JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

To nema veze jedno s drugim. Temeljni je smanjen zbog znacajnog odstupanja knjigovodstvene od fer vrijednosti imovine na teret racuna dobiti i gubitka. Bez utjecaja na novcani tok kompanije…jel? To su u posljednje dvije godine uciinili svi domaci brodari uklj. i Dubrovcane i zadarske “jahace” rumene kadulje.

Temeljni kapital je smanjen sa 360 na 210, a to je mnogo više od 20%, još ako naprave revalorizaciju moglo bi doći i do negativnog stanja.


O čemu se vi raspravljate, sve je to divno i krasno ali BDI vam je ovdje nebitan, bitan vam je jedino DUUDI koji će odrediti početnu cijenu za JDPL, čak vam nije bitno ni hoće li biti prodan jer će se kratkoročno ovdje bogovski zaraditi ukoliko cijenu postave iznad 80 kn a hoće jer je prije išla po 120-130 čini mi se.

Ovakvi postovi nastaju kad nada nadvlada razum. Ako pomnožiš 1636674 dionice sa samo 80 kuna (a ti očekuješ više) dobivaš vrijednost od cca 130.000.000,00 kuna. Država prodaje 63,20% i HZMO 6,82% što je ukupno 70,02% ili 90.500.000,00 ili cca 13.000.000,00 USD. Pa ko je lud dati te novce za nešto što je vrlo korektno pa čak bi kazao i blagonaklono kolega Mr.Wiseguy procijenio na 4.200.000,00 USD? Pametnom dovoljno.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

@Techman
Ovaj post nastaje kad nadvladava razum.
Ako pomnozis 1636674 dionice sa samo 100kn (ocekujem “pocetnu” cijenu.) dobivas vrijednost od 163.667.400kn.
Sama zgrada u predstavnistvu u Splitu vrijedi izmedu 50.000.000 i 60.000.00kn.
Mozes slobodno sam procjenit koliko jos vrijede brodovi.i to po ovim trenutno najnizim vrijednostima na svjetskim trzistima.Pametnomu dosta.



@Techman

Ovaj post nastaje kad nadvladava razum.
Ako pomnozis 1636674 dionice sa samo 100kn (ocekujem "pocetnu" cijenu.) dobivas vrijednost od 163.667.400kn.
Sama zgrada u predstavnistvu u Splitu vrijedi izmedu 50.000.000 i 60.000.00kn.
Mozes slobodno sam procjenit koliko jos vrijede brodovi.i to po ovim trenutno najnizim vrijednostima na svjetskim trzistima.Pametnomu dosta.


Kolega dioki-dina bez uvrede ali kolega Techman Vam je dobronamjerno skrenuo pozornost na nešto što će te osjetiti na vlastitoj koži ako ustrajete u svojoj tvrdoglavosti. Sve i da imovina Jadroplova vrijedi onoliko koliko ste vi sebi sračunali, pitam ja Vas jeste li u to uračunali i dugove koje Jadroplov ima? Kada bi Jadroplov kojim čudom uspio rasprodati svu imovinu po tržišnoj vrijednosti (a to je svi znamo “nemoguća misija ” jer nitko ništa ne nudi ili nudi samo 1/3 vrijednosti) koliko bi toga ostalo kada bi se banke počele naplaćivati i aktivirale založna, hipotekarna, fijudicirana i ina bankarska prava. U trenutku bi se sve raspršilo kao para ispod poklopca. Ostalo bi jedno veliko ništa ili bolje rečeno stečaj. Zato je Jadroplov ova zadnja dva broda i prodao ispod svake razumne cijene samo da se lavina ne pokrene. Ali ni to ne ide na duge staze. Novac hlapi a novi dugovi dolaze na naplatu.

@bananarama
Ne trebas ti brinuti za moju kozu.Ja u svom portfelju posjedujem Jadroplov ne radi trenutne situacije,vec radi oporavka trzista u skoroj buducnosti.Pitat cu te ja tada koliko je vrijednost brodova i koliko su umanjeni dugovi.
Znam trenutno stanje u firmi,iako se trziste tek oporavlja,Jadroplov ide dobrim putem,ide se na smanjenje djelatnika(u Splitu) i placa.kad su prosli ova protekla teska vremena(vozarine su bile 4000$) uz opravak trzista slijedi im mirnije more.
Sto se tice zadnjeg prodanog broda,da li si upoznat u kakvom je stanju bio?znam da nisi,jednom rijecu spreman za rezaliste.
Jutros sam bio na kavi sa jednim iz top-10 (neki ce ga znati pod nadimkom’Purko’) te mi kaze da su s njim kontaktirali iz nekog fonda,da li je voljan prodati svoj udjel.jer izgleda da u CERPU imaju kupca(nezna se tko) kojemu nije dovoljan samo udjel od 70%.kako je i sam u kontaktu sa ostalim dionicarima iz top-10 i njima su istima pokazali intetes za kupnjom udjela.
Moram ukazati tebi i Techmanu da cijenu dionice odreduje burza.
Zapamti slijedece jace trgovanje je na 80.
Odvjetnik Boban iz top-10 je opet dokupljivao.☺

Ovakvu bedastoču davno nečuh.

