KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



a kome sve analize, sve napisano, sve napisane nebuloze, sva down drukanja, sve projekcije, dividendni prinos od skoro 10%

10%?
Pa dividenda je bila cca 89 kn ako se ne varam što je debelo ispod 10% na sadašnjoj razini.
[/quote]

Ove godine je zarada u prvom polugodištu 129kn po dionici. Ako tako nastave do kraja godine, uz isplatu 50% dobiti u dividendu kao i prije, onda bi značilo da je pri sadašnjoj cijeni očekivani DY cca 6,5%.
[/quote]

ta dividenda koliko znam je odavno isplaćena i sljedeća koja se očekuje je minimalno 130 kn s time da kodt izvješća i koliku će dobit prikazat ne zna niko, ali njihova realna profitna marža bi trebala biti preko 10% što se u principu i uz malo znanja i pažnje i da iščitat iz izvješća!


ta dividenda koliko znam je odavno isplaćena i sljedeća koja se očekuje je minimalno 130 kn s time da kodt izvješća i koliku će dobit prikazat ne zna niko, ali njihova realna profitna marža bi trebala biti preko 10% što se u principu i uz malo znanja i pažnje i da iščitat iz izvješća!

Pa to sam i rekao.
130kn dividende na cijenu dionice od 2000kn je 6,5%…

znam da fund, analiza nije popularna (1 post mjesecno na dijelu fundamentalna analiza), al’ hebiga ne mogu svi trgovati svaki dana

mozda ce biti 130 kn ako nastave rezervirati ovom brzinom (kao jedina firma koju znam a da rezervira za buduci capex)
npr na polugodistu neto dobit 14.8 rezervacije za kapitalne investicije 20m kuna.
kad bi samo imali postenog revizora pa da prestanu rezervirati, dividenda je najmanje dupla u odnosu na ovo sto ste napisali.

A ako pocnu vracati te rezervacije, racunajte sami…
btw EV/EBITDA je 2.2 odnosno 2.7 zavisno da li brojimo ostale kratkorocne obveze-ne mogu definirati sto je to…
wunder koliko im se povecao kapacitet od 1.9.08?

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

računaj vipy cca 15-20% kad bude hala skroz gotova…

evo upalio nam se lagano kodt, aleluja!

Hvala ti vipy na ovom interesantom tutorialu proučit ću ga kad smognem malo vremena.Da li si ti vipy polagao bilo koji stupanj CFA zanimaju me tvoja iskustva s time je planiram ići u 6 mjesecu,možeš odgovorit i na pm.

http://www.valuethisbusiness.com/valuation.php

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


Hvala ti vipy na ovom interesantom tutorialu proučit ću ga kad smognem malo vremena.Da li si ti vipy polagao bilo koji stupanj CFA zanimaju me tvoja iskustva s time je planiram ići u 6 mjesecu,možeš odgovorit i na pm.


Pocni vec sada uciti…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep



Hvala ti vipy na ovom interesantom tutorialu proučit ću ga kad smognem malo vremena.Da li si ti vipy polagao bilo koji stupanj CFA zanimaju me tvoja iskustva s time je planiram ići u 6 mjesecu,možeš odgovorit i na pm.


Pocni vec sada uciti…

[/quote]
nemoj gubiti vrijeme na forumu [smiley]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

što je kupnja ovdje nestrpljiva postala!? [rolleyes]

vipy, rezervacije nisu za kapitalna ulaganja već za garantne rokove (koje traju mislim 2 godine – provjerit).

All shipping lanes lead to China.

tok,
pisali smo o tome…
1. pogledaj poziv na skupstinu
2. cinjenicu da se ne smanjuju, OK, slazem se da je moguce da se povecavaju zato sto im prihodi rastu…no kad uzmes u obzir 1. i 2. onda ti je sve jasno…
3. Pogledaj komentare poslovanja u fininom izvjescu kroz nekoliko zadnjih godina…

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

ova tema ima više postova na dan, ko se pretrguje dionica RA in PA ukupno 😀

evo imamo pravo na još 20tak postova danas! [lol]

mješaš statutarne rezerve i rezerve za npr garantne rokove… statutatre rezerve (rezerve za kapitalne investicije) se formiraju IZ i SAMO neto dobiti tekuće godine (li prebacijvanjem prethodnih zadržanih dobiti iz prethodnih godina u stat.rezerve), dok se rezerve za garantne rokove (ovo što se povećava iz kvartala iz kvartal) se formiraju na temelju prihoda te godine i smanju poreznu osnovicu – neto dobit.

rezerve za kapitalna ulaganje se ne mogu formirati iz prihoda tek.godine već samo iz neto dobiti

All shipping lanes lead to China.

budući da vlad daje tehničke analize za kodt evo i moje slike jerbo…

slika govori 1000 riječi! [smiley]

New Report

Close