IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nema ovo veze sa mozgom, jednostavno je novi potop.
samo sto na stranim burzama jedan dan sve raste ,drugi pada dok kod nas samo pada
ili prodajte.ili sutite i cekajte ,druge nema

Good artists copy. Great artists steal.

Jer ima tko ideju tko to ovako brutalno izlazi? A ocigledno nije u top 10. Jer to Zagrebacka banka mozda?

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!

gadura na kvadrat[angry] [angry]

postoji mogucnost da se OIF rjesava jer je u gabuli,onaj ko je pratio zna koji je
OUT 30.01.2008 HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./HI-GROWTH OTVORENI INVESTICIJSKI FOND 6.867 0,96

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Ako se repa ne zasije, neće biti ni poticaja!
Da su vremenski uvjeti to dopustili, na poljoprivrednim površinama Slavonije i Baranje već danas bi počela sjetva šećerne repe, premda se idealnim rokom za početak sjetve te poljodjelske kulture smatra 15. ožujka. Sukladno planovima triju hrvatskih šećerana, osječkog Kandit-Premijera, virovitičkog Vira i županjske Sladorane, za razliku od prijašnjih godina, u kojima je šećernom repom zasijano 34.000 do 36.000, ove godine bi trebalo biti ugovoreno, a potom i zasijano, približno 28.000 hektara pod šećernom repom. No zbog nezadovoljstva poljoprivrednih proizvođača ponuđenom cijenom za kilogram slatkog korijena, a poglavito od prošle godine nepromijenjenim poticajima od samo 3.000 kuna po hektaru (kakav, usput recimo, nikad nisu dobili u cijelosti), znatno manje od traženih 4.500 kuna, šećerane su ugovorile znatno manje površine od planiranih. Među njima najmanje osječka, koja je umjesto 11.000 hektra, do sada ugovorila samo 6.000 hektara. Velika je to prijetnja ovogodišnjoj proizvodnji šećera, svakako jednog od najtraženih hrvatskih proizvoda na tržištu EU, za čiju prodaju na tom prostoru hrvatske šećerane imaju godišnju kvotu od 180.000 tona.
Šećerane čvrsto stoje na međusobno dogovorenim zajedničkim uvjetima za ugovoranje sjetve šećerne repe i od njih ne odustaju, čak i u ozbiljnoj dubiozi zbog osiguranja dovoljnih količna ulaznih sirovina, i sada su oči svih uperene u državu, od koje se traži znatno povećanje poticaja za sjetvu te kulture. Kako se Ministarstvo poljprivrede do sada nije jasno očitovalo o spremnosti za povećanje poticaja za sjetvu šećerne repe, odgovor smo potražili izravno od ministra Božidara Pankretića.
– Ne sjedimo prekriženih ruku, već pomno analiziramo tržište šećera u Hrvatskoj i problematiku vezanu uz proizvodnju sirovine za taj naš naglašeno izvozni proizvod – veli Pankretić i otkriva kako je prije nekoliko dana održao sastanak s predstavnicima svih triju hrvatskih šećerana.
– Pritom sam vrlo jasno rekao da je šećer naš gotovo najznačajniji izvozni proizvod ovoga trenutka i on na pojedinim područjima, poput EU, sudjeluje i s 25 posto ukupnog izvoza naše zemlje. Prema tome, mi tu proizvodnju ne samo što ne smijemo zanemariti nego je moramo i unapređivati – veli Pankeretić i ne skriva da u ovom trenutku postoje i određene teškoće zbog smanjivanja cijene šećera na europskom tržištu, podsjećajući pritom kako je “u nekoliko proteklih godina bilo i jako dobrih cijena i jako dobre zarade na šećeru”.
– Predstavnicima šećerana vrlo jasno sam rekao – imat ćete našu podršku glede ugovaranja proizvodnje šećerne repe, no ovoga trenutka vi morate vrlo jasno dati naznaku i privoljeti na određeni način proizvođače da uđu u tu proizvodnju. Jer ako nema repe, neće biti ni šećera, a onda ništa neće značiti ako mi, s obzirom na to da potpore uvijek kasne godinu dana, tu potporu povećamo na godinu unatrag, jer onda se ona neće imati na što primijeniti. Stoga smo šećeranama sugerirali da sjednu s poljoprivrednim proizvođačima, iznesu im svoje garancije, a mi ćemo im, kao Ministarstvo, sigurno pripomoći da prevladaju teškoće koje su se ovoga trenutka definitivno nadvile nad šećernu industriju.
Pritom Pankretić podsjeća da isključivo Hrvatski sabor donosi i mijenja Zakon o potporama u poljoprivredi i ribarstvu te on, kao ozbiljan čovjek koji je dugo u tom poslu, ne može ništa obećati jer je iznad Ministarstva poljoprivrede Vlada, a konačne odluke donosi Sabor.
– Mi u Ministarstvu poljoprivrede samo možemo reći da će glede povećanja potpora u proizvodnji šećerne repe nekih prijedloga biti, no ovoga trenutka cjelokupan rizik s vrlo čvrstim obećanjem prema proizvođačima šećerne repe moraju preuzeti šećerane. Nećemo ih sigurno ostaviti same, podruprijet ćemo ih, ali mislim da je ovo posao koji sada trebaju odraditi upravo šećerane. U suprotnom, ništa neće značiti ako mi za tri mjeseca donesemo odluke o potporama i u visini od 6.000 kuna, jer šećerna repa neće biti posijana – zak

