KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ivana, Ivana, svi se sjećamo kako si nedavno besramno drukala na ovoj dionici, kako je super, kako na svijetu nema bolje dionice od ove, kao to ide na XY, itd. A sad kad si se očito istresla, ide obrnuta priča.
Ali znaš kako se nekad pjevalo: Što je više kleveta i laži, Tito nam je miliji i draži.



Ti si moja draga Ivana totalni amater i neznalica oko osnovna financija

– vi ste moj dragi Vipy totalni amater i neznalica oko osnova EPP i marketinga.
– ako niste zadovoljni s ovom dionicom imate moj prvi nalog na kupnji, 158 dionica.
– a možda tu ima i još mojih naloga ????

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Tvoj nalog ? daj ga molim te pomakni prema nazad u sljedećih 5 minuta.Lp

Problem je u tome što je kod ove dionice teško pronaći nešto negativno…. [smiley]
Zato se svašta iznosi,tipa trži se daleko iznad nominale i slično…

"Only dead fish swim with the stream"



Pod negativno misliš neistine/laži? Dakle kao priče o "dugu" i sl.? 🙂

gospon Lynx.

– nije vam laž da im je trenutni dug 97.43%
[/quote]
Ma kako nije laž, o čemu ti pričaš? Čega 97,43 %? Znaš li ti uopće što je dug? Kolege vipy i kerempuh su ti pokušali objasniti, ali čini se da još nisi shvatila? 🙂


Problem je u tome što je kod ove dionice teško pronaći nešto negativno…. [smiley]
Zato se svašta iznosi,tipa trži se daleko iznad nominale i slično…


– niska likvidnost dionice
– stimanja izvjesca kako bi se svake godine napravio prebacaj plana
– kreiranja rezervacija koje se ne mogu opravdati iz dostupnih infomarmacija
– incestni odnos s KOEI, ne znam da li je bas sve arm’s length
– nedostatna info o nizem order book nego u razdoblju 2008-2009 – zbog cega, vise su na spotu gdje su bolje marze ili konkurencija onemogucava bolje narudzbe
premali udio financiranja putem duga, mogucnost isplate puno vecih dividendi…

ovo su meni najvece negativnosti

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


Tvoj nalog ? daj ga molim te pomakni prema nazad u sljedećih 5 minuta.Lp

gospon Visibaba.

– prava ste visibaba, morate znati kako ja nikada ne lažem.
– obično napišem naloge pa što bude, jednostavno ne mogu pratiti ovu dosadnu burzu.
– ima i pametnijih stvari od gledanja u gledalicu.
– bila sam na piću pa tek sada vidim što ste napisali.

– evo moja zadnja ponuda, 1.286,17kn.

– I love this game.
Pozdrav !

Bravo kolega Vipy na dobroj analizi i zapažanju – nabrojene negativnosti i mene dugoročnog pomalo iritiraju

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


– kreiranja rezervacija koje se ne mogu opravdati iz dostupnih infomarmacija

Zašto bi ovo bila negativnost? Vjerujem da se rezerviranja isključivo odnose na garancije, pa je to po meni odraz ozbiljnosti.

To što se vjerojatno nikad niti jedan transformator nije pokvario je druga priča. 😀



Tvoj nalog ? daj ga molim te pomakni prema nazad u sljedećih 5 minuta.Lp

gospon Visibaba.

– prava ste visibaba, morate znati kako ja nikada ne lažem.
– obično napišem naloge pa što bude, jednostavno ne mogu pratiti ovu dosadnu burzu.
– ima i pametnijih stvari od gledanja u gledalicu.
– bila sam na piću pa tek sada vidim što ste napisali.

– evo moja zadnja ponuda, 1.286,17kn.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Nepismena si ,napisao sam prema nazad,a to znači smanjiti cijenu.Taj gospon čiji je nalog je povećao cijenu.


Ivana, Ivana, svi se sjećamo kako si nedavno besramno drukala na ovoj dionici, kako je super, kako na svijetu nema bolje dionice od ove, kao to ide na XY, itd. A sad kad si se očito istresla, ide obrnuta priča.
Ali znaš kako se nekad pjevalo: Što je više kleveta i laži, Tito nam je miliji i draži.

gospon MyMoney.

