JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


a tko li prodaje?! Ja mislim da je ostalo jos onima sto su nedavno izlazili..
sta vi mislite?

tako je
a i municije im polagano nestaje[proud]


DRYS -6,85 http://finance.yahoo.com/q/bc?s=DRYS&t=1d KOMA [shocked]

http://finance.yahoo.com/q/bc?s=DRYS&t=1y&l=on&z=m&q=l&c=
A sada pogledaj godisnju tablicu i cijenu istoga prije 365 dana.

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

Chill:

DRYS -6,85 http://finance.yahoo.com/q/bc?s=DRYS&t=1d KOMA [shocked]

http://finance.yahoo.com/q/bc?s=DRYS&t=1y&l=on&z=m&q=l&c=
A sada pogledaj godisnju tablicu i cijenu istoga prije 365 dana.

Da, 20-tak
Porast 300% u godini dana

Jel’ si na to poentirao?

uf, upravo vidjeh da smo Leon i ja imali iste misli… na ATPL sam bacio neke podatke. Jasno je da Drys je pogodjen trenutnim stanjem jer je na spotu. Ako se BDI oporavi uskoro, u skladu sa ocekivanjima, hrvatski brodari nece niti osjetiti to kolebanje jer su na TC.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

ajd ubuduće na ovu temu bacaj podatke kada BDI raste, a na temu ATPL kada pada … OK?

I love the Smell of Profits in the Morning

ne mogu, moram drukati za Gospare isto…

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

@Chill
Evo kolega Sakai je vrlo dobro poentirao.
Spot je dosta volatilniji i skloniji ‘upside-down’-ovima; a jos uz to JDPL-ov BSI nije toliko padao kao drugi indexi.
Mislim da ne treba traziti neku usku povezivost izmedju indexa DRYS-a i JDPL-a.

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

si vidio fazan druk na ATPL u maniri najboljih[lol] ?

http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=720&pg=528


@Leon
and ostali – u svakom slucaju, JDPL ce imati vecu dobit no prije. BDI je dvostruko visi nego na pocetku prosle godine.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

htjedoh napisati da je dobar druk, ali se bojim da će mi ovi što mjere debljinu lima u potpalublju zamjeriti što se ne držim teme …

naročito mi se svidio onaj dio gdje se objašnjava da se brodari trguju na 2 X NAVa, onda sam ja napisao da je NAV JDPL 1.000,00 kn, na što je kolega dodato da je NAV promijenjiva veličina, i da vrlo brzo može biti 1.400,00, 1.600,00 ili 1.800,00 …[lol]

I love the Smell of Profits in the Morning


htjedoh napisati da je dobar druk, ali se bojim da će mi ovi što mjere debljinu lima u potpalublju zamjeriti što se ne držim teme …

naročito mi se svidio onaj dio gdje se objašnjava da se brodari trguju na 2 X NAVa, onda sam ja napisao da je NAV JDPL 1.000,00 kn, na što je kolega dodato da je NAV promijenjiva veličina, i da vrlo brzo može biti 1.400,00, 1.600,00 ili 1.800,00 …[lol]

[cool]

za prijatelje drysa, promjena u godinu dana vs promjena JDPL

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Graf odlicno prikazuje zasto JDPL ima pravo divergirati od USA brodara…da razlika Time Chartera i spota…Nego kakva se neto dobit JDPL-a pretpostavljala za FI 2007? Nemogu se sjetiti?

vlasnici DRYS-a na ovom članku temelje svoj današnji optimizam i mogući oporavak njihovih dionica!!! barem sam tako razumio njihove želje!!!!! bilo im sretno!!!!!
Vaš link
[pray][pray][pray]

Four Star General


Graf odlicno prikazuje zasto JDPL ima pravo divergirati od USA brodara…da razlika Time Chartera i spota…Nego kakva se neto dobit JDPL-a pretpostavljala za FI 2007? Nemogu se sjetiti?

Kumulativno gledajuci, oko 72 mil kn. Ipak, ogradjujem se jer nisam pratio kako su rasporedjeni njihovi troskovi – kod ATPL godinama 4Q je “udaran” sto se tice rashoda.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Morala bi biti veća.Nije samo jednostavnih I-IX puta 4/3.

Pozitivne stvari u 4.Q : nekoliko brodova je krajem 3.Q i u 4.Q zaključilo nove (veće) ugovore.U rezultat 3.Q je uračunat i dry-dock Ist-a od 3 tjedna (smanjeni prihodi + troškovi = efekt od nekoliko mil kn manje dobiti).

Negativne stvari u 4.Q :dry dock Don F.Bulića od 2 tjedna , koji se produžio još tjedan u 2008.,pa možemo računati samo efekt izgubljene dobiti ,a troškovi doka bi mogli ući u 2008.U svakom slučaju , za 4.Q možda i nekih 4-5 mil kn manje.

Sve u svemu , prihod bi mogao biti nekih 10-ak mil kn viši ,uz podjednake troškove i zato mislim da je realno očekivati 80 mil kn dobiti.

To je teorija.U praksi je 4.Q najbogatiji mađioničarskim potezima računovođa.Treba se bojati i tečajnih razlika , koje mogu bukvalno prepoloviti dobit.Ipak , u JDPL su puno manje kreativni nego u recimo ATPL.Kod JDPL se dobit prelijeva u zadržanu dobit i sl. (znači ostaje negdje u firmi) dok je praksa ATPL -čini mi se – da smanjuje dobit prelijevanjem u troškove (izvan firme).

New Report

Close