KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

oprosteno.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


kako misliš neizvjesna budućnost što se KOEI tiče. Pa KOEI je jako dobra udavača, kolko mi se čini, i jedna od najboljih inženjerskih firmi u Hrvatskoj. Pa nema baš toliko puno u svijetu firmi koji proizvode tako zahtjevan i tako potreban proizvod. Kad dođe vrijeme za privatizaciju KOEI, a tako i KODT, već će neko doći.

Neizvjesna budućnost jer se ne zna da li će, kada i na koji način KOEI povećavati svoj udjel u KODT.
A dok dočekamo privatizaciju puno će vode proteći…

Kad smo već kod toga tko je prošao bolje, a tko lošije, evo usporedbe KOEI i KODT u razdoblju od početka krize na ZSE. Čini se da do neke mjere postoji podudarnost.

Neizvjesna budućnost jer se ne zna da li će, kada i na koji način KOEI povećavati svoj udjel u KODT.
A dok dočekamo privatizaciju puno će vode proteći…


Pod broj 1 ako imas ovu informaciju imas insidersku informaciju
2. Ako nemas informaciju, onda samo nagadjas i po 50x ponavljas ovu informaciju ne bi li postala istina
TO JE DRUKANJE

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


Kad smo već kod toga tko je prošao bolje, a tko lošije, evo usporedbe KOEI i KODT u razdoblju od početka krize na ZSE. Čini se da do neke mjere postoji podudarnost.

Misim da je u ovom trenutku puno bolje i sigurnije ulaganje u KOEI nego u KODT.Već sam pisao da postoji korelacija u cijeni ove dvije dionice s time da je KODT neusporedivo nelikvidniji,nezanimljiv fondovima,te su moguće manipulacije većinskog vlasnika.


Pod broj 1 ako imas ovu informaciju imas insidersku informaciju
2. Ako nemas informaciju, onda samo nagadjas i po 50x ponavljas ovu informaciju ne bi li postala istina
TO JE DRUKANJE

Kakve te insajderske informacije spopale, od kuda si to pobogu iščitao? [lol]
Uostalom da netko zna što će tu točno biti, brzo bi cijena uz daleko veći promet pokazala kakva je točno situacija. Trenutno je očito da nitko ne zna nešto konkretno nego se samo špekulira.

Napisao sam: "Neizvjesna budućnost jer se ne zna da li će, kada i na koji način KOEI povećavati svoj udjel u KODT"

To je trenutno činjenica koju nitko od nas ne može pobiti. Daj mi molim te reci po čemu je to druk? Dakle smiju se iznositi pozitivne činjenice o firmi a ako netko nešto negativno napiše onda je to odmah druk? Poznato je javnosti, sam je Bago rekao da KOEI planira imati bar 75% udjela u svim Končar društvima. Jel to činjenica? Jest. Jel istina ono što sam gore napisao? Jest.

Ja samo pokušavam naći logičan odgovor zašto se ovako kreće cijena dionice jedne firme koja ima vrhunsko poslovanje i budućnost.
Ajde molim te ti to objasni ako nisi zadovoljan mojom pretpostavkom.

bago je zadnji put dobio po prstima zajedno s Matom zato sto je isao cackat mecku, e to ti je bilo zbog kodt….sjecas li se ti susreta mate i bage, jel’ to bilo na Mirogoju.

Naravno da postoje negativnosti vezane za dionicu, a to je prije svega likvidnost, ne mozes je kupiti ni prodati u znacajnijim kolicinama da znatno ne promjenic cijenu… ali ti cijelo vrijeme plasiras "informacije" koje ti navodis kao cinjenice. e to je druk

objasnio sam ti zasto, zbog P/e ratio, odnosno u globalu zbog ne-educiranosti investicijske populacije[lol]

na pocetku je bio book value, sada smo u fazi p/e ratio za koju godinu cemo doci do ev/ebitda

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


Naravno da postoje negativnosti vezane za dionicu, a to je prije svega likvidnost, ne mozes je kupiti ni prodati u znacajnijim kolicinama da znatno ne promjenic cijenu… ali ti cijelo vrijeme plasiras "informacije" koje ti navodis kao cinjenice. e to je druk

Ajmo ovako iznjeti činjenice redom, ti reci ako sam nešto izostavio ili ako sam plasirao kakvu lažnu informaciju:
1) ova firma posluje fantastično po svim pokazateljima i nema živog čovjeka tko to može osporiti
2) dionica je nelikvidna
3) ima relativno malu tržišnu kapitalizaciju
4) Bago je rekao da KOEI namjerava imati 75% u Končar društvima, no to ne znači da će tako biti, a ne znači ni da to stvarno namjerava
5) nema šanse da se dionica u potpunosti povuče sa burze čak i da se makne iz JDD kotacije jer na zse postoji i usporedno tržište (napomena – dosadašnje redovito i usporedno tržište ući će 2009-e u MTP: Multilateralnu trgovinsku platformu)
6) od početka 2008-e godine su dionice P-A i R-A pale za 55%, od ATH su pale 65%
7) zbog konstantno velikog spreada između bida i aska moguće su a i česte znatne oscilacije u cijeni
8) od početka 2008-e se nije pojavio niti jedan novi veći ulagač u TOP 10, samo je izronio Belamarić

