INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


znači kapetani ne tonu zajedno s brodom cccccc

To sam u filmovima! [lol]

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

@Data
Ček malo, stoji da je 16.6. otpustil 64K dionica, a zabilježeni promet je niti 20K
V čemu je kvaka (osim v vratima)
Osim toga, ak su ovi limitirali mjesečni promet na 500K mjesečno, onda mi se čini da bu to bolan ali 100% ziher pad svako malo pa po par posto. Nema tu kruha!
Je, neko je nekidan napisal neki target na 10 kn ( a i vidlo se na kupovni strani)
Još sam si mislil da je zajeban vekši neg ja, ali vidim i skidam kapu, svaka čast čoveku – zna znanje!
V petak izlazim z desetkovanim trupama, podvitoga repa i suha qrca… i mislim si – VRAG TI xxBI TAKVU FIRMU
[bye]

p.s. Lepe smo gledeli, grde smo (na)hebali

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

plaćaju dobavljače, zato otpuštaju dionice, ali vi to znate, samo stvarate lažnu sliku

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Možda je ipak o ovome riječ, tzv. prijenos

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/TL7En0ja5p51R8u5PmwwgQ==.pdf

o bemtisrećugaravu 366 tisuće komada.to je sto tisuća dionica mjesečno. ovdje će biti samo prah i pepeo do jeseni, pa ko će to progutat. a ovi trebaju lovu, a ne dionice jer treba platiti ono s čim su posao i napravili za ingru. tu će prodaja ići đonom cijelo ljeto po bidu. a ja uzeo danas sitno uhhhh

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


plaćaju dobavljače, zato otpuštaju dionice, ali vi to znate, samo stvarate lažnu sliku

Zna neko možda kolku su cijenu dobili dobavljači po dionici?

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

…Ingra je izvijestila Zagrebačku burzu da je predsjednik Nadzornog odbora Danijel Režek 16. lipnja prodao 64.130 redovnih dionica Ingre odnosno 0,85 posto temeljnog kapitala.
Obzirom na prosječnu cijenu toga dana od 50,36 kuna po dionici, Režek je za spomenuti paket dionica utržio nešto iznad 3,2 milijuna kuna…

A ne znam gdje je on i na koji način uspio baš na taj dan 16.06. prodati ni više ni manje nego 64 000 komada kada je službeno preko burze taj dan trgovano s manje od 20 000 komada. A dan prije toga s 14 000, a dan prije toga s 18 000…Taj je sigurno danima prodavao…ili ih se riješavao van burze?! Ili ima veze s ovim prijenosom?!

Hm, ova INGRA svakim danom sve čudnija priča…A u toj priči sve sami čudaci…od velikih i malih dioničara, preko uprave, do burze na kojoj se trguje…

…ma ****š burzu koja Ingru nema…

[tongue]

Budite strašljivi kad su drugi gramzivi i budite gramzivi kad su drugi strašljivi.Vidim bit će ovdje zadatka za super patka [proud]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

kak je ingra dojahala z 6.000kn na 60.000 kn tak bu sad odjahala opet natrag na 40kn, ak ne i niže.
Čak bi se usudil reči na 20 kn bez pardona….
Vrag ti hebi takvo ulaganje……
[angry]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

dečki malo ste providni…..zamotajte malo v celofan…i ne se postavljati pre nisko na bidu v petek [wink]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Ako je ukupno prenešeno 366k dionica, pa da vrijede i 50kn (koliko trenutno ne vrijede) to znači da su dobavljači dobili protuvrijednost od 17,5 mil kn.
A kaže se da su ovime sporazumno izregulirane kratkoročne obveze u visini 87 mil kn?

E sad, ili su u Ingrinoj upravi toliki madžioničari(slash)vješti pregovarači(slash)nadnaravni diplomati(slash)hipnotizeri, da su jednostavno uspjeli uvjeriti dobavljače da to skupa vrijedi 87 mil kn (ili 240 kn dionica) ili je posrijedi financijski aranžman koji uključuje još neke stvari koje se ovdje ne spominju (npr. podjela prava na dio novca od Arene) ili ja živim u paralelnom svemiru…ali jedno je sigurno, interesantno, dobavljači su ovime službeno podmireni…

