Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Jeste skužili promet od 26 m na HT? Većina u zadnjih sat vremena…

da i dlkv je završio oko nule sa 4 miliona prometa .. i još poneki blučip oko nule sa solidnim prometom ..
čini se da se kupnja budi iz zimskog sna .. tj . ove razine su im zanimljive ..
mislim HT na 290 .. tko bi to očekivao ? pa to je debelo unutar IPO raspona cijene ..
čini mi se da je ovo neka razina na kojoj se događa solidna trgovina ..

Hrvatska uzivo i Kardum na telefonu,nista pametno

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


dobre vijesti!!!! HT napokon otisao u plus!!! [smiley][smiley][smiley] pa ljudi je li to moguce?? [smiley]

neko je preplatio, pa to bi islo na 250 ljudi moji…
razmisljam sve rasprodat, kupit skupo auto, obic sve trgovacke centre, dat otkaz i prijavit se na socijalnu skrb da se neko drugi skrbi…
ovo je prestresno, idem zicat pred trgovinu za pivu

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Kako im je likvidnost trenutno izvrsna te kako im novčana sredstva zbog izdvajanja iz mjesečnih plaća redovito pristižu, možemo konstatirati da mirovinski fondovi domaće tržište kapitala drže u šahu te da je njihov jasan cilj kao racionalnih investitora s dugoročnim investicijskim horizontom kupovati dionice ispod njihove fundamentalne vrijednosti maksimizirajući tako prinos na računima svojih članova.

Hell is Empty and all the Devils are Here


Kako im je likvidnost trenutno izvrsna te kako im novčana sredstva zbog izdvajanja iz mjesečnih plaća redovito pristižu, možemo konstatirati da mirovinski fondovi domaće tržište kapitala drže u šahu te da je njihov jasan cilj kao racionalnih investitora s dugoročnim investicijskim horizontom kupovati dionice ispod njihove fundamentalne vrijednosti maksimizirajući tako prinos na računima svojih članova.

Zar te ne veseli da ces imat dobru penziju
[lol]

Dobra penzija, slab kapitalni dobitak[lol] [lol]

Hell is Empty and all the Devils are Here


tigrus: ” dobre vijesti!!!! HT napokon otisao u plus!!! [smiley][smiley][smiley] pa ljudi je li to moguce?? [smiley] ” neko je preplatio, pa to bi islo na 250 ljudi moji… razmisljam sve rasprodat, kupit skupo auto, obic sve trgovacke centre, dat otkaz i prijavit se na socijalnu skrb da se neko drugi skrbi… ovo je prestresno, idem zicat pred trgovinu za pivu

meni se cini da su napokon shvatili… [smiley]
mislim da ce od danas braniti ht…. [proud]

…dugo im je trebalo. [angry]
to su mogli i na 330kn napraviti. a ne ovako sirotinji piti krv na slamku….[angry] …
ali bolje ikad nego nikad! jel tak?
[smiley]


Dobra penzija, slab kapitalni dobitak[lol] [lol]

Veli nam Jure da se u Rusiji mlate pare, bit ce i toga
[thumbsup]


Hrvatska uzivo i Kardum na telefonu,nista pametno

Trkelja sim ,tam. A kaj će reć: ne prodajte!
Pa njegovoj je firmi u interesu samo što veći promet

http://whycroatia.blogspot.com/

ako su moja predvidanja tocna, mozemo ocekivati na dnevniku priopcavanje sjajne vijesti o promjeni trenda pada dionica…[wink]
iako bi to za nase gluapne ipak bilo pretesko iskombinirati… [sad]

Sutra mogu kako hoće!
Većina dionica iz CROBEX-a bi mogla dobrano potegnuti gore!
Ali zbog svega što se dogodilo u zadnje vrijeme vjerujem da od takvog rasta, barem u narednim danima, nebu niš!

