KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

da puno toga ima, a nema! [smiley]

..to rezerviranje ti je ko polica osiguranja. Svi plaćaju za nekolicinu nesretnika.
Prodaš proizvod za 100kn, a od toga 10kn ide u rezervu za popravke.. Znači, proizvod si u biti prodao za 90kn i još policu osiguranja od kvarova 10kn. Na 10 prodanih proizvoda imaš 10×10=100kn osiguranja hehe.. Od tih 10 prodanih proizvoda 1 rikne ti mu daš novi besplatno i na nuli si.

Poanta: KODT je u biti osiguravatelj i trebo bi se tržiti po puno većim multiplama [proud]

ajde ako cemo racunovodstveno,
kao razlog za rezerviranja su navedena moderniziranja i sl. stvari. Ipak to s racunovodstvenog stajalista nije Ok, jer se krsi nacelo suceljavanja prihoda i rashoda (rezultati moderniziranja su u buducnosti i mogu se suceliti npr. s rashodima amortizacije za takvu opremu)

Ajd febo ili vorda, potvrdite me ili me razapnite [smiley]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Da malo pojasnimo, Vipy tvoja teza temelji se na slijedećem?? :

Društvo formira sljedeće rezerve:
a) zakonske rezerve (5% temeljnog kapitala)
b) društvo formira statutarne rezerve do iznosa dva (2) temeljna kapitala radi financiranja restrukturiranja, poboljšanja i unapređenja postojeće opreme te modernizacije tehničko-tehnološke opremljenosti.
U statutarne rezerve društvo unosi najmanje 10% neto dobiti tekuće godine.

c) ostale rezerve

Ovo je izvadak iz materijala sa glavne skupštine, cijeli dok. je postan stranicu prije
http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=1410&pg=164

Accelerating discretionary into the current period
Writing off future years’ depreciation and amortization during the current year

Po meni skolski primjer br. 7

Izvor:
http://shookrun.com/documents/shenanigans_schilit.ppt

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Zanimljivo da nitko ne komentira današnji rast ! Mislim da je relativno mali broj dionica kojim se trguje i da se u kratkom roku mogu dogoditi veći skokovi cijene. Naravno , većini će ova dionica postati interesantna tek kad odradi značajniji rast.

Wunder možes li malo detaljnije opisati što je bilo na skupštini ?

Nebi se štel mešati ali modernizacija je u biti investiranje ,u ovom slučaju reinvestiranje a reinvestiranje nije oslobođeno poreza.Na reinvestiranu dobit se plača porez od 20%.Takav je zakon u HR,inače u normalnim zemljama je reinvestiranje oslobođeno poreza.

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

3.290,00 20
3.400,00 12
3.598,00 20
3.599,00 3
3.600,00 21
3.650,00 2
4.482,00 32
4.500,00 11
4.878,90 15
4.884,99 1

šta su danas market makeri zaspali!? [lol]

opet ste zamrli! [tongue]

nego kolege imaoci koji su vam targeti na kraju 2008e, 2009e, 2010e… ???

čisto me zanimaju tuđa razmišljanja, može i na prajvat!

REIFF jos 528 kom, ja samo čekam da Reiff još malo proda, pa da se wunder pojavi kao br.10 [lol]
A dalje ćemo vidjet.

po slobodnoj procjeni raiffu koji očito pokušava skroz van je ostalo manje od 400 komada s kojima ne ruši cijenu, a i stvarno bi volio vidjet debile kojima se prodaje kodt-r-a ispod 3000… [rolleyes]

drugi niko iz top10 ništa ne radi koliko pratim, a pratim svaki dan! [lol]

a zanimljivo mi je i u americi pratit ABB, sve ošlo trenutno u mp3, a on drži u plusu i preko ath od prije cjelokupnog početka showa tamo! [thumbsup]

ja ne prodajem prije svog peteroznamenkastog targeta koji ne bi volio čekat do 2012e!!! [angry]

ne znam koliki mi je target ali očekujem da dy u budućnosti na ovu cijenu koja je sada bude cca 10% mislim da to možemo relalativno brzo postići za 2-3 godine a onda čekam peteroznamenkaste cifre al u eurima [proud]

New Report

Close