A ovo bi bila neka moja mišljenja koja ne moraju biti nužno točna:

1) ukoliko poslovanje ostane ovakvo do kraja godine, moguće je da dividenda bude oko 130kn ako zarada po dionici bude oko 260kn, što bi pri trenutnoj cijeni bilo oko 6%, dakle prilično dobro
2) s obzirom na perspektivan industrijski sektor i na njihov investicijski ciklus koji se bliži kraju, moguće je očekivati još koju godinu porasta dobiti, a samim time i dividende
3) teško je očekivati da će ikada ova dionica pasti ispod 1500kn jer je moguća dividenda od skoro 10% dobar mamac za svakog investitora bez obzira na likvidnost i ostale faktore (vjerojatno zato ni ne rasprodaju HPB fondovi, koliko znam oni su u KODT ulazili prije Ilirike)
4) s obzirom da nema novih junaka (čitaj velikih ulagača) koji žele ući u ovu dionicu, moguće je da je ovo sve smišljena igra HPB-a ili nekog drugog da bi skupili čim više dionica

Meni osobno je ova dionica dobra škola da niti dobro poslovanje poduzeća ne mora ništa značiti ako su drugi faktori u igri. Na maloj likvidnosti sam se opekao, ako je meni bilo tako, mogu misliti kako je onim većim igračima.



Pod broj 1 ako imas ovu informaciju imas insidersku informaciju
2. Ako nemas informaciju, onda samo nagadjas i po 50x ponavljas ovu informaciju ne bi li postala istina
TO JE DRUKANJE

Kakve te insajderske informacije spopale, od kuda si to pobogu iščitao? [lol]
Uostalom da netko zna što će tu točno biti, brzo bi cijena uz daleko veći promet pokazala kakva je točno situacija. Trenutno je očito da nitko ne zna nešto konkretno nego se samo špekulira.

Napisao sam: "Neizvjesna budućnost jer se ne zna da li će, kada i na koji način KOEI povećavati svoj udjel u KODT"

To je trenutno činjenica koju nitko od nas ne može pobiti. Daj mi molim te reci po čemu je to druk? Dakle smiju se iznositi pozitivne činjenice o firmi a ako netko nešto negativno napiše onda je to odmah druk? Poznato je javnosti, sam je Bago rekao da KOEI planira imati bar 75% udjela u svim Končar društvima. Jel to činjenica? Jest. Jel istina ono što sam gore napisao? Jest.

Ja samo pokušavam naći logičan odgovor zašto se ovako kreće cijena dionice jedne firme koja ima vrhunsko poslovanje i budućnost.
Ajde molim te ti to objasni ako nisi zadovoljan mojom pretpostavkom.
[/quote]

Sve je u sonovi jednostavno, pred dvije godine Končar je od Nesme otkupio veći paket dionica po 1.200 kn i u Končaru su bili jako zadovoljni sa navedenom cijenom. I nakon toga je Končar objavio javnu ponudu po 1.200, bez nekog većeg odaziva. Kada su počinjali pregovori između Nesme i Končara cijena na burzi je bila oko 1.000 kn! Već tada su bili spremni platit premiju od 20%!

I sada je najjednostavnije pogledat poslovne rezulatate za 2005. i 2006., te ih usporedit s onima iz 2007. i 2008. I koliko bi danas Končar bio spreman platit za dionice KODT ako se uzme poboljšanje poslovnih rezultata u dvogodišnjem razdoblju?!

Meni je idalje žao što nemam slobodnih sredstava za daljnju kupnju, a s druge strane mi odgovara da cijena još otkliže pa kada mi stignu novci možda kupim još jeftinije.
Usporedba s oročenjem u banci; KODT je bolji jer uvijek postoji mogućnost da se dobije znatna premija na sadašnju cijenu. Kod oročenja se sve unaprijed zna, nema pozitivnih iznenađenja! Isto tako vjerojatnost negativnih iznenađenja je naravno manja.

Rocky – dobar post – što je bilo bilo je, ali sad smo na 2000

Trebat će jako dugo vremena da investitori zaborave što im se dogodilo, tako da se bojim da još dugo vremena dionice neće skakati samo na članke o dobivenim poslovima ili slično. Fondovi su u banani i ne mogu dizati tršište. OMF ne žele.

Mogla bi se uskoro situacija promijeniti, i investitori početi cijeniti dobre FI i dividendu i fundamente.
To je naravno IMHO.

aleluja rocky na napisanoj točki 5! [thumbsup]

btw. kodt-r-a nije srušio niko iz top10

eto, i to sam doživio!

kodt-p-a 2148,90
kodt-r-a 2121,00

sad mogu umrijet! [lol]

niko ni riječi, svi se nabidavaju! [lol]

kak ide? [tongue]

2.400,00 3
2.648,00 10
2.650,00 5
2.798,00 5
2.938,00 6
2.999,00 9
3.150,00 1
3.199,00 1
3.289,99 6
3.499,00 4

[lol]

i šta ti to govori, molim te, Wunderu…. [smiley]

Pessimism Is Your Friend

New Report

Close