JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


I ko je kriv za to? Opet država i njeni službenici. Za one koji su kraće na forumu država je 2007 raspisala natječaj za procjenitelja JDPL u svrhu privatizacije. Okupio sam stručni tim i natjecao se. Ušli smo u izbor od dva ponuđača i izgubih od građevinskog poduzeća. Jadroplov je tada vrijedio onako odokativno 200000000 USD. Srušio sam natječaj i do danad nije raspisan novi. Danas JDPL vrijedi negdje oko pola. Ajde neka bude malo više od pola. Znači neko je spušio državi 60-tak miliona USD računavši njen udjel u firmi. I šta je taj dobio? Presudu od godinu i pol zatvora za koju nemam informaciju da li je uopće pravomočna.

Po burzi ne vridi ni 30 mil USD. [undecid]



I ko je kriv za to? Opet država i njeni službenici. Za one koji su kraće na forumu država je 2007 raspisala natječaj za procjenitelja JDPL u svrhu privatizacije. Okupio sam stručni tim i natjecao se. Ušli smo u izbor od dva ponuđača i izgubih od građevinskog poduzeća. Jadroplov je tada vrijedio onako odokativno 200000000 USD. Srušio sam natječaj i do danad nije raspisan novi. Danas JDPL vrijedi negdje oko pola. Ajde neka bude malo više od pola. Znači neko je spušio državi 60-tak miliona USD računavši njen udjel u firmi. I šta je taj dobio? Presudu od godinu i pol zatvora za koju nemam informaciju da li je uopće pravomočna.

Po burzi ne vridi ni 30 mil USD. [undecid]
[/quote]

Cijena: 98,50 kuna

Ekv. broj dionica (umanjen za vlastite) : 1.626.663 kom

Ekv. tržišna kapitalizacija : 160.226.000 kuna

92 kune .. skroz zanimljivo .. zadnji put sam ulazio na ovoj cijeni … pa oslo na cca 250 .. eh da krasnih li vremena …. trenutno na 0,23 booka (tad je bilo puno niže) ..kratkotrajna imovina koja je dovoljna da se pokrije 88% svih obveza.. 125 kuna keša po dionici (iako ako se pogleda novcani tok je da je velika većina keš iz kredita .. al i to znaci nešto u ova vremena ) itd… jako zanimljivo .. ne ulazeci u makroekonomsku situaciji i BDI 🙂

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]

ne znam koliko trenutna cijena dionice ima veze sa situacijom kad se jdpl bude prodavao,ima li tu nešto? [sealed]

No, ekipa.. jesmo spremni za novi ciklus drukanja.. briše se prašina sa tipkovnica, a? [lol]
TK ispod 30 mil USD.. kako odoljeti?

Pitanje je koliko se dionica može kupiti na ovim razinama??

Baltic Dry Index (BDI) 2032 +32

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


ne znam koliko trenutna cijena dionice ima veze sa situacijom kad se jdpl bude prodavao,ima li tu nešto? [sealed]

Jeli tko zna kada ce se JDPL prodavati?
Jaca ga nije uspjela prodati!

[undecid]

mislim da će brzo poslije izbora kukuriku dovesti mmf-a kao alibi za rezove isl. jedna od stvari što će dotična gospoda predložit će biti prodaja svega što nije strateško. trgovačka flota to nije. mislim da će na bubanj već na proljeće. e sad jedini je problem što će teško dobiti više od 160 kn po dionici ali meni je to u ovoj situaciji lijep target i na današnju cijenu je dobit od 70%

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"

Jeli vrijeme za laganu kupnjicu opet?

;;;;;;;;;; IVANO7 ;;;;;;;;;;;;

Baltic Exchange Dry Index TM 2155(UP 28)
Baltic Exchange Capesize Index TM 3546(UP 60)
Baltic Exchange Panamax Index TM 2062(UP 36)
Baltic Exchange Supramax Index TM 1583 (UP 15)
Baltic Exchange Handysize Index TM 818(UP 8)

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


Jeli vrijeme za laganu kupnjicu opet?

Je, neće ovo dugo trajati, fondovi će valjda podići Crobi do kraja godine. Tipujem na Ledo, KODT, ACI, JDPL i ATPL

FRESH FOR SALE

"DON FRANE BULIC" 42,584/97-CROATIA- B&W 9,721-5HH-C 4X30T
Vessel is currently inspectable in Townsville ,Australia till 26th October.

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

http://www.zse.hr/default.aspx?id=121

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


FRESH FOR SALE

"DON FRANE BULIC" 42,584/97-CROATIA- B&W 9,721-5HH-C 4X30T
Vessel is currently inspectable in Townsville ,Australia till 26th October.

Evo i ovdje:
http://slobodnadalmacija.hr/Split/tabid/72/articleType/ArticleView/articleId/153763/Default.aspx

New Report

Close