JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Pozitiva
Ja smatram ( i nisam usamljen)da ce cijena dolje i da je sada precijenjena!!!!
Vi mislite drugacije!I sto cemo sad?
Trziste ce pokazati tko je u pravu.Ono je jedini “sudac”!!!
Cujemo se za nekoliko mjeseci!!!
Pozdrav

Jedini koji Vam je tu točno napisao je plavi, koju stranicu prije.
Nikakvi uvjeti, nikakvi bakrači, nikakva cijena, nikakvi sindikati, samo ponuda, pa ako sindikat oče nek da ponudu… sad bi se trebalo odustati od privatizacije i pričekati da se tržište počne oporavljati, do tad, brod-dva se mogu prodati ako usfali za tekuću likvidnost, kad krene oporavak tad će i 130 biti malo… al naravno sa uvjetom da nema uvjeta…….

Neki “forumasi” predlazu “licitiranje bez uvjeta”,pa bi se drzava naknadno odredila koja im je ponuda prihvatljiva???!!!
Ta,koja vlada bi se to usudila?????
Sindikati,mediji i javnost bi ih “razapeli”!!!!
U uredenoj pravnoj drzavi to se i nesmije raditi!!!
Politika velikih uvoznika poput Kine i Indije ne ukazuje na skore “bolje Dane”!!!

Neki ovde stvarno misle da će ovo past na 20-30 kuna.. Takvi jedva imaju za kupit 100-njak komada po tim cijenama..

@brux
He he,a vi kao imate pare pa ih mozete “sprziti” kupujuci preko 120 kuna?
Da imate “vise para” ne bi se morali hvaliti,zar ne?

Ako itko bolje zna kakva je situacija u brodarstvu, onda su to ovih 6 tvrtki koji su predali pismo namjere. Ako njima ne vrijedi po 120 kn, onda je sigurno da dionica ne vrijedi toliko. Bez obzira na vrijednost brodova i nekretnina. Ja sam duboko unutra, ali sam se jednostavno oprostio od svojih dionica. Ne dam ih po trenutnoj cijeni pa makar došle i na 10 kn. Ali ono što je bisakovi rekao, istina je, ne nadziru se bolji dani u brodarstvu zbog politike Kine i Indije. O tome je govorio i direktor Atlanske plovidbe. Što će biti za 3,4,5.. godina, teško je prognozirati, ali do nekog oporavka treba preživjeti. Na koji način će to Jadroplov izvesti, ostaje za vidjeti.

s obzirom na stanje u sektoru, trebalo je brže reagirati i prodati…ako je već postojala namjera za prodajom…ili su taj cerp i duudi samo paravan za zbrinjavanje političkih uhljeba…
prodaja nije dobro odrađena…jer ako postoji cilj da se nešto proda, i to se na kraju ne dogodi…onda oni ljudi koji su za to bili zaduženi trebaju snositi nekakve posljedice…najmenje što mogu napraviti jest da odstupe sa položaja…
to da li vrijedi ili ne vrijedi i koliko, ne možemo znati…jer se tvrtka prodavala s određenim uvjetima koji možda nisu odgovarali kupcima…dakle, da nije bilo dodatnih uvjeta…onda bi mogli reći da su kupci procjenili da to u danom trenutku ne vrijedi 130 ili 120 kn/dionici….
što nisu skinuli uvjet o sjedištu tvrtke i uvjet o dokapitalizaciji kada je stanje u sektoru bilo znatno bolje…
osim toga…slanje pisama namjere na slijepo…a onda naknadno određivanje nekekvih dodatnih uvjeta je smiješno….
ili nema nikakvih uvjeta ili se moraju znati odma na početku…pa da vidimo dal ima po toj cijeni i tim uvjetima zainteresiranih….
sve mi se čini da je to jedno veliko razvlačenje…oni sve kao nešto prodaju, a mole boga da ne prodaju…odnosno sami se za to pobrinu…
kroz pisma namjere vidjelo se da zainteresiranih ima….i za jadroplov i za hotele…ali onda suludim uvjetima kupci se rastjeraju…samo da se prodaja ne realizira…
što se tiče budućnosti…biti će zasigurno prodani neki stariji brodovi…to će ih održavati na životu dok ne dođu bolja vremena…a do onda će doći oni novi brodovi…pa idemo dalje…nova vlada…novi planovi…nova prodaja…
što se tiče cijene…petak je pokazao da ovo neće znatno niže od ovih 70-ak kuna…zapravo cijena se vratila tamo gdje je bila prije najave prodaje…i to je to…opet smo na početku…cijenu dionice može dignuti jedino najava nove bezuvjetne prodaje, oporavak cijena vozarina i stanja u sektoru…odnosno neki kvartal koji će pokazati da je do oporavka došlo….


