IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja tu više ne kužim je li se samo Erste istovaruje, ili se paralelno netko i utovaruje, jer imamo po jedan ogromni plutajući nalog s obje strane koji niti kupuju niti prodaju.

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

Ma ja se isto zamaram glupostima, nije ni važno, glavno da cijena ide gore[emo_palacg].

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

I sad će me netko opet idući tjedan uvjeravat da su to sve mali pokupovali…

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

Ima li Erste ima još šta za prodat?


Ima li Erste ima još šta za prodat?

Sa friškim stanjem, danas objavljenim, momcima je ostalo 3500 komada svakom. Znatiželjno iščekujemo novitete u topu. Slučajno ili ne, trebali bi se pojaviti nakon ovog niza neradnih dana.

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

Uhhhhhh

Do sad sam samo promatrao.
Da se uključim u diskusiju.

Cijena dionice – smiješna.
Odnos investitora – smiješan
Poitencijal za rast – velik
Opasnosti – iskrcaj Erste
Prilika – novi igrači u top 10
Budućnost – svijetla

Sve u svemu, prema mojim kalkulacijama, top prilika na ZSE

A mozda se ni ne pojave…jer ne postoje!!![emo_smijeh]

Ta dva erstea zajedno su imali oko 25 tis dionica…ostalo im je oko 7 tis!
Jos se nitko novi nije pojavio! A u top 10 si vec s 4 tis komada!

Zapravo mislim da su plutajuci nalozi na kupnji bili ersteovi…ipak su si digli cijenu.

Osim toga…cini mi se prilično nezgodna vlasnička struktura na ovoj dionici…mogucih 95 %! Ima li tko mišljenje o tome?

Ko se s nama druzi zivot mu je duzi

Erste je prodao što je mislio prodati,da želi može se i dalje iskrcavati do 140 bez problema.
U njihove motive za prodaju ne bi pridavao puno značenja,došla su takva vremena da je sve više ljudi prisiljeno prodavati ispod cijene,i ne samo dionice.
Sad imamo zanimljivu situaciju da nema puno slobodnih dionica a ova je tvrtka jedna od boljih u HR,i što je najvažnije uspješan izvoznik.
Tako da imam pozitivna očekivanja i dalje.

"Only dead fish swim with the stream"

Vlasnička struktura je potencijalno veliki problem,ali u svakoj dionici postoji određen rizik pa tako i u ovoj…Na ovakvoj cijeni mi se čini kao prihvatljiv rizik…


A mozda se ni ne pojave…jer ne postoje!!![emo_smijeh]

Ta dva erstea zajedno su imali oko 25 tis dionica…ostalo im je oko 7 tis!
Jos se nitko novi nije pojavio! A u top 10 si vec s 4 tis komada!

Zapravo mislim da su plutajuci nalozi na kupnji bili ersteovi…ipak su si digli cijenu.

Osim toga…cini mi se prilično nezgodna vlasnička struktura na ovoj dionici…mogucih 95 %! Ima li tko mišljenje o tome?

Treba im još dosta do 95%, a s obzirom na činjenicu da je Erste distribuirao dionice širokom puku na ovim cjenovnim nivoima, bojim se da bi ekipa iz Žita mogla skupiti neku značajniju količinu iznad 200 kuna. Da su htjeli to napravit, kupili bi ove pakete od Erstea i bili bi puno bliži ciljanom postotku. Ovako, vjerujem da nemaju namjeru raditi squeez.

Koliko ja znam squeez out se mora napraviti po fer vrijednosti kompanije, a ja ne znam koji bi vještak procijenio ovu kompaniju na ovu vrijednost na kojoj se sada trži na burzi! Tako da squeeza out-a se uopće ne bojim! Dapače, kada bi se on sada objavio uvjeren sam da bi to dovelo do trenutnog oslobađanja vrijednosti..

[img][/img]

OK…hipotetski …a zasto ne bi napravili squeez out recimo po prosjecnoj cijeni na burzi u zadnje vrijeme?

Ko se s nama druzi zivot mu je duzi

Da uprava namjerava skvizati sad bi i kupovala,ali recimo da se i odluče na tako nešto i skupe tih 95% dionica (što je skoro nemoguće bez dizanja cijene) i daju otkupnu cijenu od 200 kn.
Na 5% preostalih dionica to iznosi 13-14 milijuna kuna,u odnosu na dosadašnju dobit od 177 milijuna u 2012 to je kikiriki.

"Only dead fish swim with the stream"

Je li uzimao tko knjigu dioničara ove godine, zanima me koliko komada ima 11.?

P. S. Cijena >200 kn na burzi ili od squeeza meni apsolutno svejedno.

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.


OK…hipotetski …a zasto ne bi napravili squeez out recimo po prosjecnoj cijeni na burzi u zadnje vrijeme?

Zato jer se vrijednost dionice koja će biti ponuđena dioničarima ne određuje po prosječnoj cijeni na burzi nego nju određuje sudski vještak. Sada, da neki sudski vještak odredi vrijednost kompanije na približno onoliko koliko ono zaradi u JEDNOJ godini je za zatvor! Eto, zato.

[img][/img]

New Report

Close