svi smo mi Crobex

13.03.2008 .
IPK KANDIT D.D./REDOVNA DIONICA IPKK-R-A
Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. IPK ZAVOD D.D. 229.992 32,16 Osnovni račun
2. PREMISA D.O.O. 135.329 18,92 Osnovni račun
3. IPK KANDIT D.D. 62.701 8,77 Osnovni račun
4. KOESTLIN TVORNICA KEKSA I VAFLA D.D. 27.422 3,83 Osnovni račun
5. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 14.034 1,96 Skrb. račun
6. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 13.036 1,82 Skrb. račun
7. PBZ D.D. 11.335 1,59 Skrb. račun
8. HPB D.D. 9.643 1,35 Skrb. račun +689
9. KOLAREK DARKO 7.400 1,03 Osnovni račun
10. HIPP MARIJA 6.450 0,90 Osnovni račun
Ukupno: 72,35

Nadam se da se neče otvoriti drugi ili već neznam koji ,pad uzrokovan nečijim margin call-om kod HPB

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

brži si od mene, ja još uvijek vidim samo 12.3.[lol]
ovaj mi se datum više sviđa

pa zar svi imaju ovu dionicu da nas tolko ubija margini,fuj daj odite na neku drugu malo,ova patnica vise nemozeeee[angry]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

a valjda će ljudi sad biti malo oprezniji s tim marginima
pa kaj nije bolje uzet neki brzi ili nenamjenski kredit, razvuć ga do maksimuma, pa se na miru igrat s tim?
pa ne bi bilo panike ni rasprodaje kako bi se pokrpao margin
ja ne znam koliko nisko možemo ići, ali čini se da smo vrlo blizu dna
ili smo ga već dotaknuli
ne daj bože još jednog vala margin callova

free tibet

@wiking
Kad se većina papira nađe u čvrstim rukama rast je neizbježan, zato kolega mislim da broj dioničara nije bitan
bitna su četiri S………………….ma kako ružno zvučala………..
spoznaja,,,,,,,strpljenje…….sredstva……….sreća,,,,,su stvari ,,,,,,,nama nedostaje samo zadnje S,IMHO
[smiley]

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

evo dionica pala gotovo 100% od ath.
bez spektakularnih vijesti i preokreta, ovaj ath bi mogao biti sanak pusti još nekoliko godina.
naime, potreban je rast od gotovo 100%…majko mila.
daBogdauletitoda…

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


evo dionica pala gotovo 100% od ath. bez spektakularnih vijesti i preokreta, ovaj ath bi mogao biti sanak pusti još nekoliko godina. naime, potreban je rast od gotovo 100%…majko mila. daBogdauletitoda…

mislis pala 50% pa je potrebno 100% da se vrati

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


vlad1111: ” evo dionica pala gotovo 100% od ath. bez spektakularnih vijesti i preokreta, ovaj ath bi mogao biti sanak pusti još nekoliko godina. naime, potreban je rast od gotovo 100%…majko mila. daBogdauletitoda… ” mislis pala 50% pa je potrebno 100% da se vrati

ajme, ke lapsus.
jer stalno imam na pameti vražjih 100% rasta za povrat cijene.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Vi ste kolega ko one reklame koje su se vrtjele za stare Juge. 200% popusta [lol]


Vi ste kolega ko one reklame koje su se vrtjele za stare Juge. 200% popusta [lol]

Kolega nisam znao da se sječate reklama iz stare Juge ( 1918-1941)
[smiley]

8. HPB D.D. 9.643 1,35 Skrb. račun +689 13.03.2008
8. HPB D.D. 10.848 1,52 Skrb. račun +1205 14.04.2008

Stvarno cudnovate stvari! Misljenja sam da je to i dalje Zagrebacka Banka. U pon. selim u drugu banku!

8.ZAGREBAČKA BANKA D.D. 8.000 1,12 30.012008

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!

New Report

Close