IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=29447

Evo pročitajte pa recite da li sam bio u pravu ili nisam …


Fino ti ljudima daj znak kad da prodaju i kad da kupe umjesto što laprdaš i pljucaš po meni.
Jesam ti ja kriv što IPKK pada? Jesam ja kriv ako kažem ljudim gdje su potpore (190kn i 155kn) i da nadokupe i smanje prosjek.
Što si ti savjetovao? Trubiš u prazno i sanjaš targete od 1000kn za nekih 100.g.

Za razliku od tebe ja ne savjetujem nista. Ja obicno objavim analizu i ne nagovaram ljude sta da rade, prodaju ili kupuju. Svatko snosi sam posljedice za svoje odluke. Ne ponasam se kao ti – novi MESIJA.

Sto se tice padanja ove dionice, nemam nikakvih posebnih emocija, pa mi nije nitko ni kriv zbog toga. Ne sjecam se, da sam ikad postavio takav target za ovu dionicu, makar je u nekom duzem periodu moguc.

Tvoji postovi su na zalost najvise puta neosnovani, niti utemeljeni bilo cime. Na zalost ne kuzis, da za vecinu ovdje nije vazno, da li iznosimo misljenje, koje je pozitivno ili negativno za pojedinu dionicu, vec nacin argumentacije.

http://www.glas-slavonije.hr/vijest.asp?rub=1&ID_VIJESTI=122512

Kolega Adler, firma tipa IPKK neće propasti nikada!
Da imam xxx dionica ove firme a cijena padne 40-50% što uraditi?
Po meni dokupiti još xxx dionica i dobiješ srednju cijenu.
Jedini problem je konstantni dotok casha.
Dakle moja poruka nije dati nekome drugome svoje dionice, već sebi smanjiti ulaz.
Netko pogodi ko "ćorava" koka dno, malo je takvih, jako malo.
Većina onih koji imalo prate grafove pogodi 10-15% od vrha i dna, al to je dovoljno za ostvariti dodatne dionice. Mene osobno ne zamara cijena nijedne dionice. Već samo gledam kako broj dionica iz svog portfelja povećati s istima,a svaki novi extra cash koji pristigne ulazi u kriznim trenucima (probijanje tjednog bolla) i izlazi nakon ostvarene zarade 10-15%.

26.11.2010 - Dan D


Smislite nekaj, da ce se ljudi rado vracat na vas forum, da me dozivi slicnu sudbinu ko mojnovac.net.

Glede foruma moj.novac.net :

S tog foruma sam otišao barem 1.g. prije nego je propao.
Jer ipak na ovom forumu su istinu neke legende i volim čitati njihove postove.
Ne znam samo što sam Vam ja skrivio da se na mene obrušavate?????

26.11.2010 - Dan D

Valjda je jasno iz priloženog da ja ne dijelim jedinice, al meni je drago kad mi daju jedinice jer to znači da imam pravo. A nekima to očito smeta.

26.11.2010 - Dan D

sass, 29.03.2010. u 11:49
Obzirom da sam prvi puta ovdje, pozdravljam sve prisutne.
Do ove vaše rasprave o Kanditu i njihovoj dionici IPKK došao sam tražeći neke materijale o navedenoj firmi i ne želim ulaziti u prognoze kretanja vrijednosti dionice.

Trenutna (financijske) situacija nije ni približno blistava.

Zanimljiv pristup za: "ne bih se štel mešat". Ja tražio materijale, … pa onda iznosim činjenice koje nisu nigdje objavljene….
Puno činjenica iznosi netko nezainteresiran i u potrazi za "nekim materijalima o navedenoj firmi"
Sumnjive namjere, voema sumnjive, možda i utužive u nekoj uređenijoj "state".
A opet kad gledam, kad imaš takav javan interes za down, možda imaš osobni za up.
Samo što si sebičan, pa ne želiš javno priznati, da te zanima lova kao i sve nas.
I što više muljaš. mi bolje primjećujemo kaljužu koju nam serviraš.

Činjenice koje iznosi netko nezainteresiran (ne posjedujem dionice IPKK) su činjenice i nisu utužive ni u uređenijim "stateovima" jer su neke izrečene na skupu radnika od gospodina Pavića, a neke od prisutnih radnika. Moj interes za down/up dionice sam već rekao neposjedovanjem navedene dionice.
Moj "interes" je vezan za opstanak firme (čitaj – radnih mjesta). Problem je što su sindikalni čelnici (iz osobnih interesa) nijemi.

