KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pitanje za upućene budući da duže vrijeme ne pratim forum : Da li će se ovih dana trgovanje dionicom odvijati normalno i kad je zadnji dan za dobivanje dividende(ili dobivanja bonus dionica) ?
Hvala


Pitanje za upućene budući da duže vrijeme ne pratim forum : Da li će se ovih dana trgovanje dionicom odvijati normalno i kad je zadnji dan za dobivanje dividende(ili dobivanja bonus dionica) ?
Hvala

Samo polako – ima tu još jahanja

1. divka će biti izglasana na gs, a gs teško d aće biti prije početka svibnja. jednom kad bude izglasaan, ista će biti vidljiva na mojedionice na kalendaru dividendi

2. kad gs izglasa dokap, onda ide prvo dopisi skddu pa uvrštenje na burzu – prije rujna ili listopada te nove dionice niti će biti upisane pri sudu niti provedene pri skdd niti uvrštene na burzu. vidi primjer 2010.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Točno me to zanimalo,puno hvala!



Zvuči dobro čak i predobro samo nisu mi jasni razlozi takvog poteza.Nakon Todexa i peveca i sličnih bojim se da nije neka spačka većinskih štoviše kad se uzme u obzir da je većinski nedavno već istisnuo manjinske ( končar mjerni – redovna i končar aparati srednjeg napona – povlaštena) pušem i na hladno
imam dionice dotičnog poduzeća..

Jedina izravna prednost ovog poteza je to da se ne plaća porez na dobit koju se koristi za uvećanje temeljnog kapitala ako taj propis još uvijek vrijedi?
[/quote]

Kapital koji se koristi za uvecanje temaljnog kapitala dolazi iz statutarnih rezervi, a statutarne rezerve se formiraju iz dobiti sta znaci da je porez na dobit vec placen.

Ignore : renči




Zvuči dobro čak i predobro samo nisu mi jasni razlozi takvog poteza.Nakon Todexa i peveca i sličnih bojim se da nije neka spačka većinskih štoviše kad se uzme u obzir da je većinski nedavno već istisnuo manjinske ( končar mjerni – redovna i končar aparati srednjeg napona – povlaštena) pušem i na hladno
imam dionice dotičnog poduzeća..

Jedina izravna prednost ovog poteza je to da se ne plaća porez na dobit koju se koristi za uvećanje temeljnog kapitala ako taj propis još uvijek vrijedi?
[/quote]

Kapital koji se koristi za uvecanje temaljnog kapitala dolazi iz statutarnih rezervi, a statutarne rezerve se formiraju iz dobiti sta znaci da je porez na dobit vec placen.
[/quote]

Zar se (pre)plaćeni porez na dobit ne može retroaktivno refundirati/prebiti s novom obvezom. To se radi u nekim slučajevima. Porezna obveza nastaje prije odluke (GS) o upotebi dobiti. Znam da je bio propis da se dobit pretvorena u temeljni kapital oslobađa poreza. Ne znam samo je li ukinut. Bilo je nešto komentara da firme to slabo koriste i da će ukinuti ovaj “poticaj”. Ako je ukinut onda ni ja ne znam koji je benefit od prebacivanja dobiti u tk.





Zvuči dobro čak i predobro samo nisu mi jasni razlozi takvog poteza.Nakon Todexa i peveca i sličnih bojim se da nije neka spačka većinskih štoviše kad se uzme u obzir da je većinski nedavno već istisnuo manjinske ( končar mjerni – redovna i končar aparati srednjeg napona – povlaštena) pušem i na hladno
imam dionice dotičnog poduzeća..

