokazalo na Tehnici ko ja pala samo 5%, samo zato jer su je fondovi branili.[/color]

Mo’s mislit fondovi. Sitni spekulatni, day traderi i lesinari su obranili tehniku. [bye]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Burze uopce necu komentirati da opet ne navuce bijes vecine. Ali evo 3 slike za razmisljanje. Odnosi valuta vani sa danasnjim danom, tecajevi u HR i za kraj ako se sjecate kada sam kupovao zlato ljetos i bio ovdje na forumu ispljuvan i ismijan. Vjerujem da ima dovoljno inteligentnih da iz ove 3 slike izvuku logicne zakljucke jer slike govore sve i mislim da nije potrebno trositi rijeci. Vrlo indikativna je slika odnosa valuta. Sretno!

pa ne moras komentirat tocno se zna sta ce se desit… krenut ce balansiranje izmedju podcjenjenih i precjenjenih dionica… HT je dividendom zaustavio odljev kapitala i to je OK… u sljedecem periodu crobex ce stagnirat… podcjenjene dionice ce rast a precjenjene padat… ko nije zauze poziciju u fundamentima krajnje mu je vrijeme da to ucini… Fondovima se vise ne isplati rusit HT jel bi kroz mjesec dana ostali bez municije…

Domaći ulagači boje se trgovati unatoč dobrim vijestima s tržišta

Piše: Silvana Milić
ZAGREB – Ovotjedni razvoj događaja nije nastavio prošlotjedni pozitivan niz već je, zahvaljujući letargiji, pridonio i crvenim predznacima dioničkih ali i mješovitih fondova. Ni objava očekivano dobrih godišnjih financijskih rezultata jednog od najlikvidnijih izdanja na Zagrebačkoj burzi nije potakla povratak investitora. Naime, ovotjedni promet dionicama u Zagrebu nije prešao granicu od 50% prošlotjednog.

Kompanije bi, sudeći prema najavama, u skorim objavama rezultata mogle opravdati očekivanja. No to, kao ni činjenicu da je u razdoblju inflacije sigurno utočište, uz zadržavanje vrijednosti novca, moguće pronaći jedino u dionicama, investitori kao da ne prepoznaju.

Podaci o kretanju BDP-a u Americi u posljednjem kvartalu 2007. potvrdili su nagađanja da je ekonomija usporila, no još se ne može govoriti o padu, a pogotovo ne o recesiji.

O inflaciji u svijetu manje govore, iako je jedino ona realna u mnogobrojnim strahovima koji plaše investitore. Rast cijena gotovo svih roba, od hrane do metala i nafte, potiče pitanje – tko su ti kojima treba toliko sirovina za proizvodnju? Promatrajući svjetske indekse vidljivo je da jedino onaj u Rusiji dodatno ne slabi, nego polako ali sigurno na krilima rudarstva, metala i nafte ima uzlazni smjer.

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

Krasno, znači mali ulagači bi morali dignuti burzu [lol]


Burze uopce necu komentirati da opet ne navuce bijes vecine. Ali evo 3 slike za razmisljanje. Odnosi valuta vani sa danasnjim danom, tecajevi u HR i za kraj ako se sjecate kada sam kupovao zlato ljetos i bio ovdje na forumu ispljuvan i ismijan. Vjerujem da ima dovoljno inteligentnih da iz ove 3 slike izvuku logicne zakljucke jer slike govore sve i mislim da nije potrebno trositi rijeci. Vrlo indikativna je slika odnosa valuta. Sretno!

Ja najbolje vidim da je vrijeme da prodaš zlato.


Ja najbolje vidim da je vrijeme da prodaš zlato.

[lol] [lol]
Vaš link

New Report

Close