JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ako ne pratiš mijenja se zakon o mirovincima koji će vjerovatno dugoročno promijeniti sliku burze.ide se na ruku mirovincima kao zamjena za sudjelovanje u monetizaciji autocesta tako da svi dokapi do sada nisu više relevantni.čitam danas da ide i novi dokap petrokemije.sa ledom brkaš kruške i jagode jer je vlasnik leda gazda jezda kojem je trebalo 100 milja eura da zatvori konstrukciju sa merkatorom i dokap leda je bezkamatni kredit od strane mirovinaca.
mislim da je za dioničare jdpl upozorenje ovo što se događa sa lkri i sa ptkm jer su to usporedbe.
a jdpl je daleko od toga da je dobra firma,produbili su gubitak a ebitda drastično pala.


Ulaz mirovinaca će biti kao kod Leda. Nagurati će se cijena na razinu dokapitalizacije. Ovdje gdje je mali market cap i mali free float to mogu s par stotina tisuća eura.
Dokapitalizacija će ići na naćin da će mirovinci dobiti popust na cijenu na kojoj se trguju brodari vani a to je iznad Nav-a. Oni će dobiti popust od 20-tak% na Nav Jadroplova koji je oko 250 kn. I svi zadovoljni.
Neću ni spomonjati da Jdpl ima samo handysize i supramax brodove kojima su se vozarine udvostrucile u zadnjih 12 mjeseci i sad posluje s plusom.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

I ja mislim da će prije privatizacije dionica biti na 250 kuna (ako ne i više), a onda će dokap ići po 200 (ako ne i više)[emo_palacg]. Nenad Boban odigrava kupnju za nekog insajdera, tko zna o kakvom se odvjetniku radi, taj zna o čemu govorim.


pa jdpl je drastični primjer gospodarskog kriminala zadnjih 20 godina.

samo u google stavite jdpl pa ćete vidjeti šta će izaći.

dokap je formalano moguć i po 10 kn a s obzirom da se ide skroz na ruku mirovincima i sa izmjenama zakon o preuzimanju jako sam skeptičan kako će mali investitori proći nakon ulaska mirovinaca.

dugo sam u jdpl i dobro poznajem situaciju i nikako mi nije jasan tajming i odluke da se u ovako neizvjesnom trenutku jače uđe u poziciju.
jasno mi je da se na burzi nakon bitke broje stradali ali ovakav potez je protivan logici investiranja i limitiranja rizika.
osim ako netko kratkoročno ulazi da bi se iskrcao malima nakon bildanja cijene sa profitom 10-20%.


Ok,Lkri je nominala 100,dokap cca 70,ali Jdpl je nominala 360kn,otkud pobogu da bi sad isli na toliko manje/dionici!???
Ostat ce vam mnogima samo mokri snovi,ispod troznamenkastog iznosa mozemo govoriti o gospodarskom kriminalu!!

[/quote]

Blackstone, što ti nije bio JDPL do neki dan glavna uzdanica?
Je, vidi se po tvojim postovima.
Prodalo se pa se sada okreće ploča?

lp i sretno

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

jdpl mi je uzdanica i dalje ali po cijenama koje su mi primjerene.s obzirom da sam skupljao na 60 nedavno kad nije bilo nikoga mislim da je preko 80 kn trenutno rizična cijena.cijenim svačije mišljenje ali imam svoju logiku investiranja i učim od iskustava svjetskih igrača bez obzira što naša burza nije “normalna”

kad ne bi bilo opasnosti od iracionalnog dokapa mirovinaca i dalje bi bio u jdpl,a trenutno sam srezao poziciju na čisti dobitak a za ostatak sam izašao i čekam korekciju ispod 70.
šta je tu nelegitimno?



pa jdpl je drastični primjer gospodarskog kriminala zadnjih 20 godina.

samo u google stavite jdpl pa ćete vidjeti šta će izaći.

dokap je formalano moguć i po 10 kn a s obzirom da se ide skroz na ruku mirovincima i sa izmjenama zakon o preuzimanju jako sam skeptičan kako će mali investitori proći nakon ulaska mirovinaca.

dugo sam u jdpl i dobro poznajem situaciju i nikako mi nije jasan tajming i odluke da se u ovako neizvjesnom trenutku jače uđe u poziciju.
jasno mi je da se na burzi nakon bitke broje stradali ali ovakav potez je protivan logici investiranja i limitiranja rizika.
osim ako netko kratkoročno ulazi da bi se iskrcao malima nakon bildanja cijene sa profitom 10-20%.


Ok,Lkri je nominala 100,dokap cca 70,ali Jdpl je nominala 360kn,otkud pobogu da bi sad isli na toliko manje/dionici!???
Ostat ce vam mnogima samo mokri snovi,ispod troznamenkastog iznosa mozemo govoriti o gospodarskom kriminalu!!