@brux
He he,a vi kao imate pare pa ih mozete "sprziti" kupujuci preko 120 kuna?
Da imate "vise para" ne bi se morali hvaliti,zar ne?

Ja ne kažem da imam pare, al bar ne blatim svaku dionicu gdje god napišem neki post.. A Vi i mnogi ste upravo takvi, po Vama svaka dionica na ZSE vrijedi 13-17 kuna.. Svaki put kad propustite negdje uć gdje dionica odradi solidan rast, Vi odma drvlje i kamenje po istoj.. Propustim i ja neke prilike, al bar ne pišem crno non-stop.. Kad kažem Vi ne mislim na Vas osobno, nego na većinu ljudi na forumu..


@Pozitiva2
Nemam nikakav interes kupiti ovu dionicu.

Meni se pak čini da je vaš interes vjerojatno i jako velik!

Netko koga se neka dionica ne tiče ne provodi dane (i noći) u blaćenju iste i u drukanju, već ima puno pametnijeg posla!

Ali ja bih rekao da vam je krivo kad niste ušli prije najave privatizacije, pa sad želite kupiti još jeftinije nego onda i onda mirno čekati prodaju daleko iznad 100.

Samo treba pronaći prodavače kojima se isplati prodavati po ovoj cijeni jer opasna je igra prodavati pa čekati jeftiniji dokup, osobito kad je prodaja općenito slaba (osim nekoliko većih “navlakačkih” naloga koji zapravo ne žele prodati već kupovati).

A znamo da je situacija nepredvidljiva i da nitko ne zna kad će CERP izbaciti novi natječaj koji sigurno neće biti po 70.
A može ga izbaciti bilo kada, promjeniti koji dodatni uvijet, sniziti cijenu koju kunu, ne gubi ništa s time, jer situacija na brodarskom tržištu se vrlo brzo mijenja i ponuda može vrlo brzo postati primamljiva kupcima, a “baba s kolačima” zna vrlo brzo pobjeći.

Za kraj, uvijek su mi najbolji forumaši koje nikad neka dionica ne zanima ni po jednu lipu, ali dane i dane provode u blaćenju iste, a osobito onda kad i nema prevelikog razloga za to.
Tako već dugo najvaljuju ATPL ispod 200, ULPL ima kao čak negativan NAV, ne znaju što TPNG radi iznad 10 kn itd., itd.

Ali gle čuda, to nikako da se ostvari, već cijene idu više gore nego dolje jer zna se da ove vozarine neće trajati vječno, a onda je za kupnju kasno, kao i kad se saznalo za prodaju JDPL, cijena je u trenu otišla 100% gore i bilo je kasno za kupnju.

Zato i kupcima i prodavačima: postupati pametno i sagledavati široko, ne slušati ničije “želje” (ni moje apsolutno)!

Evo jedna zanimljivost o cijeni brodova koja se spominje u zadnje vrijeme, prosljeđujem post sa ATPL: 3.maj gradi kanađanima jedan za “samo” 60 mil$:

http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/3.-maju-gradnja-dva-bulk-carriera-za-kanadskog-brodara [novilist.hr]

kolega kaže:
“umjesto jednog od 60 mil.$,, mogli su kupiti cijelu ATPL, + dobiti hotel za relax uprave i djelatnika u Dubrovniku i još mi im ostalo 20.tak mil.$ na žene da potroše :)))))”

Pa ti sad reci što je jeftino a što skupo!



Ako utvrdimo da je NAV u zoni do 25 mil usd, a da flota vrijedi oko 82 mil usd, jasno je da pomak vrijednosti flote od +/-10% ima ogroman utjecaj na NAV.

Baš ste zapeli danas s obezvrijeđivanjem ove tvrtke!

Dakle na kraju se ipak SLAŽETE (ali tu nema hoću ili neću jer brojke ne znaju za pristranost) da je ČISTI NAV kad se odbiju sve moguće trenutne otegotne okolnosti oko 130 kn, ali se žestoko držite toga da je trenutnih 7x kn na burzi previše?!

..za dionicu tvrtke koja se prodaje i gdje bi ta REALNA cijena jednostavno morala biti i ostvarena, za razliku od situacije kad se s tvrtkom ne događa ništa bitno…

Pa molim malo dostojanstvenog ponašanja u pisanju, bez obzira na to što biste htjeli kupiti po 1 kunu!

