KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pitanje za veterane ovdje (ne zanimaju me trejderske sheme) poput Status Quoa, Charliea, Dr.Evila i PersJesusa…..

Novi sam ulagač i pomno sam isčitao masu topica pa tako i ovaj. Na temelju toga sam lako sam se svrstao kao investitora kojemu je bitna vlasnička struktura, dividenda, mogućnost ogranskog rasta, perspektiva pojedinih tehnologija itd…

Siguran sam da KODT spada u te perspektivne-nužne grane (prehrana, farmaceutika, telekomunikacije, energija -i to je sve što ću reći o tome) stoga i razmišljam o ulaganju u KODT (s obzirom da IPO HEP-a nitko više ne spominje). Međutim, ti stock splitovi i/ili djeljenje dividende kroz dionice me jako zbunjuju pa mi je teško pratiti navedenu dionicu (za razliku od PODR ili HT gdje sam već involviran).

S obzirom na cijenu, čini mi se da je KODT dosta dobro vrednovan, cijena bi mu bila sada oko 2100 kuna prije stock splita…..?
– nisam baš ni vješt s modalitetima trgovine(?) pa me usput zanima i jesu li i redovne i povlaštene dionice u normalnom režimu trgovine?

Uglavnom, tražim odgovor na pitanje “isplati li se usidriti u ovoj dionici na idućih 10-15 godina”, kao što to se to isplatilo korisniku Neu?

Pa eto, bio bih zahvalan na analizama/mišljenima jer to je vaše pravo a odluka je moja.

Što se tiče moguće nestašice sirovina mislim da to na KODT ne će imati utjecaja jer više cijene biti će sigurno ukalkulirane u nove transformatore za kojima itekako ima potražnje, ovo je više signal za kupovinu australskog dolara. Ulagači koji duže vrijeme prate KODT znaju da poslovanje tvrtke obilježavaju ulaganja, rast prihoda i vrlo konzervativna financijska politika što i jest dobro za dugoročno ulaganje. To su mnogi prepoznali ja sam kupovao 2015,2016,2017.godinu i zasad sam zadovoljan.


Međutim, ti stock splitovi i/ili djeljenje dividende kroz dionice me jako zbunjuju pa mi je teško pratiti navedenu dionicu (za razliku od PODR ili HT gdje sam već involviran).

S obzirom na cijenu, čini mi se da je KODT dosta dobro vrednovan, cijena bi mu bila sada oko 2100 kuna prije stock splita…..?
– nisam baš ni vješt s modalitetima trgovine(?) pa me usput zanima i jesu li i redovne i povlaštene dionice u normalnom režimu trgovine?

Isplati li se usidriti u ovoj dionici na idućih 10-15 godina kao što to se to isplatilo korisniku Neu?


Stock split nije nikakav problem. Pomnožite cijenu s 2 i to je to. Vidim da ste to ionako već učinili.
Ili jednostavno prihvatite sadašnju cijenu takvu kakva jest. Potpuno je nebitno je li split ili nije split, bitno je da je cijena ok, a ona to u ovom trenutku doista jest.

Modaliteti trgovanja. Trenutno se redovna dionica trguje redovno od početka do kraja trgovanja, dok se povlaštenom trguje od 11.00 do 13.00 sati pri čemu se sve ponude u tom razdoblju stavljaju na “jedan kup” te određeni logaritam izračunava temeljem količine, cijene itd. prema kojoj cijeni će se izvršiti skupna transakcija u 13 sati. Do nedavno je i povlaštena bila u redovnom trgovanju, ali nije bilo dovoljno prometa pa je vraćena. Situacija se svako toliko mijenja, a to možete provjeriti na stranicama ZSE.

Isplati li se držati dionicu 10-15 godina? Predugačak horizont. Ne postoji siguran odgovor na ovo pitanje. Svaka dionica je rizična, uvijek se može nešto negativno dogoditi, zato ju treba promatrati i donositi odluke što ćete i kako dalje. Osobno smatram da je dionica jako dobra gledajući nekoliko godina unaprijed. Mana je, ako kanite uložiti neke veće svote ta što nije baš jako likvidna. Jednostavno nije u fokusu ulagača unatoč kvaliteti.

Sve u svemu, odgovorili ste već sami sebi na sva postavljena pitanje i ovo je samo ponavljanje gradiva. 🙂

Ne isplati se!


Ne isplati se!
vrhunski post, čestitke onome tko ga je moderirao i pustio. Uistinu pridonosi kvaliteti foruma.

Isplati se, samo treba biti strpljiv sa ovom dionicom imam je od 2012 mislim da mi je prosjek ulaza bio oko 1000 kn. Od vremena kupovine do danas je bilo 7 dividendi mislim, a nakon stock splita smo dobili jos po jednu. U vrijeme kad sam kupovao 2012 je p/e bio oko 10 ili manje ali evo nakon 7 godina broj dionica duplo veci a p/e opet negdje oko 10.Pa gdje ces bolje mislim oko 130% sa (dividendama)za sedam godina laganog mirovanja u ovom dijamantu a nastavljaju i dalje istim tempom.Vjerovatno najbolja dionica na zse


Isplati se, samo treba biti strpljiv sa ovom dionicom imam je od 2012 mislim da mi je prosjek ulaza bio oko 1000 kn. Od vremena kupovine do danas je bilo 7 dividendi mislim, a nakon stock splita smo dobili jos po jednu. U vrijeme kad sam kupovao 2012 je p/e bio oko 10 ili manje ali evo nakon 7 godina broj dionica duplo veci a p/e opet negdje oko 10.Pa gdje ces bolje mislim oko 130% sa (dividendama)za sedam godina laganog mirovanja u ovom dijamantu a nastavljaju i dalje istim tempom.Vjerovatno najbolja dionica na zse

Kupovali izgleda u isto vrijeme kolega, odlicna dionica za sada a nadam se i u buducnosti.
Istina, likvidnosti fali ovdje.
A kaj se tice savjeta dal kupovat ili ne, nezahvalno je, svatko treba odlucit za sebe.

Možda je zbog ovog projekta pojačana potražnja za KODT transformatorima u Njemačkoj, a u buduće i u cijeloj EU?


Vjerovatno najbolja dionica na zse.

– tu mi je relativno mali dividendni prinos 3.1%
– cijena dionice je malo skupa, da je jeftinija bio bi i div. prinos veći
– zbog toga na ovoj dionici nemamo ni neke likvidnosti.
– imam dionice KODT, te je ovo što sam napisala neko moje realno razmišljanje.
– trenutno sam na kupnji HT i ERNT (sitni nalozi) jer je kod njih div. prinos duplo veći.

– I love this game.
Pozdrav !

Iako mi je ljepše vidjeti da je dionica likvidna, ovdje na ovim razinama jako nedostaje dionica. Očekivana daljnja kretanja su na tragu navedenog zaključka 😀

,,, baš je lijepo gledati kako se čisti prodaja !!

Sun Tzu – [b]Umijeće Ratovanja[/b] & George S. Clason - [b]Najbogatiji čovjek u Babilonu[/b] vrijedi pročitati

Sjela dividenda – PBZ tekući!

sjela i u zabi.

To je znači od njih

6 dana ranije, super

Sun Tzu – [b]Umijeće Ratovanja[/b] & George S. Clason - [b]Najbogatiji čovjek u Babilonu[/b] vrijedi pročitati

New Report

Close