O vlasničkim strukturama i funkcioniranju na relacijama Kandit, Zavod, Premisa, Kandit Premijer, IPK Šećerana, … i kako i zašto su neke stvarane nadam se da nećemo slušati kroz medije jer onda je kraj – kraj Kandita.

Što se tiče kupovine/prodaje svima Vama (pa i tebi Metuzalemu) želim da kupujete po što nižim cijenama, a prodajete po što višim.

Vezano uz komentare kako su cijene šećera na svjetskom tržištu u porastu samo vam želim reći ( a bilo je i u medijima, da me neki ne prozivaju kako iznosim samo meni poznate informacije) da osječke šećerane (IPK Šećerana i Kandit Premijer) nisu isplatile proizvođače za prošlu godinu, da se ugovori za sjetvu sklapaju samo sa velikim proizvođačima, da su ugovorene količine znatno manje od planiranih (uprava se još nada da će ispuniti plan – pokušava se dogovoriti veća sjetva u Mađarskoj).

Koliko je cijena osječkog šećera konkurentna dovoljno govori podatak da Kandit već godinama ne kupuje šećer za svoju proizvodnju čokolade i bombona od "svoje" šećerane već ga uvozi.

Svaka loša vijest za dioničare Kandita je dobra vijest, to valja imati na umu. Hrvatska je premala za tri šećerane, a Viro je preuzeo Sladoranu. Trenutna cijena dionice IPKK-a u sebi sadrži diskonte za sve loše što se unutra događa.
Ovih dana mogao bi se (trebao bi se) postići i neki napredak vezan uz dugovanje uljare.
A što se tiče uvoza šećera, trebala bi tu jedna opsežnija analiza. Uvozni šećer koristi se za izvozne proizvode i dakako da je povoljniji zbog carine, PDV-a i ostalih troškova koji se odbijaju u toj uvozno-izvoznoj igri.
Svi konditori koriste uvozni šećer, ali nitko zbog toga neće reći da Viro loše posluje.


Vezano uz komentare kako su cijene šećera na svjetskom tržištu u porastu samo vam želim reći ( a bilo je i u medijima, da me neki ne prozivaju kako iznosim samo meni poznate informacije)

Kolega Vi očito malo kasnite u fazi. Cijene šećara su na svjetskom tržištu prilično pale u zadnjih mjesec, dva. Ionako smo već zaključili da domaće šećerane nisu imali nikakve koriste od visokih cijena šećera na svjetskom tržištu.

A što se tiče očuvanja radnih mjesta i Pavića. Trebao bi Vama tamo pravi gazda, a ne socijalista Pavić. Puno bi tamo (ne)radnika ostalo bez posla što bi vjeruj mi mnogi dioničari pozdravili.

Čobanković s predstavnicima PPDIV-a i HUS-a o Kandit Premijeru

Vaš link

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.

Matiću!
Nemoj kupiti PP Orahovicu, kupi Kandit. Evo, ja ti nudim sve svoje dionice po 500 kn uz mogućnost dogovora:
http://www.vecernji.hr/biznis/informaticka-tvrtka-m-san-ulaganja-zeli-preuzeti-pp-orahovica-clanak-118996

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.


Matiću!
Nemoj kupiti PP Orahovicu, kupi Kandit. Evo, ja ti nudim sve svoje dionice po 500 kn uz mogućnost dogovora:
http://www.vecernji.hr/biznis/informaticka-tvrtka-m-san-ulaganja-zeli-preuzeti-pp-orahovica-clanak-118996

Ja cu mu svoje dati za 1000kn po dionici. Ali ako će ih odmah platiti i kupiti sve dat ću mu 20% pousta.

[cool]

Samo komentar g.Billu Gatesu; Pavić nije bio i nikad neće biti socijalista, on je diktator zajedno sa svojom dinastijom koju je postavio u upravu Kandita a ponaša se kao de ja stvorio Kandit. Napravite anketu u Kanditu među zaposlenicima pa da vidimo njihova razmišljanja o njemu.
Tipičan je primjer hrv. načina vođenja firme gdje je osobni interes iznad interesa firme. Tolko o tome a vrijeme ća pokazati da li sam u pravu….i to vrlo brzo

Tipičan je primjer hrv. načina vođenja firme gdje je osobni interes iznad interesa firme. Tolko o tome a vrijeme ća pokazati da li sam u pravu….i to vrlo brzo

Kolega molim vas da pojasnite. Ako znate nešto više, podijelite to javno sa nama na forumu.

Unaprijed hvala!

New Report

Close