JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim prije da doticni nije vješt sa trgovanjem na burzi, iako je baratao sa vecim količinom dionica.

Razlog zasto to mislim je taj sto je skoro pola svog portfelja prodao odjednom. Znam da je ulazio oko 20kn, ja sam i manje od toga, da je unovcio dobro, ali se to tako ne radi. Da je samo malo pricekao veci promet mogao je izaci. To je moje misljenje. Ovako je sigurno ostao kratak za 100tis kn.

Njegova novci, njegova odluka.

 

 

Ma mnogi zaboravljaju da će tu ovako visoka dobit ostati i sljedećih nekoliko godina s obzirom na dosad ugovorene vozarine, a posebno koliko će ogromno zarađivati ovaj novi brod (više nego ostali zajedno).

Uz to da je već trenutni Nav  minimalno 150 kn po dionici.

Ovih 60 kn kolika je cijena, zarade u maksimalno tri kvartala, tako da ne znam kako bi se uopće moglo nazvati trenutnu cijenu.

 

 

Mislim da će tu doći do samo do trenutne eksplozije cijene, najprije kad stignu vijesti o otvaranju Kine, a onda opet kad stigne prvo izvješće s rezultatima novog broda …

A i vozarine odmah nakon prvog kvartala 2023 kreću opet na više razine, jer će se poklopiti puno pozitivnih stvari (nedostatak brodova, otvaranje Kine nakon dugo vremena, prestanak rata u Ukrajini, nastavak globalnog rasta gospodarstava u svijetu (čak ni USA izgleda neće uopće ući u recesiju, a Kina i ostali će rasti oko 4%)

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/JDPL/COI-JDPL-e6f30bf20d3a5ef9875b899b021495ba.pdf

Od ovome sam pricao.

“vizionari” kupe 1500 komada dok ovi na zse napišu objavu 😅😅 Ovo je kao dojava na kladionicama, moraš imat pajdu…

Black friday na zse, 2 nova broda na 5 god 📈😳🤑 e moj Grubisicu

diokidina, 30.11.2022. u 15:18

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/JDPL/COI-JDPL-e6f30bf20d3a5ef9875b899b021495ba.pdf

Od ovome sam pricao.

Odlicne vijesti, firma ide punim parom (pardon, plinom) naprijed, sve prema planu.

.

Pavlovic zna kako se to radi. Respect! 💪🤘

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Ovo bi moglo grunut sljedećih dana kao LKRI, samo treba doći iz g….e u glavu.

Milijarder, 30.11.2022. u 21:34

Ovo bi moglo grunut sljedećih dana kao LKRI, samo treba doći iz g….e u glavu.

Svaki idući izvještaj ++++📈 što od Ukrajinskog žita što od plina… Trebat će još dosta pozitive općenito da se otključa kako stvari stoje na zse…

Jadroplov je u godinu dana za 40% povecao svoju flotu, i to sa drugim tipovima brodova.

 

U amera raspašoj a danas će izgleda i na jadroplovu a nitko ne daje prognozu. Tišina/mirna voda brege dere. Info došel na vreme za 15000 komada i taj će remeti red.

Problem je nelikvidnost kod ove dionice.

Grubišić je vjerojatno bio znao za ovo, a ipak je prodao po 60, tako da ne znam što reći na sve, u čemu je kvaka tu.

Da se ovakve vijesti objave vani, cijena bi skočila tko zna koliko, a na ZSE kao da se ništa nije ni objavilo ?!

Vidjet ćemo hoće li biti barem kasnog paljenja?

Oni koji su kupovali po 10/20 kn i kupili sada 15000 komada a prema nekim najavama može biti svašta na tržištu pa onda opet sve ispočetka.

Trebalo je objaviti malo brojki, po kojim vozarinama je taj ugovor od 5 god., onda bi to bilo malo sočnije.

A ako će vozarine biti kao što je spominjano za ovaj prvi brod, onda će dobit biti uistinu strašna, i ovo više neće biti “klasični” brodar kakav je bio do sada, već tvornica novca.

New Report

Close