Jedina izravna prednost ovog poteza je to da se ne plaća porez na dobit koju se koristi za uvećanje temeljnog kapitala ako taj propis još uvijek vrijedi?
[/quote]

Kapital koji se koristi za uvecanje temaljnog kapitala dolazi iz statutarnih rezervi, a statutarne rezerve se formiraju iz dobiti sta znaci da je porez na dobit vec placen.
[/quote]

Zar se (pre)plaćeni porez na dobit ne može retroaktivno refundirati/prebiti s novom obvezom. To se radi u nekim slučajevima. Porezna obveza nastaje prije odluke (GS) o upotebi dobiti. Znam da je bio propis da se dobit pretvorena u temeljni kapital oslobađa poreza. Ne znam samo je li ukinut. Bilo je nešto komentara da firme to slabo koriste i da će ukinuti ovaj "poticaj". Ako je ukinut onda ni ja ne znam koji je benefit od prebacivanja dobiti u tk.
[/quote]

Ono o cemu ti govoris radi se o poreznim olaksicama za reinvestiranu dobit kada dobit poreznog razdoblja unosite u temeljni kapital u svrhu investiranja i razvoja, taj zakon nije vise na snazi od 2017 jer nije polucio uspjehom ocito zbog svojih manjkavosti. KODT za tu svrhu koristi porezne poticaje umanjenja osnovice prema drugom zakonu o poticanju ulaganja.

Ignore : renči






Zvuči dobro čak i predobro samo nisu mi jasni razlozi takvog poteza.Nakon Todexa i peveca i sličnih bojim se da nije neka spačka većinskih štoviše kad se uzme u obzir da je većinski nedavno već istisnuo manjinske ( končar mjerni – redovna i končar aparati srednjeg napona – povlaštena) pušem i na hladno
imam dionice dotičnog poduzeća..

Jedina izravna prednost ovog poteza je to da se ne plaća porez na dobit koju se koristi za uvećanje temeljnog kapitala ako taj propis još uvijek vrijedi?
[/quote]

Kapital koji se koristi za uvecanje temaljnog kapitala dolazi iz statutarnih rezervi, a statutarne rezerve se formiraju iz dobiti sta znaci da je porez na dobit vec placen.
[/quote]

Zar se (pre)plaćeni porez na dobit ne može retroaktivno refundirati/prebiti s novom obvezom. To se radi u nekim slučajevima. Porezna obveza nastaje prije odluke (GS) o upotebi dobiti. Znam da je bio propis da se dobit pretvorena u temeljni kapital oslobađa poreza. Ne znam samo je li ukinut. Bilo je nešto komentara da firme to slabo koriste i da će ukinuti ovaj "poticaj". Ako je ukinut onda ni ja ne znam koji je benefit od prebacivanja dobiti u tk.
[/quote]

Ono o cemu ti govoris radi se o poreznim olaksicama za reinvestiranu dobit kada dobit poreznog razdoblja unosite u temeljni kapital u svrhu investiranja i razvoja, taj zakon nije vise na snazi od 2017 jer nije polucio uspjehom ocito zbog svojih manjkavosti. KODT za tu svrhu koristi porezne poticaje umanjenja osnovice prema drugom zakonu o poticanju ulaganja.
[/quote]

To je to. Thx.
Dalje nemam ideja zašto prebacivanje u temeljni kapital a ne samo stock split.
Ima li tko neko objašnjenje?

A da citate sta pise na forumu, a ne da svaku par dana netko postavlja isto pitanje zasto ?

Ignore : renči


A da citate sta pise na forumu, a ne da svaku par dana netko postavlja isto pitanje zasto ?

Ne znam dali ovo ide mene?
Ja čitam i razumijem. Zbog statuta?
Ali drugi ne razumiju pitanje. A pitanje je koji je benefit za dioničare? Jedom kada dobit uđe u temeljni kapital ne može se isplatiti kroz dividendu. Zar ne?



A da citate sta pise na forumu, a ne da svaku par dana netko postavlja isto pitanje zasto ?

Ne znam dali ovo ide mene?
Ja čitam i razumijem. Zbog statuta?
Ali drugi ne razumiju pitanje. A pitanje je koji je benefit za dioničare? Jedom kada dobit uđe u temeljni kapital ne može se isplatiti kroz dividendu. Zar ne?
[/quote]

Koji je benefit za dioničare kad tvrtka IZ VLASTITE DOBITI POVISI KAPITAL?

dajte razmislite još jednom želite li doista ozbiljno postaviti to pitanje. To je kao da pitate koja je dobit za dioničare ako tvrtk anešto zaradi, a ne iplti dividendu. Hm, da razmislim!

