JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@vauvau
Hvala, otvorio si mi oci!

Odobrite zahtjev za prijateljstvom, da Vas možemo čitati prije odobrenja administratora! Hvala!

U vezi trgovanja na Jdpl ovaj prošli tjedan je najznačajnije to što se odjednom stvorila velika kupna na bidu.
Za ovu dionicu bilo je uobičajeno da ima tek parsto komada na bidu unutar 10-ak% od zadnje cijene.
A jučer smo vidjeli da unatoč pritisku prodaje od jednog kolege koji izgleda odlazi sa ZSE, bid se konstantno punio sa tisućama komada na cijeni oko 30 kn.
To je vrlo interesantno da se pojavilo veliko zanimanje za ovu dionicu. Bilo bi super doznati tko je to i zašto odlučio ulaziti tu, a osobito lupanjem po asku neki dan po 38??
Smatram da bi to moglo biti zbog kakvih očekivanja od skore privatizacije kojom bi se tu moglo dobro omastiti brk (barem 100-tinjak% jer book je 50kn + premija na preuzimanje) ove godine!

Smatram da bi to moglo biti zbog kakvih očekivanja od skore privatizacije kojom bi se tu moglo dobro omastiti brk (barem 100-tinjak% jer book je 50kn + premija na preuzimanje) ove godine!

Tako je kolega. A jos je tu i rast vozarina.sad prvo da vidimo fi naredni tjedan

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


U vezi trgovanja na Jdpl ovaj prošli tjedan je najznačajnije to što se odjednom stvorila velika kupna na bidu.
Za ovu dionicu bilo je uobičajeno da ima tek parsto komada na bidu unutar 10-ak% od zadnje cijene.
A jučer smo vidjeli da unatoč pritisku prodaje od jednog kolege koji izgleda odlazi sa ZSE, bid se konstantno punio sa tisućama komada na cijeni oko 30 kn.
To je vrlo interesantno da se pojavilo veliko zanimanje za ovu dionicu. Bilo bi super doznati tko je to i zašto odlučio ulaziti tu, a osobito lupanjem po asku neki dan po 38??
Smatram da bi to moglo biti zbog kakvih očekivanja od skore privatizacije kojom bi se tu moglo dobro omastiti brk (barem 100-tinjak% jer book je 50kn + premija na preuzimanje) ove godine!

Kratko da se osvrnem na Vaš post i odgovorim na dvojbe.

Isti taj forumaš koji je prodavao, stvarao je i postavljao jak bid, da se ekipa složi ispred njega, redom 30-31… da bi te iste naloge kasnije povlačio ispod 29 kn…

A rast koji je neki dan napravljen je pokušaj dizanja i uključivanja mase, da bi se lakše iskrcavao, da bi na 30 kn kod pada od 20 % izgleda primamljivo.

To je samo moj osjećaj koji je prodavatelj odigrao.
Uostalom pitajte njega.

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Odlučio sam otići sa ove žabokrečine….
Ovo nije burza više….več dugo vremena nije..
Vama koji ste ostali želim sve najbolje..
Nitko nike rekao da ulagati više neću…ali na zse nikad više..
Brodare ću kupovati vani….kao i sve druge uostalom…
Ovdje nit ima prometa…niti si siguran…možeš se samo jedno jutro probuditi i biti ili delistiran….ili sqeezan…ili zaheban….ma sve …zaštite nema…sigurnosti nema…a što je najbitnije…likvidnosti nema…

Da to je to,neznam točno dali sam napisao na ovom forumu ili negdje drugdje ,jednog jutra se probudiš i vidiš da nemaš ničega,nema za nas male nikakve zaštite,vidjelo se to na agrokoru nespretnim ili nesretnim izjavama gdje smo ostali na nuli.Puno sreće ako ćeš ulagati negdje vani.

koliko vrijede nekretnine u jdpl

http://www.seebiz.eu/rohatinski-upozorava-na-potencijalni-krizni-balon/ar-171426/ [seebiz.eu]


Odlučio sam otići sa ove žabokrečine….
Ovo nije burza više….več dugo vremena nije..
Vama koji ste ostali želim sve najbolje..
Nitko nike rekao da ulagati više neću…ali na zse nikad više..
Brodare ću kupovati vani….kao i sve druge uostalom…
Ovdje nit ima prometa…niti si siguran…možeš se samo jedno jutro probuditi i biti ili delistiran….ili sqeezan…ili zaheban….ma sve …zaštite nema…sigurnosti nema…a što je najbitnije…likvidnosti nema….
a to je najbolji pokazatelj…
Dugo mi je trebalo da to prelomim…ali eto konačno jesam …sve se može kupiti i vani ..apsolutno sve….a ovo o mućenju i poništavanju transakcija je smiješno…
pa na ht-u se swdmično opere da ne govorim koliko para od zna se koga i kojim krugom i redoslijedom….toliko od mene…pratit ću….vas…ali povremeno

