JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ništa novo, Vlada i dalje pametno rasipa novac poreznih obveznika, a škverani mogu bit sritni jer će umisto minusa od 10 mil $ po brodu ostvarit minus od samo 5 mil $.

Dobar članak former91… 100 od mene …

goldy, 27.03.2010. u 11:41
a stanje na tržištu takvo da su se brodarske kompanije borile ne bi li dobile termin za gradnju.

Ma biće tu problema …Ma koje su se brpdske kom. borile da rade u Brodosplitu ..
Nitkoje , Vlada ugurala JDPLu te brodove…
Dolazimo do onog moga da oni naprosto uz svoje obveze ‘terete’ koje imaju a nabrojao sam ih jučer ,
naprosto po realnim cijenama nemogu napravit…

goldy, 27.03.2010. u 11:41
Cijena je brodova koje “Brodosplit” gradi za “Jadroplov” konačna

Koja je cijena ? ako netko zna …
Koliko ja znam cijena je flexibilna , naodno ona koja će biti na svje. trž. u momentu isporuke..
Tako je barem nama dioničarima JDPL to servirano …Nije li tako ?

I još nešto , Ja nisam niti ću ikad biti protiv RH brodogradnje i tih ljudi koji tamo rade ,
to su Vladini problemi , a ima ih previše bar za 20% isto kao i u državnom aparatu , a nažalost situacija je takva da i jedni i drugi ovise o proračunu ..

Ovdje pišem čisto kao mali dioničar JDPLva i pokušavam iznjet svoje stajalište ,
kako vidim navedenu kupnju brodova a i čisto da netkog od vas izazovem da napiše
nešto pozitivno o tome ….

smanjuje se minus.......

Dobro je to što je ovo totalno nezadužena firma. Mogu još tri krize doći zaredom , ovi će i dalje voziti.
Tako da se ja ne bojim za njih, ali se bojim za sve druge brodare jer su prezaduženi. U ovom trenutku je Jadroplov najjeftiniji brodar na burzi bez ikakvog razloga jer između svega morat će kad tad u privatizaciju.

neki se ovdje poistovjecuju sa sobom

Neki imaju kredit za stan i auto, pa ih je strah devalvacije…
stoga misle da su i tvrtke koje su zadužene automatski rizicne..

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


Dobar članak former91… 100 od mene …

gardist, 28.03.2010. u 12:32
a stanje na tržištu takvo da su se brodarske kompanije borile ne bi li dobile termin za gradnju.

Koja je cijena ? ako netko zna …
Koliko ja znam cijena je flexibilna , naodno ona koja će biti na svje. trž. u momentu isporuke..
Tako je barem nama dioničarima JDPL to servirano …Nije li tako ?

[/quote]

Ugovorena cijena je 52 miljuna dolara po brodu, no nisam siguran da je tu zatvorena financijska konstrukcija, bit će tu povuci-potegni ….

Zamrlo trgovanje,nema kupnje i slabi prodaja.Kako to da nema danas niti jednog komentara?
Evo jedan od mene: kupuj kada nitko neće.

obožavam strvine-posebno ovce

.


Zamrlo trgovanje,nema kupnje i slabi prodaja.Kako to da nema danas niti jednog komentara?
Evo jedan od mene: kupuj kada nitko neće.

evo odma ujutro jedan komentar od mene.
Prodavat cemo kada svi budu tili kupiti

Tko zna možda baš zato nema prodaje

N/A

Totalno mrtvilo,niti jedna transakcija,ovo nije dugo viđeno.

obožavam strvine-posebno ovce

Malo prije sam napisao tekst ali očito nije prošlo iz nekog razloga, pa da ne duljim i samo konstatiram. Ovo mrtvilo je signal ili za prodaju ili za kupovinu [wink], nešto se kotrlja iza brda.


Malo prije sam napisao tekst ali očito nije prošlo iz nekog razloga, pa da ne duljim i samo konstatiram. Ovo mrtvilo je signal ili za prodaju ili za kupovinu [wink], nešto se kotrlja iza brda.

Neštopa cjenu bez veze sve je to povezano od PD do TK i FM

kako sam ovde nestrpljiv to je spektakl !!!!

New Report

Close