Polako danas su nam dali malo nade pa bio bi red da ju sutra zgaze i tako jos do kraja tjedna 🙂 da se malo čeličimo 🙂 Znas onu “sto te ne ubije ojača te”

…Za upravitelje mirovinskih fondova ulaganje u otvorene investicijske fondove može se smatrati likvidnim ulaganjem. Naime, kada upravitelj mirovinskog fonda zada nalog za unovčavanje svojih udjela u dioničkim fondovima, upravitelj dioničkog fonda u pravilu ima tri dana da nalog izvrši, a hoće li ga izvršiti likvidiranjem dijela svog portfelja dionica ili će unovčiti depozite, njegov je problem. Ako mirovinski fondovi u jednom danu povuku iz dioničkih fondova više nego što iznosi redovan dnevni promet Zagrebačke burze, onda iznos mijenja tržišni odnos ponude i potražnje za dionicama i dionice gube na vrijednosti…

I tak su si lijepo spustili cijene i sad u miru mogu kupovat sve po 30,40,50 % niže. Bravo majstori.
Vani mirovinci služe kao zaštita za umjetna pumpanja ili rušenja cijena, a kod nas……
Eto gdje mi živimo.
Mislim, da je sad to,nakon svih špekulacija, definitivno razlog za ovo…….neću biti prost

http://whycroatia.blogspot.com/

Kako im je likvidnost trenutno izvrsna te kako im novčana sredstva zbog izdvajanja iz mjesečnih plaća redovito pristižu, možemo konstatirati da mirovinski fondovi domaće tržište kapitala drže u šahu te da je njihov jasan cilj kao racionalnih investitora s dugoročnim investicijskim horizontom kupovati dionice ispod njihove fundamentalne vrijednosti maksimizirajući tako prinos na računima svojih članova.
Izvrstan primjer dionice čija je tržišna cijena znatno ispod za nju pravične je dionica HT-a, a upravo su mirovinski fondovi pustili da cijena te dionice potone. Neiskusnih i paničnih prodavatelja te dionice bit će mnogo još dugo vremena, a dionica vrijedi upravo onoliko koliko je kupac za nju spreman platiti. Ako se s poduzećem ništa fundamentalno nije dogodilo te ako su građani nedavno podizali kredite očekujući da će tu dionicu jeftino kupiti za 320 kuna, zašto je sada prodaju za 275,56 kuna? Odgovor na to pitanje zasigurno je fascinantan i za burzovne psihologe.

http://whycroatia.blogspot.com/


Sutra mogu kako hoće!
Većina dionica iz CROBEX-a bi mogla dobrano potegnuti gore!
Ali zbog svega što se dogodilo u zadnje vrijeme vjerujem da od takvog rasta, barem u narednim danima, nebu niš!

bez uvrede svima ali daj više prestanite sa “mogli bi”, “idemo up up”, “ovo je dno dna” i slično. Da prosječan forumaš ima toliki utjecaj na zse crobex bi bio na 10000 sad. “Većina dionica bi mogla gore” mi zvuči kao profesionalan komentar da bi nešto “moglo rasti, padati ili stagnirati.” Koliko vidim svaki dan će rasti i svaki dan je dan D. Daj se više okanite toga – mišljenja su ko @upak svi ga imaju. Svi mali igrači su izmoreni, pa kad fondovi odluče povuć onda idemo gore. A to će biti kad se prorijedi prodaja. Ne kažem da to neće biti već ovaj tjedan, ali ma koliko volio govoriti pozitivno i tako razmišljati neki su malo pretjerali u drukanju. Onda bar navedite neke argumente. Npr. analiza je pokazala odbijanac na 3760. I priložite graf. Ovakvim drukanjem nagore samo postižete još veću paniku jer ljudi nisu blesavi. Kad netko kaže da je njemu uredu što je crobex pao sa 5500 na 3900 i pritom izgubio stotine tisuća ili milijune i da ne bi prodao mada je znao da će pasti onda se morate malo zamisliti da li je čovjek na burzi da se zaradi ili da se voli dionice. Voli se žene a ne dionice. [undecid]

Pozdrav!

New Report

Close