JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

domobran.I moje zuljanje ti je jedini argument na ovo.Aj dobro.
Nisu elaborati ovo mi je posao,a za ovo moje neznanje me placaju kvarat milje zelenih nakon poreza za 6 mjeseci rada godisnje.Budale,a ja nemam pojma sto pricam.Ok necu vise nista postat na ovu temu.Ovo je biser na ZSE.Ovakve uprave treba stavljat i u druge firme.Ovakva teska vremena zahtjevaju ovakav krizni management.U 20 godina minus od 23 broda.Genijalno.Ovo sto sam gore napisao je sve krivo.Ovi podaci za spot market su isto krivi.Evo jos jedan satiricki list na istu temu. Kalkulacija 37 milja dolara sa 5% kamate na 20 godina je jako slozen racun vjerujem da sam pogrijesio.Treba bit Albert Einstajn za sracunat koliko ce kostat ovaj brod u konacnici.Nemojte se vodit ovim podacima nego kupujte ovaj biser i ne pitajte posto je. Svaki od ova dva bulkera dnevno stampa ne dolare nego zlatne poluge ili cekine u najgoru ruku. Ovo je bolje nego imat zlatni rudnik. Sve sto treba je jedan skver,banke koje prate i ovakva uprava.Ide privatizacija,a mirovinski fondovi su najjaci brodovlasnici na svijetu zato ovdje nema straha. Sad ce s gradjevine prec u brodare nakon sto su se opernatili na INGRI,DLKV,VDKT i IGH.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

Eh da i zaboravih napisat,ali nakon ovoga stvarno necu vise.Ostavljam Vam ovaj biser i ne zelim Vam dizat cijenu.Sretno.Ono gore 8700 dolara/danu je prosjecna vozarina na spotu.Znaci prosjecan broker za prosjecnog brodara,a jasno ovo varira ovisno o tome koliko si jak,sposoban i kakav je broker i teret.A s obzirom na upravu i firmu u cjelini sto mislite kakve brokere ima Jadnoplov???? Prosjecne,iznad prosjecne ili brokere na hrvatski nacin(znamo sto to znaci).

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

Pa, ja kad sam napisao ono malo, sasvim malo štivo o jadroplovu nisam imao namjeru nikoga ranom zorom buditi. Znate, mene ne zanimaju ti vaši opeksi, capeksi, supramaksi i goldman saksi. Samo gledam šta kaže psihologija, a ona kaže biće para kod jadroplova.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Ma ne budis nikoga. Operiramo u razlicitim vremenskim zonama i to je to.Ovo sto si napisao je tocno da ne moze biti tocnije mada sa zdravim razumom prilkom ulaganja nema veze.Kao sto sam rekao sretno s ovim. Vjerujem da ce drzava stisnit mirovince da uloze u ovaj biser,kao sto ih tjera da kupuju bezvrijedne drzavne obveznice.Je da Hrvati danas sutra zahvaljujuci dobrim ulaganjima mirovinskih fondova nece imat nista u tim fondovima pa tako nipenzije(sada idemo na 42 godia puni staz,a u iducih 20 ce to valjda doc na 55),ali koga briga za to.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!


Danas na lokalnoj tv Kanal 5 bio je gost ministar Hajdaš Dončić i spominjao je privatizaciju JDPL-a putem esopa i uz pomoć mirovinaca koji su kako on kaže jako zinteresirani

Ima kakav pisani trag oko ovoga?



Danas na lokalnoj tv Kanal 5 bio je gost ministar Hajdaš Dončić i spominjao je privatizaciju JDPL-a putem esopa i uz pomoć mirovinaca koji su kako on kaže jako zinteresirani

Ima kakav pisani trag oko ovoga?
[/quote]
Ima …tv Kanal 5,emisija "pusti me proć"….danas je ministar u Jadroplovu,nadam se da ćemo više znati

Kanal5…telefon 021329011…nazovite, zamolite, pitajte, tražite [smiley]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Pitanje jest hoce li drzava moci spasavati sve zivo i nezivo. Treba gledati očima političara, koji znaju što im je u interesu, tj. tko im je naklonjen i što je za koga namijenjeno i po kojoj cijeni.

U protivnom, ovo može ostati olupina broda nasukana na obali nekog…dalekog mora…

P.S. Trgovanje je toliko prozirno, da ne može biti prozirnije. Kada se već ovo radi, s jednim ili više računa, onda imaj na umu da trebaš imati priču, novinare i tržišni sentiment kako bi druge navukao na igru.

To što se pokušava cijena umjetno dići do prosjeka, stvar je druge prirode, koju tržište može, ali ne mora progutati. Vjerojatnije jest da neće progutati, jer prošla su vremena lakih zarada.

Kada to radiš, ne koristi “hodajuće stepenice”, jer nemas dovoljno količinu kako bi kontrolirao cijenu u potpunosti.

Uostalom, neka se nadlezne institucije bave ovakvim stvarima.

Frankie, pohvala! [thumbsup]

Vidi Jadroplova, brodovi mu stoje, a cijena mu raste…bogtemazo, je s’ vidio šta ti je psihologija [wink]
Jučer je do cijene od 80 kuna bilo 1.280 komada, a danas do te cijene ima samo 990. Kud je nestalo onih 290 komada? Biće, odnijela psihologija
[lol]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].




Kolega media kad će privatizacija….
[smiley] [proud]

Martina Dalić je tu glavni i odgovorni urednik (proračunu RH su nužne kune od privatizacije), u svakom slučaju izvjesno je da će to biti tijekom 2011., na što ukazuje likvidnost i "iznenadni" skok cijene, over 20% u roku od mjesec dana. [thumbsup]
Dionica dolazi u fokus ulagača, a osobno ne vjerujem u slučajnosti.

[/quote]

A likvidnost ostalih dionica i njihov over 20% kako Vi kažete pa čak i puno, puno više!

Pričate p.zdarije!

Jadrooplov svake godine dva put godišnje odrađuje privatizaciju, mislim da trenutno odrađujemo prvu.

Stignete još jednu ove godine odraditi.
[/quote]

Evo posta iz 2.mjeseca koji govori da sam bio upravu sad još stignete odraditi drugu privatizaciju.

Arrivederci!

[kiss]

LEAVE THE WORLD BEHINED

Bogami povukao se skriveni sa 69, nešto vonja.

Vidim šamara se ask….sigurno se već zna šta je ministar rekao u Splitu…šta znači imati infi iz prve ruke…bemti život

New Report

Close