JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

mogli bi danas u blokadu šta mislite?

Top bid CIJENA KOLIČINA
627,00 8
620,12 11
620,00 30
618,00 3
617,07 50
617,06 11
617,00 23
616,00 10
613,00 100
612,04 15
Top ask CIJENA KOLIČINA
652,81 8
655,00 5
659,88 40
659,90 16
664,00 12
666,66 35
679,06 5
682,00 14
693,00 235
699,00 100

premalo prometa za blokadu..


mogli bi danas u blokadu šta mislite?

Top bid CIJENA KOLIČINA
627,00 8
620,12 11
620,00 30
618,00 3
617,07 50
617,06 11
617,00 23
616,00 10
613,00 100
612,04 15
Top ask CIJENA KOLIČINA
652,81 8
655,00 5
659,88 40
659,90 16
664,00 12
666,66 35
679,06 5
682,00 14
693,00 235
699,00 100

Mogli bi, samo što nismo. [lol]

opet cu ponoviti ono sto je rekao Mavrinac prije 2,3 dana na Cnbc-u
izvoznici zeljezne rudace koce isporuku kako bi jos vise unijeli strah kinezima od isporuka i digli cijene sirovine
a valjda ce znati iskoristiti to i brodari
osim ako kinezi ne iskopaju tunel ispod mora

Postanite Eu-robovi

Mislim da je ova cijena jaako dobra za kupnju jdpl, pored svega kazanog na ovom forumu, jdpl je pred zakjučenjem gradnje dva bulk carriera ukupne vrijedosti cca 100mil usd (što mogu u velikoj mjeri financirati iz vlastitog kapitala), a f.i. za 2007. trebao bi dati rekordnu dobit cca 150 mil kuna, oćekivanja za ovu što se tiče dobiti su 30% veća dobit. Dakle dobit iz 2007.i 2008. će biti 70% posto vrijednosti novogradnji koje bi trebale biti gotove krajem 2009. i početkom 2010.


Ljudi moji oprez sa izjavama. Ja ovo vidim kao spekulaciju. Mislim da je to kocka sa opijom moguceg zakljucenja ugovora sa Kinezima prije Nove godine. Nista se znacajno nije dogodilo (bar da ja znam) sta bi moglo uticati na rast vozarina. Ili se mozda dogodilo pa veliki znaju???

Možda mi je promaklo, ali čini mi se da nitko nije ovo postao:
http://www.poslovni.hr/68980.aspx
“…Brodari su jučer počeli rasti, kao što je počeo rasti i BDI indeks vozarina rasutog tereta što se već duže vrijeme očekivalo. BDI indeks je počeo rasti nakon što je u Australiji potpisan sporazum između BHP Billiton LTD i kineskog Baosteela o isporuci 10 miljuna tona željezne rudače godišnje kineskim naručiteljima za period od narednih 10 godina. Dogovorena je cijena za period od 1. travnja ove godine do kraja ožujka sljedeće. U priopćenju se kaže da će se cijene za naredne godine dogovarati svake godine. Analitičari Credit Suisse procjenjuju da je dogovorena cijena za 2008. veća do 55 posto od razina iz 2007…”

Techman:

Ljudi moji oprez sa izjavama. Ja ovo vidim kao spekulaciju. Mislim da je to kocka sa opijom moguceg zakljucenja ugovora sa Kinezima prije Nove godine. Nista se znacajno nije dogodilo (bar da ja znam) sta bi moglo uticati na rast vozarina. Ili se mozda dogodilo pa veliki znaju???

Možda mi je promaklo, ali čini mi se da nitko nije ovo postao:
http://www.poslovni.hr/68980.aspx
“…Brodari su jučer počeli rasti, kao što je počeo rasti i BDI indeks vozarina rasutog tereta što se već duže vrijeme očekivalo. BDI indeks je počeo rasti nakon što je u Australiji potpisan sporazum između BHP Billiton LTD i kineskog Baosteela o isporuci 10 miljuna tona željezne rudače godišnje kineskim naručiteljima za period od narednih 10 godina. Dogovorena je cijena za period od 1. travnja ove godine do kraja ožujka sljedeće. U priopćenju se kaže da će se cijene za naredne godine dogovarati svake godine. Analitičari Credit Suisse procjenjuju da je dogovorena cijena za 2008. veća do 55 posto od razina iz 2007…”

Imam neki filing da ce bdi i danas up, a mi s njim..[proud]


Mislim da je ova cijena jaako dobra za kupnju jdpl, pored svega kazanog na ovom forumu, jdpl je pred zakjučenjem gradnje dva bulk carriera ukupne vrijedosti cca 100mil usd (što mogu u velikoj mjeri financirati iz vlastitog kapitala), a f.i. za 2007. trebao bi dati rekordnu dobit cca 150 mil kuna, oćekivanja za ovu što se tiče dobiti su 30% veća dobit. Dakle dobit iz 2007.i 2008. će biti 70% posto vrijednosti novogradnji koje bi trebale biti gotove krajem 2009. i početkom 2010.

