JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Znači još 10-ak dana pa šta bude.. Nadam se da će bar netko ozbiljno shvatit ovu jeftiniju cijenu od prošle, jer ne kupuju se samo brodovi nego i nekretnine i zemljište.. Zna li itko što to Jadroplov ima od zemljišta ili nekretnine negdje u Kopilici?? Znam za top lokaciju na Splitskoj zapadnoj obali, ali ovo u kopilici ne znam.. Hvala

Neću tu zemljište puno pomoći…ne kupuje ovo netko zbog zemljišta…
ako mu je do zemljišta i nekretnina…ima HMST i HIMR….pa nek kupuje…
ovo se kupuje i prodaje zbog core businessa…a to je prijevoz kontejnera i sipkih tereta…


Neću tu zemljište puno pomoći…ne kupuje ovo netko zbog zemljišta…
ako mu je do zemljišta i nekretnina…ima HMST i HIMR….pa nek kupuje…
ovo se kupuje i prodaje zbog core businessa…a to je prijevoz kontejnera i sipkih tereta…

Razumijem da se prodaje radi brodarskog biznisa, ali želim reć da u ovoj cijeni od 120 kuna ulazi i vrijednost nekretnina i zemljišta koje Jadroplov posjeduje, a koliko znam to nije malo i jeftino.. Samo ne znam što to imaju u Kopilici u svom vlasništvu, to me zanima?? Koliki je prosjek starosti flote Jadroplova?

http://www.jadroplov.hr/hr-hr/flota
…i svi plove…

Vrijeme ne stvara mudrace nego starce!

@marcipan
kupuje se radi brodova koji su pod hipotekom.
brunx u odnosu na tebe razmislja. premjestiti poslovanje u kopilicu, te prodati atraktivnu nekretninu uz tzv. zapadnu obalu i koja je u samom centru grada. i u blizini je lucice.jer na poslovanje ne bi imalo nikakvog utjecaja. a jos da je broj zaposlenika smanjit za 50%,e to bi bio uspjeh. dok jdpl ne dode u privatne ruke nema tu kruha.
koja drzavna firma posluje uspjesno?dok se u njoj direktori koji se politicki postavljaju.


http://www.jadroplov.hr/hr-hr/flota
…i svi plove…

A plove oni svi kolega al’ ne zarađuju, što je vidljivo iz svih prijašnjih izvješća.. Da li će to i privatnik promjenit pitanje je.. Ako netko ubrzo očekuje promjenu na bolje u sektoru, onda će kupit Jadroplov.. A oni koji su predali pisma namjere znaju bolje o poslovanju i upućeniji su u mogućnosti firme nego mi ovde na forumu..

@diokidina

vrijednost nekretnina kod brodarske komapnije kakva je jadroplov neće ništa pomoći kod ove privatizacije…i točka…tim više jer se ne radi o ne znam kakvim nekretninama…zgrada koja je na toliko spominjanoj “atraktivnoj” lokaciji samo je jednim dijelom u vlasništvu jadroplova…i kao što sam rekao prije, neće netko kupovat brodarsku kompaniju zbog toga…znatno veću ulogu ima flota brodova…i kakvo je stanje u sektoru…a ono je nikakvo s ovakvim vozarinama…a obveze postoje…potencijalni kupci moraju odvagnuti da li im se u ovom trenutku isplati ovo kupiti ili ne…kao što je već gorgija ranije zaključio…da li je ili nije brodarski sektor dotaknuo dno, ostaje za vidjeti….i da li je ovo jeftino ili nije, također ćemo uskoro saznati…sedmero njih je iskazalo interes…hoće li predati ponudu, ostaje na njima…neće tu presudit ulogu nikakvo zemljište…
nego kolega…kad će više taj preokret na Varteksu? ne svraćam više na temu…zaželili ste me se, pa me tražite ovdje?
dajte nabacite tamo neki link koliko je Šestan-Busch opet ugovorio kaciga…a kako Varteks ponovno nije ugovorio ništa….

@marcipan
Nemojte mislit da ja brkam kruške i jabuke kad sam spomenio druge stvari u vlasništvu Jadroplova osim brodarskog dijela.. Ponavljam, znam da se kupnjom JDPL kupuje budućnost u brodarskom sektoru.. Nego što želim reć, zemljišta i nekretnine u vlasništvu JDPL su uračunati u ovu cijenu od 120 kuna.. Znači koliko to vrijedi, a koliko vrijedi brodarski dio?? 100 kuna brodovi naprema 20 nekretnina, ili 90 kuna naprema 30, 70 kuna naprema 50… jel razumijete?