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


To je to. Thx.
Dalje nemam ideja zašto prebacivanje u temeljni kapital a ne samo stock split.
Ima li tko neko objašnjenje??

Ocito nisi shvatio kada u poruci pitas zasto ide povecanje temeljnog, a ne samo stock split. Stock split nema veze sa statutarnim rezervama on se moze odnosit iskljucivo na temeljni kapital, a ovdje se radi o raspodijeli statutarnih rezervi.

Ignore : renči



A da citate sta pise na forumu, a ne da svaku par dana netko postavlja isto pitanje zasto ?

Ne znam dali ovo ide mene?
Ja čitam i razumijem. Zbog statuta?
Ali drugi ne razumiju pitanje. A pitanje je koji je benefit za dioničare? Jedom kada dobit uđe u temeljni kapital ne može se isplatiti kroz dividendu. Zar ne?
[/quote]
U samom procesu raspodjele statutarnih rezervi u temeljni kapital nema nikakvih benefita za postojece dionicare osim da ce se povecati broj dionica a samim time (nadajmo se) i likvidnost.

Rastimo zajedno...




A da citate sta pise na forumu, a ne da svaku par dana netko postavlja isto pitanje zasto ?

Ne znam dali ovo ide mene?
Ja čitam i razumijem. Zbog statuta?
Ali drugi ne razumiju pitanje. A pitanje je koji je benefit za dioničare? Jedom kada dobit uđe u temeljni kapital ne može se isplatiti kroz dividendu. Zar ne?
[/quote]
U samom procesu raspodjele statutarnih rezervi u temeljni kapital nema nikakvih benefita za postojece dionicare osim da ce se povecati broj dionica a samim time (nadajmo se) i likvidnost.
[/quote]

Ne bih se baš složila. Kad se kapital pretvori u dionice i podijeli dioničarima, onda oni sami mogu time raspolagati kako žele. Svatko kako sam želi. Kad stoji u statutarnim rezervama, onda mali dioničari ne raspolažu direktno, već netko drugi donosi odluke kako raspolagati s tim sredstvima.
Znam, sad će netko reći da su statutarne rezerve bile ugrađene u cijenu dionice pa se ionako moglo raspolagati… u idealnom svijetu to bi bilo tako. Ali u stvarnom svijetu to nije tako. Tržište nije baš tako efikasno. Bolje da je to kod malih dioničara, pa nek svatko sam raspolaže svojom imovinom.

Ja ću samo reći da bi više volio da se išlo na povećanje nominale nego što se išlo dijelit dionice.
Možebitno povećanje likvidnost sa povećanjem broja dionica (pogotovo sa stock splitom) najčešće je dovelo do toga da je cijena dionice više varirala, sa pretenzijom u negativnom smjeru. “Skuplje” dionice manje kupuju “slabe ruke” što daje veću stabilnost cijene dionice a to mi se više sviđa.


Ja ću samo reći da bi više volio da se išlo na povećanje nominale nego što se išlo dijelit dionice.
Možebitno povećanje likvidnost sa povećanjem broja dionica (pogotovo sa stock splitom) najčešće je dovelo do toga da je cijena dionice više varirala, sa pretenzijom u negativnom smjeru. "Skuplje" dionice manje kupuju "slabe ruke" što daje veću stabilnost cijene dionice a to mi se više sviđa.

Manja cijena, veca likvidnost posljedicno volativnost medjutim ovdje se radi da ce cijena sa 2000 kn doc na 1000kn okvirno, ne moze se rec da je sad ta cijena puno primamljivija za te male spekulante malo je ali opet ne u tolikoj mjeri kod nas se ti mali spekulanti hvataju za one sta su jeftinije od 100kn, oni gledaju da ako su kupili nesto za 50kn da su kupili jeftinije nega ja ovo za 1800kn iako je realnost vjerovatno suprotna ali na taj nacin oni razmisljaju

Ignore : renči

New Report

Close