[/quote]

@pozitiva2

Kolega, ako zaista vjerujete u to što pišete, ne znam jel vam za to kriv nepopravljivi optimizam koji se ogleda u vašem nadimku ili samo rupetine u znanju, ali svakako ako trgujete u skladu s vašim pisanjem, bojim se da ćete uskoro prozivati institucije koje ne rade svoj posao, hanfu, uskok i ostale dežurne krivce, sve osim onog u ogledalu, jasno.
Kažem ako tako trgujete jer vidim da u postovima izvrćete tuđe riječi i selektivno prenosite ono što vam odgovara, kao evo i u zadnjem postu o bulk carrierima za 60 mil usd.

Vaš osvrt na moje postove i zaključci o mojim zaključcima su potpuno promašeni. Nadam se da je ostalim kolegama to posve jasno.

A vaše prozivanje da pišemo sa više dostojanstva mi je naprosto apsurdno, nakon što u istom postu napišete da sam se ja dakle složio da NAV vrijedi 130. Odakle taj zaključak ako može prosvjetljenje? Čini mi se da su vam u računici brojke bile malo pristrane.

@marcipan
nece znatno nize od 70?! citiram te. 😄


@pozitiva2

Vaš osvrt na moje postove i zaključci o mojim zaključcima su potpuno promašeni. Nadam se da je ostalim kolegama to posve jasno.

A vaše prozivanje da pišemo sa više dostojanstva mi je naprosto apsurdno, nakon što u istom postu napišete da sam se ja dakle složio da NAV vrijedi 130. Odakle taj zaključak ako može prosvjetljenje? Čini mi se da su vam u računici brojke bile malo pristrane.

Ništa nisam promašio, nadam se ja da je to svima ostalima jasno, a zacijelo je.

A o vašem “dostojanstvenom” i neutralnom pisanju neću uopće trošiti riječi, dovoljno je pročitati vaša zadnja 2-3 posta.

A o NAV-u, pa u prethodnom postu ste se složili (začudo!) da je oko 25 mil.USD, a koliko je to po dionici? Vjerojatno 30 kn?

Nikada neću shvatiti tako zlonamjerne ljude poput vas koji iznoseći neistine drukaju neprestano na dionicama za KOJE IH NIJE BRIGA niti IMAJU INTERESA za iste!

A moje pisanje je samo rezultat VAŠEG pisanja (čitaj drukanja, blaćenja, neopravdanog strašenja…).
Da nema vašeg, ne bi bilo ni mog pisanja jer ionako nema nikakve svrhe.

A za kraj o JDPL:
Ovo je dionica na kojoj treba imati samo (ne čak ni previše) strpljenja.

Za razliku od dionica kod kojih nema privatizacije i gdje je smjer (kratkoročno naravno, dugoročno su sve dionice na ZSE podcjenjene) neizvjesan, tu je samo pitanje dočekati trenutak novog natječaja.

Jer prodaja će se morati dogoditi a kad se bude znalo da prolazi, cijena ide gore (iznad 100 sigurno).
Zato samo čekati novi krug.

rasprava koliki je NAV imala je smisla prije isteka roka za obvezujuće ponude. sada je za odluke o kupnji ili prodaji bitno samo kamo će cijene brodova odsad nadalje. ako budu rasle, i dionica će koštati sve više, ako budu padale, dionica će biti još jeftinija.

A o NAV-u, pa u prethodnom postu ste se složili (začudo!) da je oko 25 mil.USD, a koliko je to po dionici? Vjerojatno 30 kn?

Da, molim vašu točnu i nepristranu računicu po kojoj ste došli do 130 kn s kojima se ja navodno slažem. Ako ne znate izračunati priznajte to pa ću ja.
Dakle, bazirate je na vrijednosti JDPL 25 mil usd koju sam istina spomenuo, pa dajte molim vas koliko je to po dionici?

A da ne bude poslije rekao sam ovo, rekao sam ono, da naglasim odmah i ovo. Ctiram sam sebe:

Ako utvrdimo da je NAV u zoni do 25 mil usd..

Možda vam nije jasno značenje riječi “zona” i “do”? Ili vam naprosto odgovara zaobići njihovo značenje?

A koliko ste toga natrackali i insinuirali da sam rekao ili mislim, to je naprosto gadljivo čitati. S obzirom da čak imam osjećaj da niste zlonamjerni, molim vas da preispitate sami sebe, možda pročitate moje postove bez filtera da sam druker. Ako ostanete tvrdoglavi ostat ćete i bez novca, to vam je tako, tu školu sam prošao.

New Report

Close