JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da, a prije godinu dana je bio oko 15.

No, da sad bezveze ne trpamo temu. Vjerujem da obojica imamo iste interese.
[smiley]


Da, a prije godinu dana je bio oko 15.

No, da sad bezveze ne trpamo temu. Vjerujem da obojica imamo iste interese.
[smiley]


Imamo svi iste interese, a ako Bog da i sreća junačka sutra bi se moglo lagano krenuti prema ostvarivanju istih [thumbsup]

Budimo CROativni. Kupujmo hrvatsko. Kako to kaže jedan moj kolega: "Živce na laštiku...."

Nego, šta ti to kažeš da bi mene i moje na laštiku?
[lol]


Nego, šta ti to kažeš da bi mene i moje na laštiku?
[lol]

U ovakvim trenucima (zadnjih 2 tjedna) stvarno vas sve treba na laštiku, a prste na leđa da ne dođeš u napast da sve rasprodaš i odeš u međede [lol] [lol] [lol]

Budimo CROativni. Kupujmo hrvatsko. Kako to kaže jedan moj kolega: "Živce na laštiku...."

Neznam da li je potrebno išta dodati…

Drys je u odnosu na BDI korelirao jako velikim skokom.
Da li možda imatelji Drysa očekuju kraj svjetske krize, normalizaciju Kineza i povratak BDI-a na stare razine??
Nadam se da će domaći ulagači zagrijati situaciju na brodarima…[pray]
[pray]

Kad neće na burzi hoće ovdje: www.bux.to/?r=kurtisaa

Kad mi je došlo do grla zvao sam svog rođaka zvanog Konjski Živac i on mi je rekao da ništa ne diram [rolleyes]


Kad mi je došlo do grla zvao sam svog rođaka zvanog Konjski Živac i on mi je rekao da ništa ne diram [rolleyes]

Ma i njega treba na laštiku [lol] [lol] [lol]

Budimo CROativni. Kupujmo hrvatsko. Kako to kaže jedan moj kolega: "Živce na laštiku...."

mariner:

Mislim da je ova cijena jaako dobra za kupnju jdpl, pored svega kazanog na ovom forumu, jdpl je pred zakjučenjem gradnje dva bulk carriera ukupne vrijedosti cca 100mil usd (što mogu u velikoj mjeri financirati iz vlastitog kapitala), a f.i. za 2007. trebao bi dati rekordnu dobit cca 150 mil kuna, oćekivanja za ovu što se tiče dobiti su 30% veća dobit. Dakle dobit iz 2007.i 2008. će biti 70% posto vrijednosti novogradnji koje bi trebale biti gotove krajem 2009. i početkom 2010.

Kolega, ne preporučam ulaganje na osnovu informacija s foruma.[/b][/u][/u][/i]

ovakvim *** (autocenzura) *** komentarima, bibanume, samo tjeraš s foruma ljude koji zaista nešto znaju…

Amerika u dobrom plusu , Drays , i jos Europa da dobro otvori biti ce interesantan dan [thumbsup]na burzi! Sutra je poseban dan kolega FAZAN dolazi u obilazak Djure Djakovica u Sl. BROD! Naravno da ce na sastanku neizostavna tema biti Jadroplov[wink][wink]


Naravno da ce na sastanku neizostavna tema biti Jadroplov[wink][wink]

A ja sam mislio da će tema biti janjetina i luk?
[angry]

I love the Smell of Profits in the Morning

još dobrih vijesti

Dry bulk CEOs bet on strong year despite recession fears
Friday, 01.02.2008, 12:23am

Demand for dry bulk shipments will remain strong this year despite a recent crash in freight rates, growing fears of a U.S. recession, a weak dollar and high oil prices, chief executives of four major dry bulk carriers said at an industry forum.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Da pojasnim moj jučerašnji post vezan uz dobit koju predviđam na oko 40mil usd ili 200 mil kuna. 4 bulk carriera izvjesno je danas imat će prosječni dnevni najam 40.000 usd, (Trogir u 3.mjesecu se ide s 16.000usd dnevnog najma, uz put nešto o vrijednosti Trogira, lani je kupljen za cca 33mil, a na kraju godine procijenjen na 67milusd), dva kontejneraša i Ist uz uvjet da se ne proda imat će prosječni dnevni najam 25.000usd, što sve skupa daje dnevne prihode od 235.000usd od 3.mjeseca. Dnevne troškove po brodu, uključujuči troškove kredita, troškove glavnog ureda možemo procijeniti na 16.000usd po brodu, dakle zaokružimo to sve na 115.000 usd dnevno. Zbog dokovanja brodova, eventualnih gubitaka uzmimo da će jdpl sve to ostvarivati 330 dana u 2008. Dakle 120.000usd neto dnevne dobiti x 330 dana daje iznos od 39,6 mil usd neto dobiti što jest 30% više od 30mil usd dobiti koja se oćekuje u 2007.


više od 30mil usd dobiti koja se oćekuje u 2007.

Po ovome ispada da će dobit 4 kvartala biti dvostruko veća od dobiti za prva tri kvartala zajedno. Imaš li neko razumno objašnjenje za ovo: nisu knjižili sve prihode u prva tri kvartala, drastično su smanjili rashode, imaju neke izvanredne prihode?

I love the Smell of Profits in the Morning

Jel se to misli na 2008. godinu?
Inače, smeta me tvrdnja da se kupuju 2 broda, a nikakvog navoda od kuda info, itd. O tome smo pričali još u 11. mjesecu, pa sam ja podsjetio na to prije mjesec dana i nitko nije reagirao. Dakle, kupnja 2 broda spada mi u pretpostavke (ki bi da bi) koje neću uračunavati.

Isprika što ovaj post stavljam ovdje, a ne u kupnju prodaju, ali ako je netko slučajno ostavio nalog od 30 komada na 640,00 kn na prodaji neka ga makne. Šteta da danas izgubi novce, kad je prva kupnja na 650,00 kn.

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close