JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

b,

Activity in the second hand ships market appears to be heating up as ship owners are looking more active and looking to exploit potential investment opportunities, especially in the dry bulk market.

Ship owners are increasingly looking into dry bulk carrier investment opportunities in SnP market[/url]

Naravno da je okretanje pile naopako uvijek samo pitanje vremena (a ne da li će se dogoditi), a mislim da je ono sad počelo i stizati.

Mogli bi se kupci brodova još malo početi igrati i najbržeg prsta, jer ovo se na tržištu događa jednom u bogzna koliko dugo vremena ( kao što kaže članak, u godinu dana cijena pala za trećinu).

Znamo da nijedna “akcija” (osobito ovolika) ne može trajati dovijeka.

Neka sad netko počne računati koliko porast vrijednosti brodova za neki postotak utječe na vrijednost ove tvrtke i dionice – kao što su računali koliko je to bilo kad pada.

Ide im super. Nisam baš uvjeren u vjerodostojne podatke iz FI (opčenito) ali moja odokativna procjena je da su od nove godine šta bi mi u splitu kazali cca 1.500.000,00 USD mjesečno šoto (za kontinentalce u gubitku :-).

Našli su spasonosnui formulu za izlaz iz krize pa valjda i gubitaka. Graditi će brodove u Hrvatskom brodogradilištu. Ko te pita koliko su skuplji od stranih brodogradilišta. I tako to ne plaćaju iz svog džepa. Vidjeli smo na primjeru DFB (post gore) koliko je cijenjena hrvatska gradnja. Manji brod građen iste godine, prodan u par dana razlike je postigao veču cijenu od broda geađenog u Hrvatskoj. Moguća je i da naši neznaju prodavati :-)!

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Flota sve manja, a para isto sve manje.[emo_zacudjen]

http://slobodnadalmacija.hr/Split/tabid/72/articleType/ArticleView/articleId/284877/Default.aspx

Ovdje je zamrzla i rasprava i trgovanje. Može li bar ovakve vijesti što god promijeniti http://www.dryships.com/pages/report.php
Iako je to još nisko, zadnja dva dana je index dobro potegnuo.

Naravno da se može promjenit, evo neko potegao po asku 20 komada 🙂

ali ima u rezervi još minimalno 31, a možda i 300

Da da, vidim Supramax niti jedan posto.[emo_mrgud]

Znači da ima volje za kupit još.. 🙂 Nikad mi neće bit jasno zašto naprimjer ne pokupi sve do 60 kunna nego se cjenka na 58 kuna… Ako već toliko želi kupit neku dionicu.. Šta znači ta razlika od 2 kune ako si možda toliko uvjeren u podcjenjenost npr…


Znači da ima volje za kupit još.. 🙂 Nikad mi neće bit jasno zašto naprimjer ne pokupi sve do 60 kunna nego se cjenka na 58 kuna… Ako već toliko želi kupit neku dionicu.. Šta znači ta razlika od 2 kune ako si možda toliko uvjeren u podcjenjenost npr…

Hahaha, znači onih 60 na 59,97 su Vaše, kolega!?

Vrijeme ne stvara mudrace nego starce!



Znači da ima volje za kupit još.. 🙂 Nikad mi neće bit jasno zašto naprimjer ne pokupi sve do 60 kunna nego se cjenka na 58 kuna… Ako već toliko želi kupit neku dionicu.. Šta znači ta razlika od 2 kune ako si možda toliko uvjeren u podcjenjenost npr…

Hahaha, znači onih 60 na 59,97 su Vaše, kolega!?
[/quote]
Ne, moje su na 57,87 🙂

[emo_ooooo][emo_smijeh][emo_palacg]

Vrijeme ne stvara mudrace nego starce!

No, dok danas tvrtka isplivava na površinu jer joj rastu prihodi od najma tankera, istodobno su im uteg u poslovanju brodovi za prijevoz rasutih tereta jer su trenutno povijesne niske vozarina (najma) takvih brodova (bulk carriera). Ipak, situacija u splitskom Jadroplovu je najgora jer njihovu flotu od osam brodova čine isključivo bulkovi, dok Uljanik Plovidba u floti ima pet brodova za prijevoz rasutih tereta i četiri tankera, piše Glas Istre.

Ovaj dio je izvučen iz članka o Uljanik Plovidbi…. Imam dionice JDPL, naravno..

Bojimj se da ovoj brodaru više nema spasa. Spas bi bio da tržište poludi nabolje ali to baš i nije realno. Nači dobrog kupca za JDPL je jednako teško kao što je Diogenu bilo teško naći feralom čovjeka usred bijela dana. Dragi moji drukeri to me čini tužnim jer više nitko kako vi to volite kazati ne stoji iza mene.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Izgleda da su se svi drukeri iskrcali. Rasprodaja a ni postiča od pozitive, fahre….

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

New Report

Close