Kolega zao mi je “sto ste pukli”,iako se slazem da je trziste malo i slabo likvidno,a mogucnost odabira vrlo suzena i jos uz to ,postoji porez na dobit.Ja sam prestao trgovati na ZSE prije 6-7 godina.No,zelim vas upozoriti da uz sve prednosti” velikih burzi”,trenutno su iste prilicno “cjenovno napuhane i opasne”.Potrebno je uloziti prilicno truda i znanja da bi trgovali sa profitom,jer je konkurencija ogromna,a prema nekim “grubim statistikama” oko 90% retail investitora gubi,a samo oko 10% su “dobitnici”.Ja sam tek nakon 2 godine trgovanja “vani uhvatio ritam” i moze se reci da uz dosta truda i ucenja u te 2 godine,tek u trecoj sam poceo ostvarivati profite.Potpuno je nerealno ocekivati “brz uspjeh” i zaradu,ali uz puno ucenja ,pracenja trzista,FAi TA i koristenja modernih trade softwera ,IALGO trgovanja,moze se uspjeti i zaraditi.Najvece zarade,ali i rizici su na WARRANTIMA ,OPCIJAMA,FUTURES,FOREX-u, ali to zahtjeva puno dodatnih napora i rizika .

Jovanu je prekipjelo i uvidio je da će teško po malo sve prodati , zato se u blokovima riješio tereta .
Danas se uvijek mogu naći bolje prilike u svijetu , samo treba hrabrosti , znanja i novaca , a nama koji
ostajemo, ponudio priliku da nešto zaradimo .



U vezi trgovanja na Jdpl ovaj prošli tjedan je najznačajnije to što se odjednom stvorila velika kupna na bidu.
Za ovu dionicu bilo je uobičajeno da ima tek parsto komada na bidu unutar 10-ak% od zadnje cijene.
A jučer smo vidjeli da unatoč pritisku prodaje od jednog kolege koji izgleda odlazi sa ZSE, bid se konstantno punio sa tisućama komada na cijeni oko 30 kn.
To je vrlo interesantno da se pojavilo veliko zanimanje za ovu dionicu. Bilo bi super doznati tko je to i zašto odlučio ulaziti tu, a osobito lupanjem po asku neki dan po 38??
Smatram da bi to moglo biti zbog kakvih očekivanja od skore privatizacije kojom bi se tu moglo dobro omastiti brk (barem 100-tinjak% jer book je 50kn + premija na preuzimanje) ove godine!

Kratko da se osvrnem na Vaš post i odgovorim na dvojbe.

Isti taj forumaš koji je prodavao, stvarao je i postavljao jak bid, da se ekipa složi ispred njega, redom 30-31… da bi te iste naloge kasnije povlačio ispod 29 kn…

A rast koji je neki dan napravljen je pokušaj dizanja i uključivanja mase, da bi se lakše iskrcavao, da bi na 30 kn kod pada od 20 % izgleda primamljivo.

To je samo moj osjećaj koji je prodavatelj odigrao.
Uostalom pitajte njega.
[/quote]Potpisujem. To se desilo.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

koja sapunica ovdje…koje žalopojke za jovanom/bearom ili kako god već…
čovjek se hvalio kako je pun kao brod ovdje…kao i na ostalim brodarima…zdušno drukao iz dana u dan godinama…najavljivao strelovit rast…pljucao po svim ostalim koji nisu dijelili isto mišljenje kao i on…
na kraju rasprodao portfelj…roknuo cijenu dionice 20%…a pri tome i sam ubilježio uvjeren sam nemali minus….
marcipan već godinama govori kako je pušiona ovdje (na ZSE), a pogotovo na jdpl (dionicu koja je u vlasništvu države, koja grca u dugovima i rasprodaje to malo imovine koju ima kako bi isplatio pomorcima plaće…)….a uz sve to ni situacija što se tiče oporavka vozarina nije onakva kakvom bi ju dioničari brodara željeli…a i sama ZSE je postala plitko tržište…gdje više ozbiljniji investitor ne može prodati ozbiljniju količinu dionica a da pri tome cijenu ne sruši eto 20%…ili kao što je slučaj na ATPL, da cijenu ne digne za 20 i više posto…ukoliko želi skupiti veću količinu dionica…što je u konačnici i rezultiralo rastom cijene te dionice…a sad se vidi kako to izgleda kada netko takav izgubi vjeru u dionicu i kad mu puhne i odluči izaći, onda to za postojeće dioničare i nije lijep prizor….mogao bi se i IB jednog dana probuditi s mišlju da je ovo ZSE…da je u dobrom plusu i da bi mogao ić malo investirati vanka…i zabubat cijenu dionice natrag na 100 kn…samo bi on vjerojatno zaradio pri tome nešto za razliku od kolege jovana koji je na kraju zabilježio ovdje minus….
nemojmo zaboraviti nekoliko bezuspješnih prodaja ove tvrtke od strane države…i sam sam uletio…kao i dobar dio vas, prije prve prodaje….na puno višim razinama nego li je cijena danas…i bilježim također fini gubitak ovdje…ali za razliku od kolege…upozoravao sam na forumu na opasnosti nakon nesupjele prve prodaje…iako sam imao i još uvijek imam dionice u portfelju…dok su multinickovi kao jovan/bear/fahrudin i slični zdušno pljucali i pričali kako ovo vrijedi ne znam koliko…
eto sad vrijedi 30 kn….a nominala je na 50 kn…tko zna koliko će ju srezati ove godine….
i tako…kolega je do jučer bio uvjeren u rast i potencijal ove dionice…i ne samo to…nego uvjeravao i ostale…da bi onda sam rasprodao 8500 komada….barem se meni hvalio da toliko ima na računu…
a svi sada tuguju….zapravo ne za kolegom što je otišao sa zse…već jer je cijenu zalupao 20%…pa upitajte se nakon ovoga na kakvoj to burzi ulažete novce?!


