Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pitanje, da li su mirovinci prodavali obveznice da oslobode sredstva za dionice?


Pitanje, da li su mirovinci prodavali obveznice da oslobode sredstva za dionice?

mirovinci imaju tolko para da ih ne mogu niti potrošiti na našem tržištu. Jednostavno je premalo dionica koje zadovoljavaju njihove uvjete.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


zmrklic: ” Pitanje, da li su mirovinci prodavali obveznice da oslobode sredstva za dionice? ” mirovinci imaju tolko para da ih ne mogu niti potrošiti na našem tržištu. Jednostavno je premalo dionica koje zadovoljavaju njihove uvjete.

slažem se. a još ako prođe ona ideja o povišenju stope doprinosa za 2. stup MO. razbiće se o glavu mnogima, a pametni će profitirati iz toga po onoj: “nije svako zlo za zlo”.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Pitanje, da li su mirovinci prodavali obveznice da oslobode sredstva za dionice?

Ma opca rasprodaja, falilo valjda likvidnih sredstava. IPO ht-a valjda imobilizirao dosta, dok se to vrati u sustav ponovo…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

AZ će gospodariti tržištem i njihovoj lovi nitko ne može parirati. Za njima Raiffa i koju dionicu zamjere ta dva igrača eto sreće za dioničare. No problem veće količine dionica na prodaji postoji. Npr. 100 000 dionica ptkm po ovoj cijeni za njih je 28 milja kuna, a to AZ izvadi iz uha. A s druge strane di će nać 100 soma dionica ptkm za kupit.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Ništa ne mogu zaključit iz kretanja cijene obvezničkih fondova, ali u slučaju da je došlo do značajnijeg kupovanja obveznica, valjda bi bili u većem plusu ? Nažalost nisam pratio da li su trgovine obveznicama zadnjih dana išle više po bidu ili po asku. I tko je kupovao, a tko prodavao, da li netko zna gdje se to može vidjeti?

Ja se sjećam kad su mirovinci prvi puta počeli trgovat dionicama Pliva,Podravke i slično, ap od velikog booma nije bilo ništa. Koliko sam promatrao, oni imaju drugačiju taktiku, evo uzet cu za primjer npr. KOEI, ako su ga danas kupovali po 1100-1150, tada ce ga oni u slučaju pada tržišta obranit na nekom nivou od npr. 1000 ili 950, pa ga eventualno vratiti na 1150. Oni ne napucavaju previše dionice. Dakle ako su mirovinci ušli u vašu dionicu to vam smanjuje rizik većeg gubitka, ali nije neka garancija visokog kratkoročnog i srednjoročnog prinosa. IMHO naravno.


Da li je preskupo u blizini Gračaca kupiti 260.000 m2 zemljišta sa 10-tak ruševina od kuća za cca 250.000 EUR

kupi i za dvije godine imaš milju[thumbsup]

dan je pametniji od noći

.http://vijesti.hrt.hr/ShowArticles.aspx?ArticleId=37937


Ja se sjećam kad su mirovinci prvi puta počeli trgovat dionicama Pliva,Podravke i slično, ap od velikog booma nije bilo ništa. Koliko sam promatrao, oni imaju drugačiju taktiku, evo uzet cu za primjer npr. KOEI, ako su ga danas kupovali po 1100-1150, tada ce ga oni u slučaju pada tržišta obranit na nekom nivou od npr. 1000 ili 950, pa ga eventualno vratiti na 1150. Oni ne napucavaju previše dionice. Dakle ako su mirovinci ušli u vašu dionicu to vam smanjuje rizik većeg gubitka, ali nije neka garancija visokog kratkoročnog i srednjoročnog prinosa. IMHO naravno.

Sjajan post, potpisujem svaku[thumbsup]

[i][b]Stvarnost - iluzija izazvana pomanjkanjem alkohola[color=yellow][/color][/b][/i]


sokolić: ” Da li je preskupo u blizini Gračaca kupiti 260.000 m2 zemljišta sa 10-tak ruševina od kuća za cca 250.000 EUR ” kupi i za dvije godine imaš milju[thumbsup]

Ako ces kupit. Kupi na Hvaru u T2 zoni sad je oko 150€ m2, a do ljeta ide na 300€. I sigurno nalazis kupca

jučer smo bili svjedoci prebacivanja paketa dionica u OMFe…pretpostavljam da je igra bila u prebacivanju paketa iz sestrinskih fondova, npr. ZB aktiv prebaci svoje pakete (koje je u posljednje vrijeme skupljao) na AZ fond…pbz fond na pbz omf etc…što bi rekli da je prvobitna akumulacija već jučer napravljena pa zato možda danas ne moramo očekivati toliki promet

e sada, ono što meni smrdi je da bi OMFi mogli biti zainteresirani za povećanje prinosa u ovoj godini jer ih i onako prozivaju da su im prinosi mizerni, a sada imaju još 10 dana da to poprave,
također opet podsjećam na teške gubitke koje fondovi trpe u srbiji, a i to se mora kompenzirati…
tako da mi sve to upućuje na jedan agresivni rast do kraja godine,
imho prognoza: 31.12.2007. CROBEX na 5250 [thumbsup]


je li netko uglancao čarobnu kuglu ili je jednostavno hrabar da izbaci prognozu za sutra?
osim niskih temperatura, to znamo…

stagnacija,a opet ti mirovinci lako mogu tući tuđim[wink](novcima naravno) ,ali drukčije bih ja,ako baš zatraže savjet možda im i šapnem [proud]

Jutros krenulo sa igricama oko postavljanja naloga na pojedinim dionicama koje pratim. Bit će zanimljivo.


Ja se sjećam kad su mirovinci prvi puta počeli trgovat dionicama Pliva,Podravke i slično, ap od velikog booma nije bilo ništa. Koliko sam promatrao, oni imaju drugačiju taktiku, evo uzet cu za primjer npr. KOEI, ako su ga danas kupovali po 1100-1150, tada ce ga oni u slučaju pada tržišta obranit na nekom nivou od npr. 1000 ili 950, pa ga eventualno vratiti na 1150. Oni ne napucavaju previše dionice. Dakle ako su mirovinci ušli u vašu dionicu to vam smanjuje rizik većeg gubitka, ali nije neka garancija visokog kratkoročnog i srednjoročnog prinosa. IMHO naravno.

Slazem se sa dijelom vaseg pisanja ali kad usporedimo ulazak u ADPL po cijeni vecoj od trzisne a znamo da su rusi platili u dokapitalizaciji 247 vidimo da su u startu bolji za 13%.

New Report

Close