JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Cjena probila donji Bollinger,tehnički gledano treba se vratiti u normalne okvire,tj razinu do 67 kn.

pusti kolega tehniku,zdrav razum govori da se to dogodi treba netko udarit po asku kao i jučer po bidu

vjerovatno jadrankapital vreba ovu dionicu, moje subjektivno misljenje

Sve relavantno i bitno za JDPL kazao je kolega Frankie.

Teoriju,praksu,filozofiju i narodnu mudrost ostavi po strani.

Nestalo je čarolije – Pošten čovjek ne piše puno…iskrenost se s malo riječi može reći!

Pa, šta mislite korisniče matrix90, da će te s ova tri redka zaraditi etiketu poštena čovjeka?![emo_smijeh]…Vidim, u posljednje vrijeme ni Sanader ne piše puno, je l’ to vaša škola?[emo_smijesak]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].


.ako je nešto dobra kupnja onda je to dionica Jadroplova po cijeni do 100 kuna[emo_smijesak]

Jesi li ti ovlašteni financijski savjetnik pa da daješ ovakve preporuke?
Ovakvim postovima preuzimaš golemu odgovornost na sebe, nadam se da te netko neće tužiti zbog gubitka koje bi mu eventualno prouzrocio jdpl, a ako je kupi ponukan tvojim postom.

Korisniče TrlajaBata, tek ulaskom u vladu preuzimate golemu odgovornost na sebe, samo mi se čini da ni to pravilo ovdje ne važi[emo_cool] Moje preporuke i vaše odvraćanje imaju istu težinu, samo su im predznaci različiti. Za svoj novac kupujete vi, a ne ja. Svoje dionice prodajete vi, a ne ja.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Kapital i rezerve 660,58 M
Aktiva 1.095,25 M

Nije loše,netko je bacio oko na ovo i hoće što je jeftinije kupiti

pokazatelji poslovanja nisu loši,
zašto je to netko srušio jučer 15%

@zzidak

dobro pitanje kolega,puno je tu solucija….jedna od njih je da se netko zaigrao sa skoro stotinjak tisuća kuna i udario po bidu misleć pokrenut lavinu prema dolje,koristivši ovaj forum drukanjem….nego ne znam nešto danas je se utišalo drukanjem,biće se neko opekao…nadam se da će se sutra cjena vratit i tako izbrisat ovih od jučer -14%…..

korisniče domobran,
nisu oni mislili pokrenuti lavinu prema dolje, jer na ovoj cijeni kod ove dionice to je nemoguće, tržišna kapitalizacija je ispod sto milijuna kuna, a vrijednost tvrtke oko milijardu kuna. Oni su htjeli ugušiti kupnju, uništiti kod investitora svaku želju za kupnjom i držanjem ove dionica i tako odraditi posao za nekog od domaćih koji već dulje vremena sebe u zrcalu vidi kao novog Onazisa. Mnoge su tvrtke tako prodane – domaćem čovjeku za male pare. Prvo ide podjela besplatnih dionica, potom dirigirani gubitak, pa gušenje kupnje dionica, zatiranje svakog oblika kupnje. Mislim da je vrijeme da se ovo zaustiva. Tijela koje će to odraditi postoje i odgovorna su evropskoj uniji. Radi se.
Korisniče domobran, vas bi samo zamolio da nam izračunate, prostim zbrajanjem, koliko je AUDIO ove godine podijelio basplatnih dionica jadroplova, a koliko dionica kaštelanskih staklenika.
Fenomenalni su u ideji, a istovremeno prozirni u realizaciji, isto rade i sa staklenicima. Neke domaće firme, ustvari ne neke, već mnoge, odrađene su na isti način.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].


tržišna kapitalizacija je ispod sto milijuna kuna, a vrijednost tvrtke oko milijardu kuna.

Kolega, imam i ja dionice Jadroplova, ali moram reći da Jadroplov ne vrijedi danas milijardu kuna. Ni svi brodovi mu ne vrijede toliko. Oni se u bilanci vode po nabavnoj vrijednosti (minus amortizacija), ali ta vrijednost nije ni blizu trenutnoj tržišnoj. A tu su još i krediti

hahaha, ovo je vic godine, vidi ove lažnjake kako glume velike dečke:

Kupnja – JDPL-R-A
15 61,00
500H 58,10
1.000H 58,00
125 57,55
35 57,14

a skoro da bih se okladio čiji su [emo_palacd]

sve što pišem moje je mišljenje i ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica...

Kad pogledam šta sve AUDIO ima u svom portfelju, vidim da jedino vrijede JADROPLOV i KAŠTELANSKI STAKLENICI. Zato se s njima i događa ovo što se događa. Novi i lijepi brodovi i čista nekretnina. Netko će još i hotelske kuće spomenuti, da i hotelske kuće, ali ne u rangu ova dva bisera

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].


Kad pogledam šta sve AUDIO ima u svom portfelju, vidim da jedino vrijede JADROPLOV ….. Zato se s njima i događa ovo što se događa. Novi i lijepi brodovi …. ali ne u rangu ova dva bisera

Cuj za teretni brod nije bitno da je lijep i nov nego da donosi pare,a to znaci da je sto manje placen i da su mu operativni troskovi sto nizi. Nisu ti brodovi napravljeni da konkuriraju na izboru ljepote.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

New Report

Close