JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


jučer su uplatili prvu ratu za eu, hebi ga, nemaju za ostale obveze, pa tako ni za jadroplov.

Državne potpore za izgrađene brodove u našim brodogradilištima se isplaćuju u vremenu od pet godina uz uvijet da se ti brodovi ne prodaju.Dakle,država neće
uplatiti cjelokupni iznos odmah pa bi se zaista moglo dogoditi da JDPL uđe
u zonu nelikvidnosti.A koeficijent likvidnosti je ispod 1 što znači da se alarm
uključio i trebalo bi gasiti plamen dok se ne razbukta.
Jadroplov bi mogao uletjeti u nelikvidnost i bez obzira što je manje zadužen
od TNPL i ATPL ima velike kratkoročne obveze ilošiju situaciju.
Izlaz je u prolongiranju kredita ili možda u dokapitalizaciji.Za dioničare povoljnija je prva varijanta,nego dokapitalizacija po cijeni višestruko nižoj
odnominale 360 ili BV od cca 380.Cijena 65,pa neće se naći luđaci koji bi ovo dokapitalizirati po većoj cijeni od 100.
Kako je država većinski vlasnik ikada se ne može znati što će se dogogiti i zato radije u netransparentnu TNPL ili najskuplju od brodara ATPL.

Ipak je Jadroplov iz faze prosperiteta 2006.i 2007.izašao kao gubitnik,a istovremeno i spasitelj Brodosplita,a na štetu dioničara.To je rizik svakome
dioničaru gdje je državna većinski vlasnik.

U ponedjeljak navecer na pomorskoj večeri je novinar pitao direktora da li postoji mogucnost predstečaja a direktor je rekao da postoji ukoliko se pogorša situacija na tržištu.


U ponedjeljak navecer na pomorskoj večeri je novinar pitao direktora da li postoji mogucnost predstečaja a direktor je rekao da postoji ukoliko se pogorša situacija na tržištu.

Ovakvi nam postovi trebaju….iako nikako da se kupi bilo što ispod 60-65.:)…
Kolega samo go a head…..

A BALVANA!!! :) :) :)

Zbog prikrivanja korupcije u CROATIA OSIGURANJU, Jadroplov izgubio 1,7 miljardi kuna

CROATIA osiguranje stavljena je na bubanj, prodaja bi trebala popuniti posustalu državnu blagajnu, no bivši predsjednik Uprave Jadroplova Zvonko Toula uvjeren je da se neće napraviti dobar posao. Indexu je objasnio zašto.

Smišljen plan, uhodana shema

“Prodajom korumpiranog Croatia osiguranja, država će dobiti manje novca nego što je izgubila na prikrivanju kriminala s lažnim štetama isplaćenim Jadroplovu, koji je u posljednjih 6 godina napravio nevjerojatnih 1,1 milijardu kuna gubitka, što s gubitkom iz 90-ih iznosi astronomskih 1,7 milijardu kuna. To je valjda bila cijena prikrivanja kriminala i korupcije sa štetama. Slučaj sam otkrio i prijavio, a danas, 13 godina nakon podizanja optužnice protiv vodećih ljudi Nikše Giovanellija i Ratka Božića, ništa nije riješeno. Nevjerojatno je da ni Croatia osiguranje u ovih 13 godina nije zatražila povrat isplaćenog novca, nego sam ja kao predsjednik Uprave Jadroplova 2000. godine podnio tužbu protiv njih kako bih vratio novac. Sve ovo što se događalo upućuje na prikrivanje velikog kriminala u državnim tvrtkama, a slabo i neučinkovito pravosuđe samo dodatno osnažuje argumente da se zapravo radi o dobro smišljenom planu i uhodanoj shemi, čije su posljedice katastrofalne po državni proračun”, kaže Toula.

Predmet protiv Giovanellija i Božića zapeo na sudu punih 13 godina?!

