JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ma slažem se kolega da je sloboda govora i demokracija ili iša već….
Ali je činjenica nepobitna sa dokaznim materijalom od prije na forumu da ste sami govorili da ste sve rasprodali i čekali dionicu na 40 – 50 kad je bila 80 ……
Pisali ste dragi moj Siniša sve i svašta i onda kad smo odletjeli kao raketa na 150 vi ste kupovali a bilo vas je sram priznati nego ste rekli da samo trejdate….
A kad je još poslije toga otišla na 250 kn mislim da ste se živi pojeli iako to naravno nećete priznati….
Pouzdano znam da ste veće količine kupovali i na 400 a još veće između 320 i 360:::
Ona ste i to prodavali samo vi znate po koliko….
A bilo vam je skupo na 80;90;100;;110;120;130;140;150 pa sve do 250…..
Da ne govorim Ledo koji ste kupovali na 20 000…..

Iz toga razloga napominjem a i citiram vas da je demokracija i da svatko može pisati što hoće u granicama tolerancije….

Evo ako je ovaj moj mali post doprinosu demokracije na forumu neizmjerni sam sretan….

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA


Ma slažem se kolega da je sloboda govora i demokracija ili iša već….
Ali je činjenica nepobitna sa dokaznim materijalom od prije na forumu da ste sami govorili da ste sve rasprodali i čekali dionicu na 40 – 50 kad je bila 80 ……
Pisali ste dragi moj Siniša sve i svašta i onda kad smo odletjeli kao raketa na 150 vi ste kupovali a bilo vas je sram priznati nego ste rekli da samo trejdate….
A kad je još poslije toga otišla na 250 kn mislim da ste se živi pojeli iako to naravno nećete priznati….
Pouzdano znam da ste veće količine kupovali i na 400 a još veće između 320 i 360:::
Ona ste i to prodavali samo vi znate po koliko….
A bilo vam je skupo na 80;90;100;;110;120;130;140;150 pa sve do 250…..
Da ne govorim Ledo koji ste kupovali na 20 000…..

Iz toga razloga napominjem a i citiram vas da je demokracija i da svatko može pisati što hoće u granicama tolerancije….

Evo ako je ovaj moj mali post doprinosu demokracije na forumu neizmjerni sam sretan….


Dragi Ivano!

Ledo kupovao na 20000??? O sancta simplicitas. Pa bolje je svasta jest nego svasta govoriti. Bar izgledaš pametniji. Brodare (osim BDSS) nemam od 2008 godine. Ili si možda vidovit pa znas o meni i mom portfelju vise od mene??? Leda sam nakupovao oko tisucaka. Dosta novaca od brodara je islo i u KODT. Isto tako oko tisucaka. Istina je da sam kupovao i prodavao ali bilanca na JDPL nakon konacnog izlaska je + 43000 kuna. Ali cemu to tebi objasnjavati. Svako je kovac svoje srece.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"



pricamo o prihodima kao sto je spancir spomenuo ili o profitu (sto vi implicirate)?

Govorio sam o operativim prihodima i njihovom povećanju.

Što u profitnom smislu znači 24.500 , ili možda netto 23.500 $/d ne znam točno.

Uzmimo zdravoseljački: brod je u TC-u , što znači da charterer snosi troškove goriva i lučkih pristojbi.
Sve drugo je trošak JDPL.
Ako pogledamo troškove 1Q i izrazimo ih po brodu , ispada mi cca 18.000 $/d troškova bez financijskih rashoda , odnosno cca 20.000 $/d s njima.
Što daje dnevnu neto dobit od cca 3-5.000 $.
Kvartalno to bi bilo cca 1,5 – 2,5 mil kn , a godišnje 6-10 mil kn.

Živi bili pa vidjeli.
[/quote]

Nesto mi ne stima matematika. Po nekim mojim prijasnjim saznanjima dnevni trosak broda u JDPL je bio oko 6500 USD. Di si navuka 18 000 ili 20000??

Dragi kolega evo nemam sada vremena a ni volje ali ću se potruditi iznjeti vaše poruke bilo na forumu a nažalost privatne su izbrisane…..
Po meni je nemoguće da ste u plusu po ovome što sam naveo….
Interesantno svi su u plusu ovdje na forumu iako su im pojedine dionice pale preko 70% od njihove kupovine….
To je zaista pohvalno….
venever potrudit ću se postati što ste pisali pa neka čitateljstvo prosudi…..

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

Evo upravo sam se i sjetio jedne privatne poruke koju ste mi poslali….a sjelanje me služi za sada hvala bogu…..evo….

Odlučio sam promjeniti taktiku i od sada sam na bidu po 25 kom….
Dakle kupovali ste veći dio paketića po 25 kako je cjena padala….
Ovo je bilo na razinama između 350 i 370….
Neznam dali se sjećate da je tih dana napravljena dogovorena transakcija 2 puta po 10 000 kom..
I vi ste rekli da je to jako pozitivno i da će oni braniti cjenu….
Eto toliko za sada a kad uhvatim vremena i volje postat ću ostatak…
Isto tako sjećate li se da ste kupovali i po 500 i 530…..