@brux

koliko vrijedi flota će procijeniti oni koji će davati ili neće davati ponude…
po meni flota ne vrijedi više od 90 milijuna dolara…isto vrijedi i za nekretnine…šklakljivo je to…pogotvo s nekretninama danas…možda nekome vrijedi nešto više, nekome manje…prema izvješću (ako mu je za vjerovati) građevinski objekti u vlasništvu jdpl-a vrijede nešto više od 7 milijuna kuna…
stvar je u tome tko je spreman sada platit u ovome trenutku jadroplov 120 kn/ dionici…svaki će od potencijalnih kupaca sam procijeniti koliko mu vrijedi flota jadroplova, što će s njome i što će s nekretninama…i dali mu brodovi mogu donijeti zaradu s trenutnom cijenom vozarina….valja također vidjeti obveze koje iznose 430 milijuna kuna….kao i uzeti u obzir dokapitalizaciju…
nagrubo gledano…da kupac svih 8 brodova dadne u rezalište, za svaki brod može dobit najmanje 7-8 milijuna dolara….to bi pokrilo trenutne obveze…
jasno je da se ovakve stvar kupuju na dnu…i da će kupac napraviti dobar posao…samo je pitanje da li dno dotaknuto u brodarskom sektoru…jer ako kupci procijene da nije…natječaj će propasti…a onda najvjerojatnije ide novi krug, po još nižoj cijeni i blažim uvjetima…ne znamo da li je dno dotaknuto, ali znamo da smo na najnižim razinama….dobar signal za nekoga tko ima para da ovo uzme jeftino…ukoliko očekuje oporavak u sektoru…

po 120 kn, kupca jdpl košta 200 milijuna kuna….za 200 milijuna dobiva 430 milijuna kn obveza i flotu vrijednu recimo 650 milijuna kuna…plus mora dokapitalizirat sa 100 milijuna kn…
onda, jel sa diskontom prodaja ili nije? recite vi meni….

@marcipan
kakva diskontna prodaja. gore si naveo da su obveze 430 miljuna kn, odakle ti da flota vrijedi 650 miljuma kn?! imaju tri relativno nova broda,a ostalih pet skoro u rezalište. i svi su za prijevoz rasutih tereta,a potraživanje za takve brodove je vrlo malo,jer večina sada se grade za prijevoz LNG. neznam koga ti uvjeravaš da jdpl vrijedi 120kn po dionici?!mislim jedino sebe jer si ušao debelo poviše te cijene.

@diokdina…
to je bilo pitanje…jel sa diskontom ili nije….nije izjava niti tvrdnja…odgovor će dati oni koji su poslali pisma namjere…
nego, reci nam kako će ugovorene kacige i pištolji pomoći poslovanju Varteksa?
ili kako Vesna Pusić nosi odijela ili ovi na Davis cupu…ionako je sve darovano….ali nitko ne naručuje…da svratim malo tamo? vidim da ti je dosadno, a bilo bi dobro da malo pažljivije čitaš moje postove…možda bi nešto i zaradio na tome varteksu…

@maripan
bit će pisma namjere,a obvezajućih ponuda?!
jdpl može jedino Debeljak kupiti,ali po istoj cijeni kao što je kupio splitsko brodogradilište.


po 120 kn, kupca jdpl košta 200 milijuna kuna….za 200 milijuna dobiva 430 milijuna kn obveza i flotu vrijednu recimo 650 milijuna kuna…plus mora dokapitalizirat sa 100 milijuna kn…
onda, jel sa diskontom prodaja ili nije? recite vi meni….

650 – 430 = 220
Znači 100 kn diskonta!

I to je to!
A dokapitalizacija nema veze s tim.
Može netko dokapitalizirati i sa milijardu kuna i kupiti još 10 brodova ili čega hoće ali tada vrijednost po dionici neće biti ni 100 ni 200 već 1.000 kn.

Ne znam čemu se brkaju kruške i jabuke, tko uloži još 100 milijuna i imat će tih 100 milijuna, pa neće oni nestati u zrak!

A vezano za ostalu imovinu koja se gore njala, naravno da je bitna (ovisno o vrijednosti) jer i nekretnine su vrijednost kao i novac.

Pa tako recimo da JDPL ima milijardu kn na računu i sve ove brodove uz postojeće obveze, cijena bi trebala biti isto 120 kn?!

Ne razumijem nikako prethodne komentare!

Ali naravno da je postavljena cijena od 120 kn uz diskont, jer po realnoj cijeni natječaj ne bi prošao niti bi Debeljaku to bilo dobro po 130.

@pozitiva2

jasno je za dokapitalizaciju…samo je pitanje tko je od naših potencijalnih zainteresiranih spreman iz vlastitih sredstava izdojiti u ovome trenutku 100 milijuna kuna…prvenstveno mislim na tankersku i atlantsku…iako se i ne radi o nekim novcima…ali s obzirom na stanje u sektoru i poslovanje…nmogao bi se ispostaviti kao problem…
u slučaju jadroplova nekretnine nisu bitne…jer s obzirom na vrijednost flote, vrijednost nekretnina je kikiriki…i neće igrati ulogu pri slanju ponude…ne znam što tu nije jasno?
imate izvješće zadnje pa pogledajte na koliko su procjenjeni objekti…jel bi vi poslali ponudu za brodarsku komapniju i iskeširali 200 milijuna kuna i preuzeili preko 400 milijuna kn obveza, da se dočepate neke upravne zgrade na zapadnoj obali koja je u 1/3 vlasništva jadroplova? jel bi to bio ključan razlog za slanje ponude?
mislim da ne bi…i tu prestaje svaka daljnja priča o nekretninama…
nekretnine nešto vrijede…ali daleko manje od flote….ako će netko predati obvezujuću ponudu i kupiti jadroplov, kupit će ga zbog flote…

New Report

Close