Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

turist:

Vedran Duvnjak novi šef HFP-a
Zadaća kao šefu HFP-a, kojeg preuzima u potpunom rasulu nakon akcije Maestro, bit će transformirati HFP i dovršiti privatizaciju preostalih društava iz portfelja.

http://www.poslovni.hr/Content/Article.aspx?id=70583

bilo je i vrijeme…što mislite što će prvo u privat…

Ptkm, Hpdg..


Ne bih ja bas usporedjivao srbe s grcima… grci su papci (bez uvrede) a srbi su potpuno ludi (takodjer bez uvrede) sto su dokazali nebrojeno puta… oni odgovaraju onom profilu da je izmedju hrabrosti i ludosti tanka granica tako da ja bas i ne bih gurao ruku u vatru da do sukoba nece doci… Mozda rata i nece biti, ali par slucajnih eksplozija, puskaranje i nekoliko mrtvih bi moglo biti

Sad još i prizivanje rata, eksplozija i mrtvih. Na šta sve ne navlače ovi u cashu.
Majko mila na šta je spao ovaj forum.
Ajmo malo pričati koliko bi moglo biti mrtvih , NATHANE47[undecid]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Koji se ovo majstori mjesaju u dogovoreni prekrcaj na ULPL, i ostaju bez dionica [rolleyes]


Srbi nece ratovati, biti ce tipicna pat pozicija kao na Cipru ili nekada Zapadna i Istocna Njemacke. Srbi ce to iskoristiti za trgovinu i da uzmu sto vise novaca od EU. Slusao juce na B92 kako nece potpisati ovaj mjesec sporazum sa Eu, vec slijedeci. Dakle… Moja procjena je malo ljuljanje, mala zategnutost, ali nakon 10-ak dana pat pozicija i nove runde pregovora. Burza moze imati pad prema dolje, ali nakon par dana stabilizacija, jer smo vec dovoljno potonuli i to je najveci razlog tbog cega tesko mozemo previse prema dolje, iako je i ovih 20 i nesto % od pocetka godinene spust, vec Planica[thumbsup]

Pa o čemu pričamo? 50% ih je glasalo za Nikolića…. i da neće bit rata? Nema šanse da puste Kosovo samo tako. Ljudi nemojte bit smiješni…

Nije majka klela sina što je kock'o... već što se išao vadit'!!!

S obzirom da je sinoc roknula petarda u Kosovskoj Mitrovici, evo nekih podataka:
Zagreb – Kosovska Mitrovica 505,5 km
Dubrovnik – K. Mitrovica 228,6 km
Srednja udaljenost nas od njih bi bila:
Vukovar – Graz 334,2 km

Svatko neka izvuce zakljucak za sebe[thumbsup][thumbsup]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!

Evo , jel se sad osjeca ko magarac onaj koji je prodo ispod 2960


Sad još i prizivanje rata, eksplozija i mrtvih. Na šta sve ne navlače ovi u cashu.
Majko mila na šta je spao ovaj forum.
Ajmo malo pričati koliko bi moglo biti mrtvih , NATHANE47[undecid]

Dobro sto je tebi?! Di ja i za sta navlacim, jel ti maloprije napisah post da je situacija trenutno ok i da ak ne bude sranja na kosovu u iducih nekoliko dana/tjedana da bi smo uz par obrana i stagnaciju trebali ustanoviti dno i stvoriti temelej za lagani rast… barem po mojem misljenju. Ovdje sam komentirao covjekovu usporedbu situacije na Kosovu s onom na cipru… zato daj vise ohladi i shvati da mi se zivo fucka u kojem ce smjeru burza

Krene li gore, super – rasprodat cu sve sto mi je preostalo

Krene li dolje, super – na target cijenema kupit cu ono sto mi se ucini jeftino

eto – dakle nit sam bik nit sam medjed neg sam oportunist [thumbsup]

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje


matan nu: ” Srbi nece ratovati, biti ce tipicna pat pozicija kao na Cipru ili nekada Zapadna i Istocna Njemacke. Srbi ce to iskoristiti za trgovinu i da uzmu sto vise novaca od EU. Slusao juce na B92 kako nece potpisati ovaj mjesec sporazum sa Eu, vec slijedeci. Dakle… Moja procjena je malo ljuljanje, mala zategnutost, ali nakon 10-ak dana pat pozicija i nove runde pregovora. Burza moze imati pad prema dolje, ali nakon par dana stabilizacija, jer smo vec dovoljno potonuli i to je najveci razlog tbog cega tesko mozemo previse prema dolje, iako je i ovih 20 i nesto % od pocetka godinene spust, vec Planica[thumbsup] ” Ne bih ja bas usporedjivao srbe s grcima… grci su papci (bez uvrede) a srbi su potpuno ludi (takodjer bez uvrede) sto su dokazali nebrojeno puta… oni odgovaraju onom profilu da je izmedju hrabrosti i ludosti tanka granica tako da ja bas i ne bih gurao ruku u vatru da do sukoba nece doci… Mozda rata i nece biti, ali par slucajnih eksplozija, puskaranje i nekoliko mrtvih bi moglo biti