“Moram ukazati tebi i Techmanu da cijenu dionice odreduje burza”

Kolega cijenu određuju investitori a ne burza. Burza je samo platforma na kojoj se trguje.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

@ diokinida

Kolega neznam sa čime se baviš ali mislim da sam kompetentniji od tebe kad su brodovi u pitanju. Ja sam 2007 okupio stručni tim za procjenu JDPL. U timu je bio i sudski vještak za procjenu nekretnina. Tada prije nego je nastupila recesija i kad je JDPL vrijedio cca 200.000.000,00 USD nekretnine (uključujući ambulantu pomoraca i zemljište kod Medike su bile procijenjene na cca 5.000.000,00 Eura. Nadam se da si svjestan koliki je pad vrijednosti nekretnina u ovoj recesiji. Usput ta trakavica od privatizacije još nije pravosudno završila.

PS Gledaj ti šta drugi rade pa to isto čini i ti. To je bolje od tehničke i fundamentalne analize samo pazi da ti gače ne ostanu na štapu.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

@ Diokinida

Kolega diokinida neki dan sam piao o Ballast Water Managementu. USCG traži da sistem bude implementiran u sve postojeće brodove

1st Scheduled Drydocking after 1 January 2016

Bez toga brodovi neće moči u Ameriku. Cijena po brodu prema onom što ćitam varira od 650.000.00 do 3.000.000,00 USD. Boduli bi rekli ki će to platit??? Da li će taj uskoro dolazeći trošak DUDI priznat u prodajnoj cijeni. Ako je tako onda će kupcu JDPL nakon ostvarene kupoprodaje DUDI biti dužan.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

@Techman
Neznam zasto si ogorcen na Jadroplov?! Vjerujem da si popusio u svezi …..?!A niti me je briga za to.
Samo znam cu zaradit kao i zadnji put.a jos ne mislim prodavati.
Pripazi ti na svoje gace,jer si vec jedne izgubio.nije dobro greske ponavljati. 😉

@ diokinida

Nisam ja ogorčen Jadroplovom već onim što mu podobni a nesposobni rade. Ja sam čovik od mora, u strojarnici MB Makarska napravio sam svoje prve milje, živim od brodova i pad Jadroplova me ne ćini sretnim.

Popušio sam 2007 kad je moje poduzeće dalo naj bolju ponudu za procjenu a talenat je dodjelio građevinskoj firmi. Preuzeli smo i dokumentaciju za zadnju procjenu. Nakon analize procijenili smo da je našteljena i nismo htjeli na to gubiti vrijeme. Na dionicama Jadroplova sam vrlo dobro zaradio. Neznam sa kojim ciframa barataš ali u naponu trgovanja baratao sam portfeljem od nekoliko stotoina tisuća eura. Kako su mi brodari bliski gro portfelja je bio u njima. Na ATPL sam popušio i to sam nekoliko puta kazao ali sam zato dobro zaradio na JDPL, ULPL i nešto sitno na TNPL. Ne brini za moje gače. U portfelju imam KOEI, KODT, LEDO, nešto sitno Lenca…. Sa brodarima sam do dalnjeg na Vi :-)!

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

@Techman
Ako ste sa brodarima na Vi, zasto stalno pisete na ovoj temi?
Ako ste pomorac, zasto nema vasih komentara na ATPL, na primjer?

@ IWC

Pa to sam ti objasnio u gornjem postu.

PS Nisam pomorac od 1994.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


@ IWC

Pa to sam ti objasnio u gornjem postu.

PS Nisam pomorac od 1994.

Tako je, ali ste također napisali “da ste na Vi sa brodarima”, ali samo na JDPL-u ste jako aktivni. Malo mi je to kontradiktorno…

@ IWC

Kolega pa stvarno ste… To šta sam na VI sa brodarima znači da sam na distanci odnosno da ih nemam i ne namjeravan imati.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

New Report

Close