Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

prema prometu najjači redom

ATPL
TISK
HT

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Sad još transakcija koja ce pobrat cijeli HT do 400 [proud][thumbsup]

ne diraj mi rak ranu
[angry] [angry]
ubit ce me taj HAJTE [wink]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


zmrklic: ” Sad još transakcija koja ce pobrat cijeli HT do 400 [proud][thumbsup] ” ne diraj mi rak ranu [angry] [angry] ubit ce me taj HAJTE [wink]

….stari moj nisi jedini koji je kupovao na 385…. pa na 360…. pa zar je to moguće ?……i na 350[sealed]……i sad opet škicam na 345[shocked]…….jel može i niže, pitam se……

Scio me nihil scire


zmrklic: ” Sad još transakcija koja ce pobrat cijeli HT do 400 [proud][thumbsup] ” ne diraj mi rak ranu [angry] [angry] ubit ce me taj HAJTE [wink]

U istim sam g ko i ti, prosjek s paketima oko 360, 30% portfelj, a cekat cu sijecanj da vidimo sta donosi
[shocked]

Svakako možemo zahvalit mirovincima što imamo predbožičnu dosadu umjesto prebožičnog horora.

Više od toga stvarno nije za očekivati do poslije 3 kralja ( IMHO)

Gle ISTT, još će se tu i zaradit ponešto [proud]

tko prodaje mirovincima sada????


tko prodaje mirovincima sada????

zanimljivo pitanje.

p


tko prodaje mirovincima sada????
investicijoni fondovi


black11:

tko prodaje mirovincima sada????

zanimljivo pitanje.

To sam se i ja pitao jučer. U petak navečer će biti malo jasnije.

No respect

Hebemu misa, a kako bi mirovinci kupovali, ako nitko ne prodaje? Prodaje onaj tko misli da je cijena ok.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Ili onaj kome treba CASH!

opala!

prodaju oni koji su dosad skupljali da bi njima prodali [smiley]
OIFovi, pogotovo njihovi iz iste kuće. IMHO.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Ah, kako je netko na jednom drugom forumu zakljucio… Mirovinci su ko jedan kolega, kupe, ne prodaju i dokupljuju stalno po nizim cijenama… [tongue]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

a onako kao big picture, je zgodan ovaj post dprimore sa mojnovac (nek ne zamjeri što prenosim):

Mislim da riječ štafeta najbolje opisuje ovo što se događa. OIF-ovi (zajedno sa stranim investitorima) predaju štafetu MF-ovima i kažu: “Sretno dečki! Mi smo dovoljno gurali, sad nam dajte lovu, a vi nastavite dalje s ove razine cijena. Vas ionako zanima dugoročno ulaganje, tamo negdje iza 2020.”.

Baš se lijepo u Hrvatskoj zatvorio krug. Prvo smo društveno vlasništvo jeftino privatizirali, a sad privatizirano skupo otkupljuju nazad isti ti građani kroz mirovinske fondove. I svi bi trebali biti zadovoljni što sve to ostaje u hrvatskim rukama.

Pomnožite Mirkoslavove tablice SDA top 10 s trenutnim cijenama i potom sortirajte po tržišnoj vrijednosti i zavrtit će vam se u glavi koliko puno ljudi (insajdera, direktora i dr.) je teško desetke pa i stotine milijuna kn i sad to uredno prodaju narodu kroz OIF-ove, pa sad MF-ove. Svaka čast svima koji su ovih par godina odigrali ovu igru i sad se zadovoljno mogu smijati svima ostalima.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

black11:
tko prodaje mirovincima sada????

zanimljivo pitanje.

Prodaju im OIF-ovi , ZIF-ovi , retail investitori.

Sad kad gledam malo unazad sve je da li slučajno ili ne išlo na ruku mirovincima. Korekcija je bila duga i iscrplujuća što je male fondove bacilo na koljena. Fond manageri malih fondova ponašaju se kao i mi, prvo na bull marketu oslobodiš si 30% casha, onda dođe korekcija a ti pola unutra, kad ono još pada a ti i drugu polovicu u tranu, kad ono još pada ,ti u banku po margin, a ono još pada i stagnira, i pat pozicija , love nemaš i čekaš. Sve su to isto, mislim se ,radili i fond manageri samo gle čuda oni imaju još jedan problem ljudi pitaju pare, nisi mi zaradio i daj pare nazad . I šta sad? STIŽE KONJICA UN MIROVINSKE SNAGE, daju malim fondovima lovu da imaju za “bull run” u 2008-oj , a oni kupuju po još uvijek relativno i za njih niskim cijenama.

Slučajno ili ne neznam, a nama uvaljivali fore amerika , ljubo, crveni kmeri…

New Report

Close