KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kaj se to dogada na Kodt? Nesto veći promet od uobičajnog?
Neke dobre vijesti….
Wunder,kaj je sa KODT-P?

ne znam, ja sam r-a-ovac…

vijesti će bit dobre kad cijena bude sa 4 il 5 počinjala! [lol]

Tko se to već dulje vrijeme iskrcava sa R-A?
Čini mi se da je to jedini razlog zašto još nije otišla malo više u plus…

Iz dana dan mi se sve više čini kao da sam kupio mrtvaca na samrti. Ušao sam unutra u jeku rasprodaje kada je raja davala za "đabe" kako bi skupila lovu za IPO HT-a i bio ponosan jer mi je prosjek ulaska oko 40xx u P-A. Danas se više osjećam kao magarac. [embarass]

Ima li uopće naznaka kada bi se mogao osjećati malo bolje?

U mom pocetku trgovanja procitao sam post u kojem je jedan lik na onom drugom forumu napisao za svoj ulaz u TNPL tada po ATH od nekih 2000 Kn. A cijena je pala i dugo stajala na 1xxx.
Rekao je: Mirno spavam jer znam da ce prijeci te razine kao od sale, a trenutni gubitak ga ne brine.
Isto je i s tobom. Nemas razloga za brigu osim ako ti hitno ne treba novac


Iz dana dan mi se sve više čini kao da sam kupio mrtvaca na samrti. Ušao sam unutra u jeku rasprodaje kada je raja davala za "đabe" kako bi skupila lovu za IPO HT-a i bio ponosan jer mi je prosjek ulaska oko 40xx u P-A. Danas se više osjećam kao magarac. [embarass]

Ima li uopće naznaka kada bi se mogao osjećati malo bolje?

I naravno hvala dragom kolegi na čistoj dvojci. Pretpostavljam da se trese rukica. Inače bi bila i jedinica, zar ne?…

Evo prilike za ispravak ocjene ako te veseli… [lol]

KODT je čudo od kombinata. Tolka marža, a pol zaposlenika igra poker za radnog vremena. Da li je to dobro ili loše, procjenite sami. [wink]

I'LL BE BACK


Ima li uopće naznaka kada bi se mogao osjećati malo bolje?

Kad se tržište stabilizira, kad se ispucaju na "popularnim" dionicama i kad se netko završi iskrcavati ovdje…
Strpljen – spašen. Uskoro bi trebala biti i dividenda.

I ja sam odnedavno ponovo u KODT-R-u. Prošle godine sam se tako lijepo družio s tom dionicom koju sam kupio zbog fundamenata na 2005 kn početkom godine, te ju rasprodao po prosječno 4600 kn. Sada ulazim na oko 50% višoj cijeni nego prije, s istim razlogom ali malo drugačijim targetom. Nadam se da ovom na prodaji neće ponestati goriva još neko vrijeme.


KODT je čudo od kombinata. Tolka marža, a pol zaposlenika igra poker za radnog vremena. Da li je to dobro ili loše, procjenite sami. [wink]

odlična vijest kolega, znači ima prostora za puno značajniji rast nego što bilo ko misli! [tongue]

IEA UPOZORILA NA POTREBU RAZVOJA ENERGETSKIH TEHNOLOGIJA
Friday, 06.06.2008.

Međunarodna agencija za energetiku (IEA) danas je izjavila da vlade širom svijeta trebaju uložiti 45 bilijuna dolara u razvoj energetske tehnologije jer postoji opasnost da će …

… se emisije štetnih plinova do 2050. godine povećati za 130 posto.

Kako prenosi Bloomberg, izvršni direktor IEA-e Nobuo Tanaka je izjavio da će ukupne investicije u taj sektor biti jednake 1,1-postotnom globalnom BDP-u u navedenom razdoblju. Diljem svijeta potrebno je izgraditi 32 nova nuklearna postrojenja i 17.500 turbina koje bi koristile energiju vjetra kako bi se emisije štetnih plinova prepolovile do 2050. godine. Prema izvješću IEA-e, koje su prije tri godine naručili čelnici zemalja skupine G-8, također se navodi da će cijena ugljika morati porasti na 200 dolara po toni a moguće čak i na 500 dolara za tonu. Pravima na neiskorištene emisije ugljika sada se u Europi trguje po cijeni od oko 30 dolara po toni. IEA je naglasila da će u narednih 15 godina za razvoj tehnologija za smanjenje emisija CO2 trebati uložiti između 10 i 100 milijardi dolara.