Jako cjenim vaše znanje u pomorskom biznisu a i samim time što imate consul. Firmu dovoljno govori o vašem znanju na tržištu što se brodova tiče….
Ali dragi Siniša burza je sasvim nešto drugo….
Ona nema veze sa vašim znanjem i čime se bavite….
U svakom slučaju volio bi da dobijete posao u vezi jdpl i da malo omastite brk….

Lp

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

Kolega opet trabunjas bez veze. Ja sam jedan od rijetkih koji je javno kazao da mi je portfelj u minusu od šest znamenki u Eurima. Ali isto tako sam kazao da danas imam znacajno vise dionica nego sam to imao prije velikog praska. Doduse ne istih ali puuno vise. Ako se Crobi vrati na nivo od 5000 (a vratit ce se samo je pitanje koliko cu cekati) ja prodajem sve i pravac zasluzena mirovina. Ti truni u brodarima.

oops tek sad sam vidio post na drugoj strani. Tacno je sta pises ali ti fali elemenata. Koliki je bio ulaz? Pa ja sam izasao sa golemim plusom iz JDPL kad sam prodao dionice da ne budem u sukobu interesa kod natjecaja za procjenitelja. Nakon natjecaja sam ponovo usao unutra. i tako vise puta. Istina je da sam imao znacajno veci plus u nekom periodu ali konacna bilanca je +43000.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Evo ovo ti je stanje 13.01.2008 I tacno, kupovao sam po 478 i prodao po 720. Kasnije sam ponovo ulazio i izlazio i smanjio ukupnu zaradu. Ne zaboravi da mi je prvi ulaz bio ako se dobro sjecam oko 200 ili 240 kuna.

DATUM 13.1.2008
KUP/PR DATUM DIONICA KOL. CJENA IZNOS TRENUTNA VRIJEDN PR/LOSS

KUPIO 15.07.2007 JDPL 300 478 143400 720 216000 72600

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Ma slažem se kolega da je sloboda govora i demokracija ili iša već….
Ali je činjenica nepobitna sa dokaznim materijalom od prije na forumu da ste sami govorili da ste sve rasprodali i čekali dionicu na 40 – 50 kad je bila 80 ……
Pisali ste dragi moj Siniša sve i svašta i onda kad smo odletjeli kao raketa na 150 vi ste kupovali a bilo vas je sram priznati nego ste rekli da samo trejdate….
A kad je još poslije toga otišla na 250 kn mislim da ste se živi pojeli iako to naravno nećete priznati….
Pouzdano znam da ste veće količine kupovali i na 400 a još veće između 320 i 360:::
Ona ste i to prodavali samo vi znate po koliko….
A bilo vam je skupo na 80;90;100;;110;120;130;140;150 pa sve do 250…..
Da ne govorim Ledo koji ste kupovali na 20 000…..

Iz toga razloga napominjem a i citiram vas da je demokracija i da svatko može pisati što hoće u granicama tolerancije….

Evo ako je ovaj moj mali post doprinosu demokracije na forumu neizmjerni sam sretan….

ovog se dobro sjećam ..dok sam kupovao na 95 i trubio na sve strane na temi da je JDPL izrazito podcijenjen i da će drastično gore on je trubio da je ludost ulazit na tim razinama

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]

Ja sam pun jdapl ko šipak………..
A budući da se sve lagano oporavlja i ide privatizacija na jesen moj kratkoročni target je nominalna cjena dionice od 360 kn…znam da će me sad mnogi popljuvat i nazvat drukerom ali tako je bilo i kad sam kupovao po 85 i 90……………
Po meni cjena na kojoj izlazim je 700 min………..

lp

A vi i dalje mislite da sam druker………..

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

Što se Leda tiče kako kažete imate tisućicu kom………..
Ledo je zakon firma i dobro ste uložili ali ledo je na ovim cjenama fer ali sve poviše bio bi precjenjem po mom skromnom mišljenju………..
Evo recimo ekvivalent leda na 6700 je jdpl na 280………….

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

Mi smo podcjenjeni do bola a još i privatizacija tu potcjenjenost daj na kvadrat………….

lp

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA


Nesto mi ne stima matematika. Po nekim mojim prijasnjim saznanjima dnevni trosak broda u JDPL je bio oko 6500 USD. Di si navuka 18 000 ili 20000??

Rekao sam da sam jako pojednostavnio stvari i podijelio ukupne troškove iz izvješća za 1Q s ukupnim brod/danima
Operativni dnevni troškovi broda u TC-u možda jesu 6500 , ali što ćemo sa svim onim indirektnim troškovima , koji se ne pokrivaju ni iz čega drugog nego iz prihoda brodskog TC-a ?

Jer , ako je po tvojem , onda sam PERISTIL godišnje donosi ovoliko neto dobiti:

23500-6500=17000 x 350 x 5,5 = cca 33 mil kn ili 20 kn/dionica

Malo preoptimistično, zar ne ?



Spremeite se idemo gore opet i to jako…………. [yawn]

imaš još koji vic?

Ima viceva………….
Evo gledaj danas kakav vic……….čujemo se na kraju dana pa ću ti ga prepričati………

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

Brutalna kupnja………
A tek sada kad izađe bdi bit će bežanije sa aska……….

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

Evo ga BDI opet AP……………………………

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

New Report

Close