[/quote]

Blackstone, što ti nije bio JDPL do neki dan glavna uzdanica?
Je, vidi se po tvojim postovima.
Prodalo se pa se sada okreće ploča?

lp i sretno

[/quote]

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

Blackstone je dobro informiran.Kad je prije gotovo dvije godine ovdje pisao da bi bilo dobro za spas jadroplova da mirovinski fondovi naprave dokapitalizaciju,ja sam to čitao s podsmijehom,kad ono,nakon nekog vremena stiže info u medijima o dokapu…
ali mirovinci pojma nemaju o brodarstvu pa nije dobro da oni postanu vecinski vlasnici…?
vlasti bi bilo bolje da svoje dionice prodaje na burzi,pa tome i sluzi burza?

jdpl mi je uzdanica i dalje ali po cijenama koje su mi primjerene.s obzirom da sam skupljao na 60 nedavno kad nije bilo nikoga mislim da je preko 80 kn trenutno rizična cijena.cijenim svačije mišljenje ali imam svoju logiku investiranja i učim od iskustava svjetskih igrača bez obzira što naša burza nije "normalna"

kad ne bi bilo opasnosti od iracionalnog dokapa mirovinaca i dalje bi bio u jdpl,a trenutno sam srezao poziciju na čisti dobitak a za ostatak sam izašao i čekam korekciju ispod 70.
šta je tu nelegitimno?



pa jdpl je drastični primjer gospodarskog kriminala zadnjih 20 godina.

samo u google stavite jdpl pa ćete vidjeti šta će izaći.

dokap je formalano moguć i po 10 kn a s obzirom da se ide skroz na ruku mirovincima i sa izmjenama zakon o preuzimanju jako sam skeptičan kako će mali investitori proći nakon ulaska mirovinaca.

dugo sam u jdpl i dobro poznajem situaciju i nikako mi nije jasan tajming i odluke da se u ovako neizvjesnom trenutku jače uđe u poziciju.
jasno mi je da se na burzi nakon bitke broje stradali ali ovakav potez je protivan logici investiranja i limitiranja rizika.
osim ako netko kratkoročno ulazi da bi se iskrcao malima nakon bildanja cijene sa profitom 10-20%.


Ok,Lkri je nominala 100,dokap cca 70,ali Jdpl je nominala 360kn,otkud pobogu da bi sad isli na toliko manje/dionici!???
Ostat ce vam mnogima samo mokri snovi,ispod troznamenkastog iznosa mozemo govoriti o gospodarskom kriminalu!!

[/quote]

Blackstone, što ti nije bio JDPL do neki dan glavna uzdanica?
Je, vidi se po tvojim postovima.
Prodalo se pa se sada okreće ploča?

lp i sretno

[/quote]
[/quote]

Ništa nije nelegitimno.
Kada opet kupiš, a ispod 70 mislim ne budeš,opet piši full afirmativno o dokapu po minimalno 100 kuna.

Nedavno cijena nije bila 60.A to što nije nitko pisao o dionici ne znaći da nitko nije kupovao,nije forum sveta krava.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

3.9.2013 cijena bila 63 kn.pogledaj graf zadnjih 6 mjeseci.

problem nije cijena koja prema booku nije velika ali mi je problem p/s koji je preko 1 kad na burzi imaš brdo dionica koje pozitivno posluju sa p/s 0,20-0,50.
nije da je to neki faktor koji je odlučujući na našoj burzi ali kad postavim sve potencijalne rizike mislim da je cijena preko 80 kn opasna.

i pokazalo se da samo jedan skrbnički kupuje jer nema ni bida preko 70 kn.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

Dobro blackstone, pogledao sam.
Taj dan je promet bio 1700 kuna.

Ok,whatever,neda mi se dalje….

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

blackstone
kolega ocito ste rano prodali
to je moj zakljucak

problem nije cijena koja prema booku nije velika ali mi je problem p/s koji je preko 1 kad na burzi imaš brdo dionica koje pozitivno posluju sa p/s 0,20-0,50.

pa kad se očekuje da gotovo toliki koliki je bio posljednji S za 2-3 godine bude E.

ali slažem se da je dokapitalizacija faktor neizvjesnosti i da JDPL zato može – ali ne mora – ispasti najmanje isplativo ulaganje od brodara.

ali i kao takav je bolji pick od svih nebrodarskih dionica na ZSE.

Država će kao što napisah, pričekati da ovaj rast dočeka tržišnu valorizaciju, i mišljenja sam da su zadnji trenuci za povoljan ulaz.

BCI Average of the T/C routes $17769 (UP 1143)
BPI Average of the T/C routes $12061 (UP 659)
BSI Average of the T/C routes $15070 (UP 244)
BHSI Average of the T/C routes $10556 (UP 126)

target mi je bio 80 kn , nisam izašao sa svim već samo veći dio.

vidjet ćemo idućih dana kuda će cijena,možda opet uđem ako cijena bude korektna.


blackstone
kolega ocito ste rano prodali
to je moj zakljucak

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

New Report

Close