JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mogli su mirovinci malo pogurati, ovo im je sigurnije od fortenove. Dok oni ne dobiju nalog za kupovinu nema investiranja na žse 🙃

Bome sad sa svim ovim promjenama mogli bi slobodno ulaziti tu i bili bi sigurniji nego u svim ostalim pozicijama koje imaju.

Dok se drugdje strepi od recesije i ne znam čega sve, tu se mirno plovi u sljedećih puno godina.

Ako ostale vozarine postanu nedovoljno visoke neka prodaju one stare brodove koji su ionako na kraju vijeka, a s ovim novim neka mlate masnu lovu, i možda podebljaju za još kojega.

 

 

likvidnost dionice sve bolja

Koja bi bila vozarina za prvi LPG brod, a gdje mu je break even?

Nedavno je pisano o tome ovdje, treba se vratit malo unatrag pa potražit, ali znam da je zarada uistinu jako velika.

Prije 10tak dana u novom Seasure market spot objavljeni su dobri TC dugorocni ugovori.

Supramax 56k 20.500$ 2 years

Handy 37.5k 24.000$ 15 month

JDPL ove godine do sada ima najbolje prolazno vrijeme od svih naših bulkera.

.

JDPL +17,54%

ATPL + 2,96%

ULPL -1,94%

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

https://www.seatrade-maritime.com/tankers/lpg-rates-soar-amid-geopolitical-disruption-and-trade-changes

Deda je vidovnjaka.

Tko tu više može biti pametan.

Vidimo što je bilo s naftom i predviđanjima, doći će do nestašice, cijena dizela i benzina će biti preko 20 kn i sl., a sad cijena samo tone, i evo i kod nas cijene već na 11,50 kn.

Tako i cijene plina i struje, hrane, sve počinju sve snažnije padati.

@diokidina

Tu se radi o VLGC brodovima, ne o ovim malim LPG brodovima koje ima JDPL.

.

Druga stvar je činjenica da su im brodovi u dugoročnom najmu (2+2+1 godina) pa se ove promjene cijena neće reflektirati na profit.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Deda je pogodio čini se sa ovim brodićima  samo tako 🤔 napadamo atpl cijenom i zaradom u idućim godinama 😅

Pripuz je dobro zapeo za Jadroplov.

Nesto se kuha, samo da ne zagori.

Dioki, sada ćeš se opet ljutiti na mene.

Samo stavljam link, bez komentara

 

https://www.vecernji.hr/vijesti/pripuzov-c-i-o-s-nije-spasio-236-milijuna-kuna-zbog-kojih-su-tvrdili-da-ce-ici-u-stecaj-1639832

 

 

 

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

@BudFox3

Pusti te novinske clanke, otkad ih ne pratim poceo sam zarađivati na burzi.

Pripuz je vec dao Jadroplovu za ucesce u novi brod.

Iskustvo kaže da treba biježat od firmi u vlasništvu države. Međutim ovo bi mogla biti drugačija priča. Firma ide u prodaju , a ova dva nova broda su jaki stabilizatori. Ovi iz Tankerske su jako aktivni u zadnje vrijeme, možda i ovo završi kod njih. Tko će ga znati ali da je vruć kesten to sigurno.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

New Report

Close