Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da, da… Sad su svi šatro u kešu… I znali su da će bit korekcija… Evo onda ja jedini glupan kaj je kupoval THT, nije ga prodal ni nece jos određeno vrijeme. I nisam u cashu. U dionicama sam 100%. Al nek padne jos kolko hocete… Strpljen spasen…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

Da vidimo, tko od Vas zna prepoznati znakove, kad je Bik tržište, kad je Medvjed tržište a kad korekcija?I što je ovo trenutno?


Da, da… Sad su svi šatro u kešu… I znali su da će bit korekcija… Evo onda ja jedini glupan kaj je kupoval THT, nije ga prodal ni nece jos određeno vrijeme. I nisam u cashu. U dionicama sam 100%. Al nek padne jos kolko hocete… Strpljen spasen…

Pa normalno da su u kešu, od danas
[smiley1]

U dionicama sam 100%,a keš dolazi svaki dan

Svaka cast svima koji su u cash i sto su u stanju prepoznati neke dogadjaje .
Danas sam potrosio zadnju kunu i dokupljivo dionice po cjenam koje su mi bile gotovo nemoguce prije nekog vremena.
Zadovoljan sam sa postignutom cijenom dokupa a sta donosi ponedjeljak i cejli tjedan sam bog valjda zna. Mozda sam malo pozurio ,ali st aje tu je
[smiley2].
Mnogi koji nisu dozivjeli prije neke poslovne gubitke ovo ce biti fina skolica ali zasto ja uvjek ponavljam gradivo
[smiley1]
Kako bi kolega rekao ” zeleno nam bilo “

najvrednije stvari u životu su besplatne

Pitanje je kakav će učinak na male ulagače imati i ove izjave tj. bombastične najave večeras u vijestima na svim programima. Pretpostavljam da u pnedjeljak slijedi navala na prodaju TH-Ta nakon iznešenih vijesti.

HTV 1, sučeljavanje o gospodarstvu!!!

HDEL, ATPL,VIRO


Pitanje je kakav će učinak na male ulagače imati i ove izjave tj. bombastične najave večeras u vijestima na svim programima. Pretpostavljam da u pnedjeljak slijedi navala na prodaju TH-Ta nakon iznešenih vijesti.

Odlično,čekam ih sa stotinjak tisuća kuna,ovaj put sam ipak sačuvao i ponešto casha 🙂

I love this game


Da, da… Sad su svi šatro u kešu… I znali su da će bit korekcija… Evo onda ja jedini glupan kaj je kupoval THT, nije ga prodal ni nece jos određeno vrijeme. I nisam u cashu. U dionicama sam 100%. Al nek padne jos kolko hocete… Strpljen spasen…

Kolega, ne znam zasto pisete bez argumenata i napadate ljude koji su drugacije razmisljali od vas (pogledajte i sve svoje postove na temi korekcija).
Evo moj post od 23.10. kad je Crobex bio na 5350, a pogledajte gdje je danas (i ne zavaravajte se; jos se ne vidi kraj).
http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=2279&pg=454
Takodjer ne shvacam nove napade i ismijavanje RealBearove prognoze od 3000 Crobexa.
Pogledajte graf zadnjih 5 godina pa ce vam biti jasno da to nije nesto sto je ‘totalno nerealno’ , jos nedavno smo bili i na nizim razinama. Ja se ne bih usudio prognozirati toliki ‘zaron’, ali sam siguran da jos nismo dodirnuli dno, a takodjer cijenim znanje i strucnost kolege RealBeara.
Ne tjesite se da je sve ovo samo zbog izbora i kako ce HDZ dobiti (trebati ce mu dosta srece i umjesnosti u koaliranju; inace po mome predvidjanju gube), te da ce sve biti OK.
Dosta toga se poklopilo (stanje trzista kapitala u svijetu, politicka situacija u regiji i ‘pogresna procjena fondova’) da krene okidac prema dole. Ova pogresna procjena fondova je moja pretpostavka da su fondovi htjeli malo ohladiti trziste (pogledajte kraj i pocetak prethodnih godina) za nove uzlete nakon 01.01.; medjutim izmakle su im stvari kontroli i sa povlacenjima certifikata pocinje dolaziti do polagane panike.
Eto, volio bih da sam u krivu i da mogu ubaciti bez strepnje sve novce nakon 27.11. (kako mnogi prozivaju), ali mislim da ce pad i stagnacija trajati ipak malo duze.
[smiley9][smiley9][smiley9]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!