Btw, imao sam i ja nekakve ideje o načinu plaćanja (doduše kroz priču o dividendi), ali eto, čim sam ih neki dan elaborirao, nažalost ih moderator obrisao (naughty, naughty!)…sjetit ćete se priče sa šarafcigerima… [smiley]

A što se tiče ograničavanja prodaje, tih 500.000kn mjesečno koliko im je dozvoljeno predstavlja po ovim cijenama limit od 10.000 komada dionica mjesečno na prodaju. Ili dnevno 500 komada. Pa i ne djeluje kao potencijalan pritisak na prodaju…osim ako se netko ne nakači s nalogom od 10 kila na 46 kuna, a nitko ne želi kupit [tongue]

Inače, vidim da su svi mogući ugradili svoj komadić u ovoj rasprodaji sa 75 kn do 40 i kusur…to je baš lijepo, vidi se koliko svi obožavaju Ingru…(a i pokazalo se isto i u nenadjebivom rastu od ožujka). Ipak su prodavali i OMF i članovi uprave i mali dioničari i baba Jaga i njen brat, ma više manje svi koje znam, pa se pitam i jedino ne znam koja se još to budala osim mene odlučila na suprotnu strategiju tj. kupnju? Mislim, znam za sebe da nisam baš posve normalan, ali da ima takvih još?!…Podijelite slobodno samnom svoje probleme, da li su to prislini glasovi u glavi koji viču kupi ili nešto slično, slobodno se javite da čujemo što mislite o svemu ovome…
[smiley]

Ma nisam ni izbliza financijski mag ni stručnjak, ali zdrava logika mi nekako govori da ovi ljudi uz Uprave možda vjerojatno uopće nisu prodavali niti jednu jedinu dionicu. To što netko tumači otpuštanje dionica kao prodaju je njihov problem/(ne)znanje. A tek ovaj današnji događaj nam možda otkriva pozadinu cijele ove priče…

Jasno se vidi iz nekih prethodnih objašnjenja putem ZSE (rubrika novosti) kako je Kostrenčić otpuštao 306.852 dionice na način da su se knjižile kao vlasništvo Ingre, znači ovdje se nije radilo o nikakvoj prodaji već transferu.
Nadalje, ovih Režakovih 64.130 dionica definitivno izgleda nemaju nikakve veze s prodajom preko burze baš na dan 16.06.2009. (čak ni s prodajom unazad tri uzastopna dana i to čak pod uvjetom da je samo on na te dane bio prodavač) već se vjerojatno opet radi o nekom internom prijenosu i vjerojatno na Ingrin račun (ili neki treći posredovni račun). Dakle izgleda da ipak Režek nije utržio ni kune od ovog otpusta, a kamoli 3,2 miljona kao što su se svi sada okolo raspisali (ko vrli matematičari, zdravo seljački množe broj otpuštenih dionica sa tadašnjom cijenom, cccc)…

Čak smatram i da su ona otpuštanja Ludvigerke od 10000 i 20000 komada također u formi nekog transfera na Ingrin račun koja su se naknadno knjižila iz tko zna kakvih pretumbacija.

Danas u podacima na SDA stoji da Ingra posjeduje 422.425 vlastitih dionica (24.06., T-3 dana), a u današnjoj obavijesti na ZSE stoji da je Ingra nakon svih transfera ostala na 329.638 vlastitih dionica (a prenijela ukupno 366.244 dionica). Sad ću i ja zdravo seljačkom matematikom zaključiti da je Ingra u međuvremenu otpustila (prenijela, ne prodala) 422.425-329.638= 92.787 dionica.

Hm, tih 92.787 su vrlo blizu onom zbroju dionica koje su Ludvigerka i Režek otpustili skupa (94.130)…da li je ovo samo slučajna podudarnost ili "viša matematika" u službi "teoretičara zavjere", vjerojatno nećemo nikad ni doznati, ali je bar po meni interesantno gledište…

@hanger

..piše ovako: izvršeni prijenos dionica dio je ukupnog financijskog aranžmana kojim su sporazumno izregulirane kratkoročne obveze INGR-e d.d.u iznosu od 87mil.kuna.,nigdje ne piše da su mađioničri i da znaju baratati čarobnim štapičem [angry]
..dali su dionice za dug,što fali?? na to bar nema kamata kao na Virove kredite [tongue] ..najpametnije što su mogli napraviti a vi plujte pržit ćete se u paklu za ovo[angry]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

New Report

Close