Ne čudi razočarenje, jer postupak protiv Božića i Giovanellija oteže se punih 13 godina na Općinskom sudu u Splitu. Predmet je do 2007. godine vodio sudac Zoran Kežić, a kasnije ga je u ruke dobio sudac Mario Franetović. Početkom godine zbog izmjene KZ-a poslao je spis na Županijski sud kako bi se utvrdilo koji je sud nadležan za djela koja se stavljaju na teret Giovanelliju i Božiću. Prije toga je, pak, pune dvije godine iz razno raznih razloga odgađao raspravu na kojoj je Toula trebao pojasniti kako su se krivotvorili računi. Prava je tragedija što Toula kaže da mu za dokazivanje falsifikata treba pet minuta po računu, ili sve skupa 300 minuta pošto ima 58 računa. Dvije godine bilo je, međutim, premalo sucu Franetoviću da nađe vremena za to. Dok se odluči o nadležnosti, sva je prilika da će se nepovratno izgubiti pune tri godine, i to baš kada je došlo vrijeme da se sve u potpunosti razjasni i objasni.

Croatia osiguranje: Nema lažiranih šteta?!

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Meni je ovdje interesantan jedino naslov…[emo_smijesak]

http://www.index.hr/vijesti/clanak/zbog-prikrivanja-korupcije-u-croatia-osiguranju-jadroplov-izgubio-17-milijardi-kuna/694293.aspx

A tko je kome, zašto,kada i kako me no intereso..
Tek po ovome se vidi kada se udre jedna velika metla ili se netko odluči na kupnju,koliko će biti ……svega,..[emo_namigusa]

A BALVANA!!! :) :) :)

teško će se pročitati za neke malverzacije u privatnim firmama.to se može priuštiti samo u državnim , ili gdje god država ima udjela .ako ovo Dorh preuzme i ako se bude temeljito radilo , bit će interesantno, blago rečeno.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

A je evo vec rade na ovome 17 godina.Velika je to rabota dobro su se oznojili. Ne znam je li se sjecate onog jednog racuna sto sam ovdje postao i kako 15-tak tisuca dolara postane preko 600.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Ovdje se nemože kupiti 500 km a da se ne digne cijena 10-15%..
A što će tek biti kad se zahukta..
Nevaljaju brodari a nitko nheće da prodaje jdpl??[emo_beztona][emo_zacudjen][emo_namigusa]

A BALVANA!!! :) :) :)

http://dalmacijanews.com/Hrvatska/View/tabid/77/ID/126842/Zapadna-obala-se-oslobaa-od-HZZO-a-HZMO-a-i-Jadroplova.aspx

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Važno je za napomenuti da je jdpl vlasnik zgrada i hzzo-a i hzmo-a..[emo_smijesak][emo_namigusa]

A BALVANA!!! :) :) :)

vjerojatno si mislio na ovo:

http://www.dalmacijanews.com/Hrvatska/View/tabid/77/ID/126842/Zapadna-obala-se-oslobaa-od-HZZO-a-HZMO-a-i-Jadroplova.aspx

po meni, obična dislokacija, a ovo para što se zaradi od prodaje zemljišta , jadroplov neće vidjeti ni kune , sve ide u drž.proračun.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


vjerojatno si mislio na ovo:

http://www.dalmacijanews.com/Hrvatska/View/tabid/77/ID/126842/Zapadna-obala-se-oslobaa-od-HZZO-a-HZMO-a-i-Jadroplova.aspx

po meni, obična dislokacija, a ovo para što se zaradi od prodaje zemljišta , jadroplov neće vidjeti ni kune , sve ide u drž.proračun.

Krivo ste napisali….jdpl je vlasnik svih zgrada između hotela marijan i banovine…
Ovo je početak privatizacije jdpl….nije valjda da ste zakasnili sa kupnjom …[emo_smijesak]

A BALVANA!!! :) :) :)

New Report

Close