trotter: ” Da, da… Sad su svi šatro u kešu… I znali su da će bit korekcija… Evo onda ja jedini glupan kaj je kupoval THT, nije ga prodal ni nece jos određeno vrijeme. I nisam u cashu. U dionicama sam 100%. Al nek padne jos kolko hocete… Strpljen spasen… ” Pa normalno da su u kešu, od danas [smiley1]

Sad će ispast da su još kupili i 5000 barela nafte, ja nisam prodao ništa samo dokupljujem

Zašto fondovi ne brane vrijednosti?
Piše: Silvana Milić, PBZ Invest
Foto: Corbis
——————————————————————————–

Crvenilom su i dalje zavijena tržišta kako u zemlji i regiji, tako i u svijetu.

Dok svijet prati neizvjesnost vezana uz gospodarski rast, Hrvatska je više pod utjecajem predizbornog razdoblja.

Politički rizik je dobio na značaju, na žalost u negativnom smislu, pa umjesto da predizborni skupovi imaju afirmativan, isti postaju destruktivni za tržište kapitala.

Također, umjesto isticanja prednosti tržišta kapitala za lišavanje ovisnosti gospodarstva o bankocentričnom sustavu, društvo se povodi za “dječjim bolestima” koje tržište kapitala u Hrvatskoj još nije preraslo.

Kompanije koje su uvrštene te se trguju na Burzi prema objavljenim rezultatima opravdavaju procjene i očekivanja, no onda slijedi pitanje kako to da je korekcija u tijeku?

Naime, razvidna je još jedna činjenica, a ta je da tržište pada na malim volumenima, na temelju kojeg možemo zaključiti da mali investitori koji su najpodložniji spekulacijama izlaze s tržišta obzirom da mu se navješta “neprijateljsko” okružje.

Iskusni, profesionalni investitori, prate sve čimbenike koje utječu na gospodarstvo, pa tako i politiku, ali reagiraju na pokazatelje kompanija! Tek nakon njihova usporavanja rade prilagodbe.

Gdje su fondovi, zašto se ne brane vrijednosti? Vjerojatno zato što vjeruju da je pojačani politički rizik kratkog daha, izaći će oni koji su spekulativno na tržištu.

Oni koji su tu doista zbog investiranja i očekivanja budućih viših vrijednosti stvorenih rastom kompanija sjede mirno.

Gdje je onda problem? Problem je u značajnom broju malih investitora koji na žalost nemaju nužnu naobrazbu vezano uz tržište kapitala

Da, da… Sad su svi šatro u kešu… I znali su da će bit korekcija… Evo onda ja jedini glupan kaj je kupoval THT, nije ga prodal ni nece jos određeno vrijeme. I nisam u cashu. U dionicama sam 100%. Al nek padne jos kolko hocete… Strpljen spasen…


Ne brini. Ima nas još budala sa 100% u dionicama.

Budimo CROativni. Kupujmo hrvatsko. Kako to kaže jedan moj kolega: "Živce na laštiku...."

i svi zajedno držimo gaće

Ima ,kolega Grgica, ima….
[smiley2]

Neuspjeh je prilika da ponovo pokusate mudrije. H.Ford

trotter:

Da, da… Sad su svi šatro u kešu… I znali su da će bit korekcija… Evo onda ja jedini glupan kaj je kupoval THT, nije ga prodal ni nece jos određeno vrijeme. I nisam u cashu. U dionicama sam 100%. Al nek padne jos kolko hocete… Strpljen spasen…

Ne brini. Ima nas još budala sa 100% u dionicama.

statistički je dokazano da investitori koji mirno sjede u svojim dionicama (naravno ako su dobro odabrane) ostvare do 50% više prinosa od indijanaca koji love valove.i sam Buffett u svojoj knjizi kaže,pokažite mi jednog špekulanta koji je stekao toliku dobit kao ja koji sam jeftino kupio i nisam radio ništa.samo sjedio i čekao.i na kraju nisi jedina budala i ja sam u dionicama do kraja.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

New Report

Close