Slazem se da postoji razlika, obzirom da radim u Srbiji i svaki dan imam priliku cuti od Srba njihovo misljenje komentar je isao u tom smjeru. Vecina gradjana u bg, ns ili nisu ne zeli ici u jos jedan rat, a politika ne moze tek tako uzmaknuti, a s druge strane zele i uzeti neku lovu od EU za ustupke. Iz ovih razloga mislim da ce Kosovo imati kratkotrajan ucinak, a i da ce politicki doci u pat poziciju, kao prije navedene destinacije…

Matane, lako na BG, jesi pitao u Nišu.


Slazem se da postoji razlika, obzirom da radim u Srbiji i svaki dan imam priliku cuti od Srba njihovo misljenje komentar je isao u tom smjeru. Vecina gradjana u bg, ns ili nisu ne zeli ici u jos jedan rat, a politika ne moze tek tako uzmaknuti, a s druge strane zele i uzeti neku lovu od EU za ustupke. Iz ovih razloga mislim da ce Kosovo imati kratkotrajan ucinak, a i da ce politicki doci u pat poziciju, kao prije navedene destinacije…

E pa stari, samo je steta da visokoobrazovani ljudi s kojima ti komuniciras nisu prosjecni srbi, isto kao sto vecina slabo kuzi da prosjecni hrvat ne razmislja ko prosjecni zagrepcanin… odi samo na jedan thompsonov koncert u dalmaciji pa ces vidjet sta su ti prosjecni Hrvati

Eh da, i cisto sumnjam da EU moze platiti Kosovo… negdje sam citao kolike su zalihe ugljena ili cegavec na Kosovu

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

“Koristeći ovu analogiju, brojni političari Srbije konstatuju da je borba za Kosovo primarno vezana za kosovski ugalj koji je neprocenjivo svetsko blago. Ovakvo mišljenje podupire i ekonomski analitičar Politike (18. januar 2005) tvrdeći da toplotna vrednost ukupnih resursa kosovskog lignita (od 12,7 milijardi tona) iznosi oko dve milijarde tona ekvivalentne nafte.

Ako je prosečna vrednost nafte na svetskom tržištu 200 dolara po toni, to znači da je vrednost kosovskog uglja veća od 400 milijardi dolara. Ako se taj ugalj preračuna u električnu energiju i usvoji prosečna cena od 5 centi po kilovat satu, tada vrednost kosovskog uglja iznosi 500 milijardi dolara!”

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

Slazem se, ali prevelika je igra novacaza Srbiju u pitanju i svjesni su oni gdje bi ih doveo jos jedan rat. Ne vode igru nikada mali ljudi. Moja je procjena slicna tvojoj, eventualno malo puskaranja, sto prevedeno znaci imamo argumente da nam nesto date zauzvrat… Mislim da vise trebamo obratiti paznju na eventualne pomake u republici srpskoj koji sigurno mogu imati vise utjecaja na burzu od kosova i po meni je to puno veci problem…

Na Ingri protrgovano svega 7 dionica do sada !

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........


Koristeći ovu analogiju, brojni političari Srbije konstatuju da je borba za Kosovo primarno vezana za kosovski ugalj koji je neprocenjivo svetsko blago. Ovakvo mišljenje podupire i ekonomski analitičar Politike (18. januar 2005) tvrdeći da toplotna vrednost ukupnih resursa kosovskog lignita (od 12,7 milijardi tona) iznosi oko dve milijarde tona ekvivalentne nafte.

jel’ ti to ozbiljno? [lol]
Srbi su oduvijek bili vjesti u izmisljanju raznoraznih ‘urota’ i sl.
sad je odjednom Kosovo oko ugljena [lol]

[color=blue][/color]Sta ne moze sa pare, moze sa puno pare!


Koristeći ovu analogiju, brojni političari Srbije konstatuju da je borba za Kosovo primarno vezana za kosovski ugalj koji je neprocenjivo svetsko blago. Ovakvo mišljenje podupire i ekonomski analitičar Politike (18. januar 2005) tvrdeći da toplotna vrednost ukupnih resursa kosovskog lignita (od 12,7 milijardi tona) iznosi oko dve milijarde tona ekvivalentne nafte. Ako je prosečna vrednost nafte na svetskom tržištu 200 dolara po toni, to znači da je vrednost kosovskog uglja veća od 400 milijardi dolara

Kosovo ima puno losiju kvalitetu uglja od BiH po tome je BiH Kuvajt[thumbsup]. Kosovo je inace totalna neimastina i da je to tako, onda bi oni davno bili u blagostanju svi skupa… Rudnici jesu vrijednost, ali mislim ne ipak tolika…

New Report

Close