JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Mislim da bi taj ponuditelj mogao biti netko s juga lijepe naše.?
neki stručnjaci kažu da ponudu mogu predati i oni koji nisu poslali pismo namjere?

Evo, ATPL prodala hotel Imperial-Hilton i sada su puni casha! Moguće da će se i oni ubaciti u utrku za Jadroplovom!?[emo_novac]

hmm…samo da na kraju ne ispadne da je i ovdje CERP previsoko postavio ljestvicu 🙂

Niti jedna ponuda za Maestrale i vidimo šta se dogodilo.. Tko kaže da se taj scenarij ne može i ovde ponovit

Moguc scenari da su produzili rok radi ATPL…dok su svi mislili da ide na maestral on po jadroplov


Moguc scenari da su produzili rok radi ATPL…dok su svi mislili da ide na maestral on po jadroplov

Jest da su iz ATPL poručili da će lovu oh Hiltona usmjerit za novogradnje u Kini, ali kome je to bitno, jel tako… [emo_smijeh]

ako dokapitalizacija nemora bit u novcu već može i u stvarima to bi znatno olakšalo situaciju Tankerskoj…dokapitaliziraju Jadroplov sa npr. 2 svoja handy-ja i tako ispune zahtjev iz natječaja.
Puno bolja priča nego da naruše svoju likvidnost ubacujući 200 milja keša.

Koje mrtvilo…ima neko optimisticnu misao o trenutnoj i buducoj cijeni

Bi li ovo jutros prošlo pod zastrašivanje ili ?
130 je minimalna cijena za ponude, tako da mi baš i nije jasno zašto bi netko želio prodati i ispod toga?
Ili su to samo neke igre (šišanje posljednjih ovčica), vidjet ćemo.

Zar ne ulazi Jadnoplov u Crobex u ponedjeljak?

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Ovo cijena pada zbog pretpostavke istog scenarija kao i na Maestralima.. Ljudi misle da neće bit ponude i onda tobogan..

Sta mislite kakva je buducnost cijene/jadroplova bez obzira na pocetnu cijenu

Nema šanse da se itko javi po postojećim uvjetima. To je socijalističko državna firma koja troškovno nije konkurentna najboljima, od radne snage pa nadalje. Ni najboljima trenutno u bulk segmentu vozarine ne pokrivaju troškove. Ovo može po ovoj cijeni preuzeti netko tko neće imati nikakvih uvjeta ili uz velik diskont ako postoje uvjeti.

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Vid’ ovako, ako firmu prodaju di će sa ljudima koje su u nju zaposlili s početka svog mandata? Nemaju kud s njima. Znači firma se ne može i ne smije prodati. Pa vidiš da se ne prodaje.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Mislis prodavao po 130


Nema šanse da se itko javi po postojećim uvjetima. To je socijalističko državna firma koja troškovno nije konkurentna najboljima, od radne snage pa nadalje. Ni najboljima trenutno u bulk segmentu vozarine ne pokrivaju troškove. Ovo može po ovoj cijeni preuzeti netko tko neće imati nikakvih uvjeta ili uz velik diskont ako postoje uvjeti.

kakva god bila firma, i takvu ju je u prvoj polovici godine od pozitivnog poslovanja dijelilo samo 2000 dolara dnevno, i to uz puno dokovanja. a tokom 3. kvartala spot vozarine za supramaxe porasle su s nekih 7500 na 10800. danas 13500 dnevno više nije iznimka. a s prosječnim vozarinama 13500 JDPL bi imao EPS od nekih dvadesetak kuna.

New Report

Close