– evo sada ću povećati prodaju preko tri puta.
– ako vam je to malo dionica pišite pa ću povećati ponudu.

– samo su mi te vaše spike totalno bezvezne.
– ako vam je dionica dobra što ju ne kupujete ????
– ako vam nije dobra, onda mi ju prodajte ????

– ja sam tu zbog trgovine i likvidnosti, a većina vas kao da je u nekom staračkom domu i razglaba o tamo nekim izvješćima i je li ili nije kreativno računovodstvo.
– sve što ja pišem vam je i više nego točno.

– I love this game.
Pozdrav !



Problem je u tome što je kod ove dionice teško pronaći nešto negativno…. [smiley]
Zato se svašta iznosi,tipa trži se daleko iznad nominale i slično…


– niska likvidnost dionice[/quote]
slažem se (ali osobno me ne pogađa kad sam ja maaaali), ali to treba biti jasno da nije stvar Društva/uprave, to je stvar “tržišta” (oni bi evenutalno mogli u tom smijeru napraviti korisnu stvar kada bi pokrenuli inicijativu stapanja oba roda dionica u jedan R-A, kada bi po tome krenuli u smijeru više kotacije, pa da onda dospijemo i u indeks možda, onda možda jednog dana traženja market-makera i sl., ali mislim da je barem ovo zadnje sasvim nepotrebno/bezveze)

Lynx, 26.04.2011. u 14:54

– stimanja izvjesca kako bi se svake godine napravio prebacaj plana
– kreiranja rezervacija koje se ne mogu opravdati iz dostupnih infomarmacija

ovo ne mora biti “negativnost” nego samo “ultra-konzervativnost” koja u mom shvaćanju stvari… zapravo pozitivno! (i mislim da je ovdje upravo to dobra kvalifikacija)

Lynx, 26.04.2011. u 14:54

– incestni odnos s KOEI, ne znam da li je bas sve arm’s length

na što tu misliš? Meni se npr. ne sviđa plaćanje naknada za “žig” i sl., ali tko zna… možda je to isplativo?

Lynx, 26.04.2011. u 14:54

– nedostatna info o nizem order book nego u razdoblju 2008-2009 – zbog cega, vise su na spotu gdje su bolje marze ili konkurencija onemogucava bolje narudzbe

apsolutno se slažem, za mene je jedina negativnost koju vidim te slabe narudžbe. Bilo bi lijepo glede toga vidjeti neko podrobnije objašnjenje, pa da vidimo koliko je to stvarno negativno a koliko postoji mogućnost za ovo drugo što navodiš kao mogućnost… Ali kao što sam ja to shvatio, ova stvar je po svojoj naravi jako oscilatorna tako da je možda besmisleno govoriti o tom stanju na ovako kratkim skalama, možda već sljedeće izvješće stvar bude bitno drugačija. Ali o tome bi trebali nešto reći, slažem se!!

Lynx, 26.04.2011. u 14:54

premali udio financiranja putem duga, mogucnost isplate puno vecih dividendi…

ovo bih shvatio kao dio “financijsko-poslovne konzervativnosti”, što se možda pokazuje jako dobrim u ovo krizno razdoblje (visoke kamate i visoki rizici poslovanja) ali od sada pa na dalje: to bi moglo imati punog smisla tj. čestitam na konzervativnosti u dosadašnjem neizvjesnom i kompliciranom/nepovljnom razdoblju, ali podržavam ideju korištenja nešto veće poluge za ubuduće u skladu sa najboljim procjenama internih stručnjaka za financije!


Nepismena si ,napisao sam prema nazad,a to znači smanjiti cijenu.Taj gospon čiji je nalog je povećao cijenu.

– em što ste visibaba, em ste nepismeni.
– pa cilj mi je kupiti, nije lažnjak.
– evo cijena vam za minut opet ide gore 1.286,27kn.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close