Isti taj forumaš koji je prodavao, stvarao je i postavljao jak bid, da se ekipa složi ispred njega, redom 30-31… da bi te iste naloge kasnije povlačio ispod 29 kn…

A rast koji je neki dan napravljen je pokušaj dizanja i uključivanja mase, da bi se lakše iskrcavao, da bi na 30 kn kod pada od 20 % izgleda primamljivo.

odličan post! puno nas je to primijetilo!



U vezi trgovanja na Jdpl ovaj prošli tjedan je najznačajnije to što se odjednom stvorila velika kupna na bidu.
Za ovu dionicu bilo je uobičajeno da ima tek parsto komada na bidu unutar 10-ak% od zadnje cijene.
A jučer smo vidjeli da unatoč pritisku prodaje od jednog kolege koji izgleda odlazi sa ZSE, bid se konstantno punio sa tisućama komada na cijeni oko 30 kn.
To je vrlo interesantno da se pojavilo veliko zanimanje za ovu dionicu. Bilo bi super doznati tko je to i zašto odlučio ulaziti tu, a osobito lupanjem po asku neki dan po 38??
Smatram da bi to moglo biti zbog kakvih očekivanja od skore privatizacije kojom bi se tu moglo dobro omastiti brk (barem 100-tinjak% jer book je 50kn + premija na preuzimanje) ove godine!

Kratko da se osvrnem na Vaš post i odgovorim na dvojbe.

Isti taj forumaš koji je prodavao, stvarao je i postavljao jak bid, da se ekipa složi ispred njega, redom 30-31… da bi te iste naloge kasnije povlačio ispod 29 kn…

A rast koji je neki dan napravljen je pokušaj dizanja i uključivanja mase, da bi se lakše iskrcavao, da bi na 30 kn kod pada od 20 % izgleda primamljivo.

To je samo moj osjećaj koji je prodavatelj odigrao.
Uostalom pitajte njega.
[/quote]

…kolega…malo vjerovatna opcija…jer to bi značilo da je kupio barem 5000 komada po prosječnoj cijeni od 35 kn …da bi ih nakon toga prodao po 30 kuna…toga dana protrgovano je 7519 dionica…pa da je kupovao i veći dio sam od sebe preko 2 računa opet je bar pola te količine morao kupiti od nekoga drugoga…..tako da ta teorija nikako ne drži vodu…osim ako čovjek želi upropastiti sam sebe!?

Sve je to točno, samo kažem da je velika promjena tu što je promet za ovu dionicu zadnjih dana bio popriličan.
Prije je cijena znala pasti 10-ak% i svejedno nitko nije htio kupovati. A sad se lupalo po asku i to u većim količinama odjednom nego što je bio uobičajen prosječan dnevni promet.
Tako da ili netko ima očekivanja od izvješća ili očekuje ubrzo privatizaciju pa značajnije ulazi.
Jer tko bi rekao do prije par dana da bi se moglo na Jdpl prodati dionica za 200-tinjak tisuća kn iznad 30 kn u par sati??

Ukratko,covjek se rijesio dionica,ostajemo mi.idemo dalje.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Točno. Da je to učinio prije ajde, ali sad kad upravo kreće rast vozarina nakon kineske nove godine, te kad je privatizacija ovdje već opasno blizu ( vidimo da su pripremili teren s 50 kn nominale), sad bi tek tu trebalo doći do obiranje vrhnja za sve prošle godine katarze dioničara Jdpl.
Naravno za one koji su ulazili na ovim razinama oko 30, oni koji su ulazili po 300 će ipak teško doći u plus ako nisu dokupljivali nakon pada od 90%.

New Report

Close