JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@randopph
Mislim da je u pitanju bila upitna bankovna garancija ili je uopće nije imao..
A sad bi svi potpisali tih Debeljakovih 130 kn.. Idući natječaj, ako ga uopće i bude cijena neće bit ni približno toj..


da li itko ima pouzdanu info zašto na posljednjem natječaju jdpl nije prodan debeljaku iako je ponudio skoro traženu cijenu? ne mislim na novinske natpise jer su to priče za malu djecu.

http://www.poslovni.hr/hrvatska/spas-od-potonuca-traze-u-smanjenju-kapitala-316127. procitaj u tekstu zasto je Debeljak odustao

Vaš link …

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Samo naprid istim tempom.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/kako-dalje-jadroplov-u-2015-napravio-157-milijuna-kuna-gubitka/912871.aspx

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Kako dalje, po meni vrlo jednostavno.. Odbit sve sindikate i njihove uvjete i ponudit Adrisu Jadroplov za neku sitnu lovu, bez ikakvih uvjeta… Adris kad kupi hotel Marjan (koji je tik uz zgradu gdje je Jadroplov) prebacit HZZO iz te zgrade negdje drugo i to sve srušit do temelja.. Onda tu dignit neke elitne apartmane ili još neki manji sličan hotelski kompleks.. Lokacija je jedna od najboljih u Splitu, ako ne i najbolja.. Godinama radimo izvrsne rezultate u turizmu a najbolju lokaciju u Splitu drži propala firma i HZZO.. Zaposlilo bi se tu sigurno više ljudi nego što je u samom Jadroplovu, a pomorci se uvijek mogu ukrcat na nekog stranca iako je i tu borba s ukrcajem..
Znači prodat, srušit, turizam gradit..
Imam dionice JDPL i pomirio sam se s bankrotom već odavno, ako šta bude od njih do penzije opet dobro 🙂

“Vlastite tvrtke im propadaju, a trebali bi spašavati Jadroplov”

No krasno, ovi se ne znaju skrbiti sami o sebi i svojoj imovini i sad ih koliko shvacam, Karababina ekipa hoće ubacit da istunelare ostatke ostataka. Valjda dojdeki nisu svjesni da kao članovi NO-a, ako ih i KradeZe i ustoliči, a ostali dioničari usprotive njihovu izboru, mogu tužiti i ogoliti do koze… Za štetu drustvu. Kao da dosadašnje ambivalentne i nesposobne pijavice nisu isisale sve sto je bilo imalo vrijedno.

Umjesto da su složili neki dokap, izduplali kapital ili digli ga na treću potenciju, kupili ili barem ugovorili četiri, pet brodova i ako se Mr. Market oporavi frknuli dva broda i popeglali dug. Spasili firmu u dva poteza….
Pa država im je vlasnik, mogao je HBOR jamčiti za kredit, a oni njemu brodovima odnosno ugovorima. Al to je za njih ‘sajnsfikšn’ i nemoguća misija. Dok genijalci mozgaju jer ga vezat uz dok ili piturat ‘na righe’… njima je kriza sudnji dan i pribijanje na raspelo, a sposobnima prilika. Crkli da B’g da…

Svi za fotelju, fotelja za sve!

“Vlastite tvrtke im propadaju, a trebali bi spašavati Jadroplov”

No krasno, ovi se ne znaju skrbiti sami o sebi i svojoj imovini i sad ih koliko shvacam, Karababina ekipa hoće ubacit da istunelare ostatke ostataka. Valjda dojdeki nisu svjesni da kao članovi NO-a, ako ih i KradeZe i ustoliči, a ostali dioničari usprotive njihovu izboru, mogu tužiti i ogoliti do koze… Za štetu drustvu. Kao da dosadašnje ambivalentne i nesposobne pijavice nisu isisale sve sto je bilo imalo vrijedno.

Umjesto da su složili neki dokap, izduplali kapital ili digli ga na treću potenciju, kupili ili barem ugovorili četiri, pet brodova i ako se Mr. Market oporavi frknuli dva broda i popeglali dug. Spasili firmu u dva poteza….
Pa država im je vlasnik, mogao je HBOR jamčiti za kredit, a oni njemu brodovima odnosno ugovorima. Al to je za njih 'sajnsfikšn' i nemoguća misija. Dok genijalci mozgaju jer ga vezat uz dok ili piturat 'na righe'… njima je kriza sudnji dan i pribijanje na raspelo, a sposobnima prilika. Crkli da B'g da…

Svi za fotelju, fotelja za sve!

HDZ je pobjednik izbora i vjerovatno će sastavit Vladu, znači ovi likovi iz teksta ulaze u NO..
Ima li ovdje spasa ukoliko se vozarine počnu oporavljat u bližoj budućnosti ili je JDPL već odavno kapitulirao??

Koliko još brodova ima jdpl odnosno pokrivaju li dug?

nakon 6 mjeseci brod SPLIT ponovo u eksploataciji

Zanimljivo kretanje na JDPL.

Moguće da dođe i na 40,00 kn iako je i to upitno s obzirom na trenutne okolnosti.

Također, ako bi cijena i došla do 40,00 kuna tada bi se otvorio put prema gore.

Nadam se da hoće jer bi tada bila potvrda još veća trenutnog optimizma na burzi.

Nemam JDPL, ne mislim kupovati, ali volim komentirati.

Slažem se, to bi bila još jedna potvrda trenutnog optimizma na ZSE.. Firma je u jako lošem stanju, jedno od gorih kad uzmemo dionice na burzi, al opet ko zna što se iza brda valja da se par dana ide po asku..

Malo i ovo kao krenulo jel.. Krdo će navalit, treba priliku iskoristit ako i ovo solidno naraste.. :-)))

Ovdje se lako može udvostručit ulog u vrlo kratkom vremenu. Problem je samo kaj se ne može kupit veća količina dionica bez znatnijeg dizanja cijena…
Za manje špekulante odlična prilika. Uđeš sa 10.000-20.000 kn i poduplaš u vrlo kratkom vremenu.


Ovdje se lako može udvostručit ulog u vrlo kratkom vremenu. Problem je samo kaj se ne može kupit veća količina dionica bez znatnijeg dizanja cijena…
Za manje špekulante odlična prilika. Uđeš sa 10.000-20.000 kn i poduplaš u vrlo kratkom vremenu.

Možete li kolega pojasniti na temelju čega bi ova dionica mogla ići dvostruko gore, osim zbog trenutnog optimizma na burzi?



Ovdje se lako može udvostručit ulog u vrlo kratkom vremenu. Problem je samo kaj se ne može kupit veća količina dionica bez znatnijeg dizanja cijena…
Za manje špekulante odlična prilika. Uđeš sa 10.000-20.000 kn i poduplaš u vrlo kratkom vremenu.

Možete li kolega pojasniti na temelju čega bi ova dionica mogla ići dvostruko gore, osim zbog trenutnog optimizma na burzi?
[/quote]

Nije li to dovoljan razlog?!
Al također vjerujem koliko god da nije sjajna situacija s ovom kompanijom, da će se naći strateški partner koji je neće moći kupiti baš po 30 kn. Vjerujem da smo bliže cijeni od 75-100 kn.

New Report

Close