KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://www.index.hr/vijesti/clanak/pravi-razlog-poskupljenja-struje-hep-nelikvidan-12-milijarde-kuna-ugrozene-sve-investicije/618670.aspx

PRAVI razlog poskupljenja struje od preko 20 posto nije rast cijena energenata na svjetskom tržištu, već nelikvidnost HEP-a – koja je veća od milijardu kuna.

HEP je nelikvidan radi zapošljavanja kojekakvog političkog otpada…

Pravi razlog poskupljenja struje se zna već dugo samo što sada to nitko nema hrabrosti napisati.
Evo u prilogu članak iz 2009.

Vrag šalu bere, a penezi ga ne!!!

Društvo, zna li netko iz glave kad ide isplata dividende?

26.07.2012. godine.

za informaciju po evidenciji EU javne nabave KODT je ove godine dobio sljedece poslove u Europi:

18/01/2012 Supply contract – 16835-2012
EnBW Energie Baden-Württemberg AG, Karlsruhe
Lot No: 2 Value: 5.456.600,00 EUR
Lot No: 6 Value: 4.165.450,00 EUR

13/01/2012  Supply contract – 11800-2012
Thüga AG, München
Contract No: 2 Value: 805.000,00 EUR

10/03/2012 Supply contract – 80018-2012
PREdistribuce, a.s., Praha
Contract No: 792 Value: 24.500.000,00 CZK (cca. 966.000,00 EUR)

22/05/2012 Supply contract – 159946-2012
E.ON Gazdasági Szolgáltató Kft., Győr, HUNGARY
Lot No: 4 Value: 9.859.761 EUR

22/05/2012 Supply contract – 159851-2012
Akciju sabiedrība "Latvijas elektriskie tīkli", Riga
nepoznata vrijednost

Fala!

Nijemci planiraju uložiti 30 milijarde eura sljedećih 10 godina zbog prilagodbe mreže ekološkim zahtjevima.

Energiewende

Die Profiteure des Netzausbaus
01.06.2012

Die Energiebranche investiert in das überregionale Stromnetz über 30 Milliarden Euro. Während Siemens, ABB und Alstom an Großkomponenten liefern, freuen sich auch Mittelständler auf Aufträge.

http://www.handelsblatt.com/unternehmen/industrie/energiewende-die-profiteure-des-netzausbaus/6700642.html

u transformatore se kuzim manje od ivane7, no koliko sam shvatio zapadni svijet se upgrejda i decentralizira, nerazvijeni razvija, a istocna europa negdje izmedju. vijek trajanja prijasnje opreme je navodno 20-30 godina (negdje procitao) sto znaci da sada svi nesto rade. Ipak mi je tu najzanimljiviji podatak da se trgovina distributivnim transformatorima u najvecoj mjeri odvija unutar sire regije, a manje izmedju vjetskih regija (to je npr. 50% kod zapadne europe, 60% kod istocne europe pa do 80% za bliski istok) sto moze znaciti da KODT koji je ipak mini-kompanija u svjetskim razmjerima ima pravu sansu u istocnoj europi koja tek treba povecati ulaganja. Nazalost bosna je potpuno zakazala sa izvedbom svojih planova, no valjda ce se pokrenuti jer tamo se izgradilo i gradi se jos uvijek nesto manjih elektrana a cijeli sistem im je valjda jos uvijek u 70-tim… Bilo kako bilo sve analize govore o rastu tog sektora. Evo jedne sa zanimljivim podacima:

Nego jesu li oni pustili u probni rad taj novi laboratorij? najavili su to za lipanj a da bi otvorenje bilo u jesen, ali nista ne javljaju.

DELIVERY OF REPLACEMENT TRANSFORMERS FOR CYPRUS

3. 8. 2012
KONČAR – Distribution and Special Transformers Inc. delivered three power transformers of 40 MVA, two transformers of 1000 kVA and three special transformers of 3500 kVA for Cyprian thermal power plant Vassilikos.

Thermal power plant Vassilikos is the main source of electric power on the island and it supplies about 60 percent of needs, but the plant was considerably damaged in the middle of 2011 due to the explosion of inappropriately stored containers in the area of a military base.
KONČAR has been cooperating with Electricity Authority of Cyprus and delivering transformers to them for over two decades.

http://www.koncar.com/news?year=2012&month=8

"Only dead fish swim with the stream"


DELIVERY OF REPLACEMENT TRANSFORMERS FOR CYPRUS

3. 8. 2012
KONČAR – Distribution and Special Transformers Inc. delivered three power transformers of 40 MVA,

ali pazi datum obavijesti – zbog tih vijesti iz buducnosti sam neki dan morao provjeravati ne samo koji je mjesec nego i koja je godina. bit ce da im je webmaster na godisnjem pa odlucio objaviti sve vijesti prije nego ode na odmor [smiley]



DELIVERY OF REPLACEMENT TRANSFORMERS FOR CYPRUS

3. 8. 2012
KONČAR – Distribution and Special Transformers Inc. delivered three power transformers of 40 MVA,

ali pazi datum obavijesti – zbog tih vijesti iz buducnosti sam neki dan morao provjeravati ne samo koji je mjesec nego i koja je godina. bit ce da im je webmaster na godisnjem pa odlucio objaviti sve vijesti prije nego ode na odmor [smiley]
[/quote]

Da,i ja sam isto zaključio,unaprijed objavljuju vijesti zbog godišnjeg.
Inače ova isporuka tri transformatora od 3500 kva zbilja je specijalna,jer koliko mi je poznato maksimum su distributivni uljni transformatori do 2500 kVA,od onoga što KODT proizvodi.

"Only dead fish swim with the stream"

Prošlo 155 komada po 960 kn.

Poveće količine na prodaji i na povlaštenim i redovnim – jel ovo iskrcaj pred izvještaj? [undecid]

meni to vise slici igrarijama nego iskrcavanju. pitanje je kakav ce biti ovaj izvjestaj, mozda ne bude narocito spektakularan ali u drugoj polovici godine ce se onda sve to nadoknaditi. s druge strane ako netko i izlazi to sigurno ne cini jer kodt ima losu perspektivu vec radi vlastitih problema ili opceg raspolozenja.

eto izvjestaja – u odnosu na proslu godinu imamo rast prihoda, rast dobiti, rast ugovorenih poslova… sve po planu

Slažem se, izvještaj prati najavljenu dinamiku. A ovom na prodaji se očigledno žuri, dobra percepcija kolega deudata!

New Report

Close