JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Friško zaključeno (najzanimljiviji dio):

Celerina (73,035 dwt, 14/31.5L 14/25.5B, 1999-built) delivery Lanshan spot, redelivery China, $60,000 daily.
Four Coal (74,020 dwt, 14/33.3L 14.5/33.3B, 2000-built) delivery Qingdao 20-22 Dec, redelivery Brazil, $48,500 daily.
Capetan Minas (45,260 dwt, 13/27L 13/27B, 1984-built) delivery USG spot, redelivery Med, $82,500 daily.

Izgleda kao dobra vijest za JDPL , manje dobra za ATPL.


Je dobra za JDPL s obzirom na ono što imaju, ali može biti i nešto lošija, ako se ostvare šuškanja o kupnji polovnih brod(ova) – spominjalo se ranije na forumu – jer to znači da će ih vjerojatno skupo platiti. Ipak, u jednom postu se spominjao Grk koji kao mahnit kupuje polovne brodove da bi ih odmah uposlio na spot tržištu. Suma sumarum, dobro je za JDPL.

to je stavljeno tek tako kao podatak. nista spektakularno. ionako za hr trziste treba izmisliti posebnu analizu iliti PA [thumbsup]

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

gklemenc:

ako pogledate TA momentum je tek presao iz nule u pozitivno. za one koji neznaju to je buy signal. isto tako je i ema s bollingerom tek na sredini sto bi trebalo znaciti da ima prostora za rast. bas da vidimo koliko TA vrijedi kod nas u sljedecih par dana. isto tako je i BDI poceo rast +0.13

Vidim , sve pršti od analiza.
Možete li mi , molim Vas , izračunati efekt dry dockinga Don Frane Bulića na TA momentum i Bollinger ?
To je inače brod s trenutačno najboljim T/C om (ali to nije dio tehničke analize).

Ha, ha… Kad sam počinjao s investiranjem pred koju godinu, pratio sam preporuke s To-ONE stranica gdje su isticali tehničku analizu i preporuku da se portfelj rasprodaje ako je pad vrijednosti veći od cca 10-ak posto. Ubrzo sam shvatio da je to odlična preporuka – za njih, a isto vrijedi i za tehničku analizu. I jedno i drugo tjera vodu na mlin brokera, kupnja ili pad, broker uvijek zarađuje, samo ako se trguje. Fundamentalni pristup brokerima ne odgovara, jer se trguje puno rjeđe.
Uglavnom, nakon pokušaja studioznog pristupa tehničkoj analizi, okrenuo sam se fundamentalnoj, u mjeri u kojoj mi vrijeme i znanje dozvoljava i nisam požalio.

Evo prilike onom tko rasprodaje 998 komada na kupnji pri cijeni od 706.01 kuna pa nek izvoli.

Daj cijelu sliku!

CIJENA KOLIČINA
710,00 2
708,00 128
707,00 5
706,50 10
706,02 25
706,01 998
706,00 31
705,80 200
705,77 85
705,10 55

Bragoc, hvala na info u ATPL…

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Evo prilike onom tko rasprodaje 998 komada na kupnji pri cijeni od 706.01 kuna pa nek izvoli.

Jos kad to nebi bila ista osoba koja prodaje..
Po meni samo navlaci kupnju iznad 710..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

ja sam isto samo na fundamentalnoj analizi. ovo je kao dodatak koji mislim da treba znati ali ni ja ga ne koristim, samo izlazem. sto se brokera TO one tice nisu oni napravili tu analizu, vec sto mislim da je u redu samosu je izlozili pa tko voli nek izvoli a navuci moze onog tko ulaze 5 dana kao na crar i sppl. inace ja sam kod drugog brokera tj kuce. ako netko ulaze na duze vrijeme TA ga uopce nebi trebao zanimati dok FA je tu presudan.

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

Dokupio sitno zadnjim snagama.
Cash u 2007. ulupan.
Sad samo sjedim i čekam vijesti tipa :”…..osjeća se značajno povećanje uvoza šećerne repe iz Brazila bulkerima s hrvatskom zastavom, koji odmah dalje prevoze domaći šećer koji ide u izvoz u Kinu….”

izgleda kao da samo jedan prodavatelj ima sve u prvih 5

pokupio neko u jednom zalogaju 700 t.k.

može li netko tko ima uvid u 10 stavi stanje k/p? hvala

New Report

Close