JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da citiram navod koji sam jučer pročitao na društvenoj mreži. Mislim da se dobro uklapa u ovu brodarsku temu. Umjesto riječi čamac čitajte brod.
“Ponekad je dobro biti okružen neistomišljenicima. Ako su svi na istoj strani, čamac se može prevrnuti.

Bogami bio okružen istomišljenicima ili neistomišljenicima ovaj čamac ima ozbiljan problem sa stabilitetom. [emo_zloban]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Bogami bio okružen istomišljenicima ili neistomišljenicima ovaj čamac ima ozbiljan problem sa stabilitetom. [emo_zloban]

Techman, davno si ti zadnji put računao metacentričku visinu, a ovaj brod se inače otima izračunima, banda-banda 35, kao između Azora i Grand Banks of Newfoundland zimi, lastavice grabe more, brod ka podmornica roni do treće štive, pucaju rice na teretu, ali od prevrtanja ništa, samo posli pričamo kad smo se topili sa 12 u provu, ali je ipak dobro prošlo.

Davno još na Višoj u sklopu osnova brodogradnje. Ja sam ex kapo :-)! Činjenica je da je ovdje vrlo jednostavan izračun. Imaju gomilu balasta vrlo visoko što im spušta metacentar i ruši stabilitet !

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Techmane dobro je, još malo pa ća ovo past na Vašu, Božićevu i Giovanellievu željenu cijenu.. Strpljen spašen, tu i ja još ulazim 🙂

@brux
Neki jos sanjaju 100 kuna!!!
Bilo bi izvrsno kada bi se prodalo I po 10 kuna i dokapitaliziralo drustvo.

Zadnjih dana se u jdpl vrsi dubinsko snimanje iza zatvorenih vrata.ne zna se tko je u pitanju. imaju dopustenje CERP-a.

@ Brux
Bolesno!

@ diokinida
Skeptičan sam ali ako je to točno, to je naj bolja vjest za dioničare.

@ bisakovi
Kolega slažem se. Gore ne može , ili možda…

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

najbolje mi je kada drukeri prozivaju drukere…gdje ste drugari drukeri?
a onda iza toga napišu nekoliko postova…tone ovaj brod….nema mu spasa…
pa ako mu je za potonut, neka potone…šta bi sada trebalo reć još?
nije bilo nikakvih materijalnih činjenica niti novosti vezano za jdpl…pa o čemu onda pisat? mlatit praznu slamu?!
gospon Techman…dali ste svoj stručni osvrt u Slobodnoj…ne znam šta Vam ovo treba sada po forumu?!
Cijela situacija oko jdpl, ali ne samo jdpl-a, već i svega ostaloga što se zbiva ili se zbivalo u RH, me neodoljivo podsjeća na djelo Ivana Kozarca, Đuku Begovića…kada su braća tražila diobu…pa su svoje vlastito pokrali…trpali na kola svinje, namještaj, žito…bit će da smo takav narod…

hvala diokidina na informaciji…

Marcipan ovo je meni razonoda a tebi? Posao ili šta? Poguranac za dionicu? Imaš PM.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Radi sačuvanja struke moram primjetiti da metacentar nema veze sa težinama na brodu već ovisi samo o formi podvodnog dijela broda. Hvala.


Radi sačuvanja struke moram primjetiti da metacentar nema veze sa težinama na brodu već ovisi samo o formi podvodnog dijela broda. Hvala.

Sačuvanja koje to struke ??? Krcanje i slaganje tereta i osnove stabiliteta.

Vaš link …

@ 200cent
Kolega pametni ljudi kažu da je bolje svašta jest nego svašta govorit!

Zadnji put sam ušao u JDPL na ovim cijenama. Ovaj put to mi ne pada na pamet.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Što reći nego sretno svim imaocima ove dionice, i ja sam među njima.. A ovo što diokidina piše da netko vrši dubinsko snimanje može i ne mora biti istina.. To ide bez objavljenog natječaja i baca veliku sumnju na cijeli postupak.. Uostalom taj koji gleda firmu ne mora značit da će je i uzet, a možda kaže mi vam nudimo 70,80 ili 90 kuna za nju.. Kažem, ako je uopće istina da netko vrši snimanje..

..po kretanju cijene može se zakljuciti da zainteresiranih za kupnju ne nedostaje…[emo_namigusa]

New Report

Close