V. HAMOVIĆ: CIJENE ELEKTRIČNE ENERGIJE NA BALKANU ĆE RASTI U NAREDNIH PET GODINA
Thursday, 05.06.2008.

Predsjednik energetske grupacije EFT Vuk Hamović ocjenio je da će cijena električne energije u zemljama Balkana rasti u narednih pet godina. "Region se suočava sa sve većim energetskim …

… deficitom, koji je posljedica rastuće tražnje električne energije i dugogodišnjeg nedostatka investicija u nove proizvodne kapacitete", ocijenio je Hamović u intervjuu za britanski "Fajnenšel tajms". Prema njegovim riječima, ciklus investicija u regionu je započet, ali će prve nove elektrane ući u upotrebu tek 2012. godine. "Rezultat toga je da će na Balkanu cijena električne energije rasti u narednih pet godina", kazao je predsjednik kompanije za koju se procjenuje da je vodeći trgovac strujom u jugoistočnoj Evropi. Fajnenšel tajms navodi da su zemlje jugoistočne Evrope 1989. imale višak električne energije, ali da je od 2000., usljed ekonomskog oporavka, naglo povećanje tražnje promjenilo energetski bilans regiona. Uporedo s tim, Evropska unija (EU) je naložila Bugarskoj da znatno umanji proizvodnju električne energije u nuklearnoj elektrani Kozloduj, što je znatno produbilo problem. "Gašenje nuklearnih elektrana iznjelo je na otvoreno probleme u normalnom snabdjevanju energijom sa kojima se suočava jugoistočna Evropa", ocjenjuje Nandita Paršad, koja vodi sektor za elektroenergetiku u Evropskoj banci za obnovu i razvoj (EBRD). FT ocenjuje da su blage zime posljednjih godina pomogle lokalnim elektroprivredama da prevaziđu probleme u snabdjevanju, ali da pritisak postaje sve jači. Britanski list navodi procjene energetskih i ekonomskih analitičara po kojima tražnja energije u regionu raste tri odsto godišnje, dok se uporedo očekuje ekonomski rast od pet do šest procenata. FT ukazuje da, pored nedostatka investicija u nove elektrane i sve veće potražnje, ograničenost prenosne mreže u regionu predstavlja problem za normalno snabdjevanje strujom. Britanski dnevnik navodi da je EU već započela nekoliko investicija u nove prenosne mreže. List navodi da su vlade zemalja regiona u različitim fazama reformi energetskih sektora i da nastoje da privuku velike investicije. Investicije u energetskom sektoru regiona konstantno rastu posljednjih godina, kada je uloženo u izgradnju elektrana na gas u Mađarskoj, razvoj Marica istok energetskog kompleksa u Bugarskoj i uključivanje reaktora od 700 megavata u nukleranoj elektrani Černavoda u Rumuniji. FT navodi da se velike investicije u energetskom sektoru regiona tek očekuju narednih godina, kao i da su među velikim zapadnoevropskim energetskim kompanijama prisutnim u jugoistočnoj Evropi i njemački RWE, česski ČEZ, italijanski Enel i francuski EDF.

Financial Timesu je promaklo spomenuti da upravo Vuk Hamovic planira gradnju nekoliko energetskih objekata. Nije mozda najveci trgovac el.energijom, nego je najveci trgovac a ne samo na prostoru bivse YU, nego i "malo" sire. KODT je zajedno sa Koncarom pozvana na prezentaciju TE Stanari. Projekt je 600m€, kao sto sam vec pisao. I to je drugari tek pocetak.
HR, MORA napraviti 3 elektrane, naglasavam MORA, jer nema izbora. EP BiH vise nije duzna HR ni kW el.energije. Od sada sve moramo platiti, cijena sitnica 75€/MW. Dobitnik EP BiH i EFT-group.

Zbrajajte i dijelite tko ce biti dobitnici ovog MORA. Monterske firme, gradjevinci itd., itd.
Napisao sam na temi podcijenjene dionice koji su sve projekti, (to se odnosi samo na drzavni sektor)
KODT ce dobiti svoj dio kolaca, bez brige

Cijela Europa konstantno obnavlja elektroenergetsku mrežu i trafo stanice. Gradi se puno elektrana a i vjetroparkova, naravno svugdje su potrebni i pripadajući transformatori.
Ne da ima posla za KODT nego ima posla preko glave.

Podsjećam na činjenicu da su izgradili novu halu za proizvodnju specijalnih transformatora, područje kojim se ne bave svi koji proizvode transformatore jer je potrebno više rada oko svakog transformatora.

Uvijek se može uložiti u dionicu koja će brže rasti ali treba imati znanja i sreće pa pogoditi takvu.
Nama ostalima ostaje ulagati u kvalitetne firme jer će prije ili kasnije i one doći u fokus.
Tako da ću ja pri ovim cijenama svaki mjesec kupovati po 1 dionicu KODT. [thumbsup]

Slovenci su revitalizirali sve hidroelektrane i sagradili neke nove od svoje neovisnosti.
Hrvatska samo neke revitalizira i to tek nedavno, a prva koja se gradi je HE Lešće.
Ako su građevinari imali boom u cestogradnji, sada bi mogli imati u energetici.

U petak sam još pojačao svoj udio u KODT

Pessimism Is Your Friend

New Report

Close