Zanimljive informacije.Imam i komentare:

1.Slažem se da je cijena jaako dobra za ulaz
2.Cijena navodnih novogradnji sugerira da se radi o Supramaxima ili čak Panamaxima.Teško da će biti gotovi prije 2010/2011 (osim ako nisu kupili već započetu novogradnju , što je moguće)
3.Dobit od 150 mil kn kojoj se nadaš vjerojatno uključuje i 63 mil kn izvanredne dobiti.Nisam toliki optimist.80 mil kn redovne dobiti u 2007. smatrao bih uspjehom (niska vozarina Trogira i kontejneraša, dokovanje Bulića i navodno pod-podnajam Ista)
4.Rano je za očekivanja za 2008. pošto je tržište sve samo ne stabilno i predvidivo
5.U uvjetima padajućih kamatnih stopa (Fed je pokrenuo priču) ne vidim zašto bi bilo jako pametno truditi se što više financirati novogradnje vlastitim novcem

Sve u svemu od predviđanja bi mi dovoljno bilo da BSI danas okrene u plus.

CEO-vi bulkera kazu da je procjena analiticara u ovim vremenima credit crunch-a da financijska industrija vjeruje u dry bussiness i da stoji iza njega..

ŠPANCIR
Zanimljive informacije.Imam i komentare:

1.Slažem se da je cijena jaako dobra za ulaz
2.Cijena navodnih novogradnji sugerira da se radi o Supramaxima ili čak Panamaxima.Teško da će biti gotovi prije 2010/2011 (osim ako nisu kupili već započetu novogradnju , što je moguće)
3.Dobit od 150 mil kn kojoj se nadaš vjerojatno uključuje i 63 mil kn izvanredne dobiti.Nisam toliki optimist.80 mil kn redovne dobiti u 2007. smatrao bih uspjehom (niska vozarina Trogira i kontejneraša, dokovanje Bulića i navodno pod-podnajam Ista)
4.Rano je za očekivanja za 2008. pošto je tržište sve samo ne stabilno i predvidivo
5.U uvjetima padajućih kamatnih stopa (Fed je pokrenuo priču) ne vidim zašto bi bilo jako pametno truditi se što više financirati novogradnje vlastitim novcem

Sve u svemu od predviđanja bi mi dovoljno bilo da BSI danas okrene u plus.

1.Novogradnje su stvar koja će biti objavljena, rokovi su točni, našli su ‘rupu’ u jednom brodogradilištu, i
2.Ta dobit uključuje izvanrednu dobit ne od 63mil nego cca 35mil kuna
3.Što se tiče dobiti za 2008.to je realnost, 4 bulk carriera na prosječno 40.000 usd, ist i kontejneri prosječno 25.000usd i to je godišnji prihod, odbijmo dokovanja 2-3 broda i to je to s 5% greškom
4.Što se tiče investiranja treba voditi računa da su oni još uvijek državna tvrtka s inertnim vlasnikom i kapital koji imaju ionako stoji i nitko ne zna što bi s njim, pa je s moje točke gledišta dobro ući u novogradnje s velikim udjelom vlastitog kapitala

ide BDI danas +152, a i panamax na +163

E sutra bi i mogli u blokadu… :))) [thumbsup]

Napokon

Može K/P


1.Novogradnje su stvar koja će biti objavljena, rokovi su točni, našli su ‘rupu’ u jednom brodogradilištu, i 2.Ta dobit uključuje izvanrednu dobit ne od 63mil nego cca 35mil kuna 3.Što se tiče dobiti za 2008.to je realnost, 4 bulk carriera na prosječno 40.000 usd, ist i kontejneri prosječno 25.000usd i to je godišnji prihod, odbijmo dokovanja 2-3 broda i to je to s 5% greškom 4.Što se tiče investiranja treba voditi računa da su oni još uvijek državna tvrtka s inertnim vlasnikom i kapital koji imaju ionako stoji i nitko ne zna što bi s njim, pa je s moje točke gledišta dobro ući u novogradnje s velikim udjelom vlastitog kapitala

Komentar na 2. i 3.:

2.To znači dobit u 4.q 60 mil kn (više nego u prva 3 zajedno). Izgleda nevjerovatno uz Trogir po 16.000 !
Ako bi ipak bilo tako bez razmišljanja tvrdim (imajući u vidu i novogradnje) da JDPL već danas vrijedi 1.000 – 1.200 kn
3.Prihode si smatram procijenio realno , ali kod njih su problem troškovi , koji su veći od onih kod sličnih kompanija.A i kontejnersko je tržište u padu.

Bez obzira na ovo , veselimo se što su BDI i BPI u plusu. Još samo da im se pridruži i BSI…..

Vidim da je i ovde krenula euforija pa cu copy/paste post sa ATPL.

“Opet mi zapeli o rastu BDI ko Rusi za odlazak na mjesec. Mogu podrzati da to djeluje kao benifen na znalce ala fond manageri, mali neupuceni i Gataru ali brine me sta iskusni forumasi padaju u isto iskusenje. “

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Mariner,

Ja bih se priklonio Špancirovom misljenju, to me dosadasnje pracenje brodara naucilo. Tvoji komentari su hvale vrijedni i dobri. Ipak, s obzirom na sve ono sto je napisano na forumu, kao i na recentna dogadjanja zadrzat cu se na vlastitoj procjeni (kumulativnoj) od cca 75 mil kn, sto smatram jako dobrim.

Da ne bi bilo kasnije da su “rumors” patka. NHF. A poslije prolijevanja zuci i skrguta zubiju po forumu…ne ide to tebe, volio bih da su tvoje info tocne.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

New Report

Close