KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

spominje se precizno KODT pa onda valjda ima smisla i ovdje staviti vijest 😉
http://www.poslovni.hr/kompanije/koncar-na-sajmu-u-dubaiju-263705

edit:
“„U posljednjih dvadesetak godina, koliko smo prisutni na tržištu UAE, izvezli smo proizvoda u vrijednosti oko 100 milijuna USD, a trenutno imamo zaključenih poslova za više od 20 milijuna USD za UAE, ali i susjedne zemlje“, kaže Ivan Klapan, predsjednik Uprave KONČAR – Distributivnih i specijalnih transformatora.”

Lošiji kvartal, izvoz ko i lani (porast 1%), al’ doma banana.
Ampak, porast ugovorenih poslova od čak 25%

eps 118 kn

da, u 4. kvartalu dobit je manja za 1,7 milijuna ali bitno je uočiti da je to ponajviše posljedica povećanja amortizacije sa 1,9 na 4,1 milijuna kuna… vjerojatno zbog nedavnih investicija u nove pogone. dakle, ako prilagodimo rezultat za razliku u amortizaciji marže izgledaju bitno bolje.

pad prihoda na domaćem tržištu od 25%… toliko o velikim investicijama u HEP-u, digli nam cijenu 30% zaradili 800ml kn a investicije nula

Dosta ružan pad. Odlučio sam ga iskoristiti za ulazak u KODT-P-A po 1002-1003,50 kn. Ne u velikim količinama. Ostavio sam štogod gotovine u slučaju da se pad nastavi. Premda sumnjam, ali nikad se ne zna.

Iz izvješća mi je najzanimljivije sljedeće:
“Na dan 31.12.2013. godine vrijednost ugovorenih poslova iznosi 640 mil. kn što je rast od 25% u odnosu na isti dan prethodne godine kada je iznosila 512 mil. kn. Značajno povećanje vrijednosti ugovorenih poslova na kraju 2013.g. u odnosu na kraj 2012.g. predstavlja dobru osnovu za buduće poslovanje.”
Obveze smanjene, amortizacija povećana gotovo duplo.


pad prihoda na domaćem tržištu od 25%… toliko o velikim investicijama u HEP-u, digli nam cijenu 30% zaradili 800ml kn a investicije nula

Istina, ali rast na inozemnom koje puno više znači. No, nema veze – od 2007 kapital i rezerve više nego duplo, a isto tako i bvps (uz isplaćene dividende). Hmmmm…

U divnoj tišini koja sliči priči što skviči... jer ugasilo se svjetlo na fići!

kolika bi mogla biti dividenda…oko 40-50 kuna.?

Sve manje od 80 kn bilo bi veliko razočaranje. Investicijski ciklus je završen, od predimenzioniranja kapaciteta nema koristi (vidi Adris) vrijeme je da dioničari jače opipaju plodove tvrtke kojoj su poklonili povjerenje. Nadam se će netko iz Uprave ovo pročitati.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


Sve manje od 80 kn bilo bi veliko razočaranje. Investicijski ciklus je završen, od predimenzioniranja kapaciteta nema koristi (vidi Adris) vrijeme je da dioničari jače opipaju plodove tvrtke kojoj su poklonili povjerenje. Nadam se će netko iz Uprave ovo pročitati.

Ja se nadam da neće pročitati.

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”

Investicijski ciklus je završen, od predimenzioniranja kapaciteta nema koristi.
Zašto ne bi bilo koristi? Potražnja će izgleda dugoročno rasti, a tek što se krenulo s novim kapacitetima, već imaju 25% više narudžbi. Što će biti za nekoliko sljedećih godina? Neka npr. otvore neki pogon u inozemstvu, na Istoku.

http://en.tbea-koncar.com/ učinio je to još 2005. KOTR. Da tu ima kruha učinio bi to i KODT.
Postojeći kapaciteti omogućavaju 1.000.000.000,00 kn godišnjeg prihoda KODT.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Imamo vise narudjbi, a prije 3 mj su isle glasine kako je trziste zasiceno i kako konkurencija jaca. Nakon togi i bijeg dionicara iz top10

To su bile samo glasine. Neki su bježali čisto špekulantski (Ivana) a neki su zbog ulaganja u novi biznis kratili poziciju u KODT jer im je bio najlikvidniji u portfelju.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


Imamo vise narudjbi, a prije 3 mj su isle glasine kako je trziste zasiceno i kako konkurencija jaca. Nakon togi i bijeg dionicara iz top10

LOL, glasine. Kaže analitičar s kantom putra na glavi. Margaritas ante porcos. Pišem što mislim, neke stvari se u budućnosti pokažu pogrešnima jer budućnost je neizvjesna i moje znanje i rezoniranje nisu savršeni, ali nikad s namjerom manipulacije. I dalje stojim iza svih stvari koje sam naveo u *glasinama*.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.

New Report

Close