INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Konzum je u travnju zabilježio minimum 286 kn (51500 kn), onda je krenulo uzlazno, čak je prvi dan nakon splita došao do cijene od 500kn( 90000 kn). U optimističnim uvjetima na tržištu split je dobar za cijenu, ali dok vlada pesimizam može fino srušiti cijenu kao kod Konzuma, 230kn (41400kn).

Za INGRU mislim da neće biti nekih većih utjecaja na cijenu, jer u drugoj polovici kolovoza očekujem povećanje likvidnosti i rast crobex-a


Ubrzo ćemo imato priliku vidjeti da li si bio u pravu …. [smiley]

na 4300 sve prodajem...

kako taj spilt bude bio napravljen?u četvrtak ćemo imati na stanju kod brokera umjesto jedne 150 kom?
koju cijenu budu računali?

konačno proradilo.baš se nisam oduševio ovim splitanim cijenama danas.nije to otišlo u smjeru kojem sam priželjkivao.i totalno se cicija na ovim cijenama.sad su transakcije po 6k,8 ili 13k…2…nije se baš spremno izdoviti pare.

Ja do sada nisam ulazio u ovu dionicu, a sada prvi nalog i paf… 218 kn. To bi bila cijena prije splita 218×150 = 32.700kn, a jučer se trgovalo i preko 34.000. Neko bi vrijeme moglo ostati na ovim razinama, a onda valjda gore.

Ajmo ekipa, da cujem vase analize nakon OVOG MRTVOG SPLITANJA…..?????
Jel ima netko tko dugo prati ovu dionicu i moze reci nesto pametno, ako ima neka to podijeli s nama. Unaprijed hvala….
BTW: razmisljam da sada uletim….

ja bih samo podsjetio da je kolega nightrider još davno ( prije godinu dana ) rekao da ingra vrijedi 32k, što podijeljeno sa 150 iznosi 213,33 kn [bye]

ali nema predaje, treba samo biti strpljiv ( strašljen ) [tongue]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!


Ajmo ekipa, da cujem vase analize nakon OVOG MRTVOG SPLITANJA…..?????
Jel ima netko tko dugo prati ovu dionicu i moze reci nesto pametno, ako ima neka to podijeli s nama. Unaprijed hvala….
BTW: razmisljam da sada uletim….

Prije "banana" splita je ukupna K/P bila 70/180 kom. npr. Znači praodaja je bila 2x otprilike jača.
Kako to da je sada nakon splita K/P: 1700/26.200 kom???
To znači prodaja je 15x jača sada trenutno. Šta se promjenilo???
Ovo mi jako smrdi. Ne znam gdje bu ali ne bu dobro.

SAMPRAS: "Mogu biti odmoderiran kad hoću, najbolji prika mi radi na Poslovnom"



Ajmo ekipa, da cujem vase analize nakon OVOG MRTVOG SPLITANJA…..?????
Jel ima netko tko dugo prati ovu dionicu i moze reci nesto pametno, ako ima neka to podijeli s nama. Unaprijed hvala….
BTW: razmisljam da sada uletim….

Prije "banana" splita je ukupna K/P bila 70/180 kom. npr. Znači praodaja je bila 2x otprilike jača.
Kako to da je sada nakon splita K/P: 1700/26.200 kom???
To znači prodaja je 15x jača sada trenutno. Šta se promjenilo???
Ovo mi jako smrdi. Ne znam gdje bu ali ne bu dobro.
[/quote]

Možda bu, možda nebu, a i pitanje je na kojim razinama je prodaja
http://www.poslovni.hr/88505.aspx

prirodni procesi su paralelni - moramo ih slijediti

Ne znam, sve mi se cini da od ove dionice duugooo nece biti neke velike koristi…. nesto mi je tu sve cudno, to splitanje je napravljeno u pravo vrijeme, jer ce jako puno malih dionicara uletiti koji su cuvali cash. Uprava Ingre je to jako brzo odradila, vjerovatno imaju problema sa likvidnoscu, treba im hrpa love, zagazili su u 100-tine projekata istovremeno, na dugorocni povrat investicije uz kratkorocne obveze zaduzenja…. Eeeee, izgleda je pocela pucati kicma, pa brzo treba love, a nemaju dugorocnu imovinu da mogu otici kod banaka po dugorocne kredite….
Zato se i islo/ide u povecanje kapitala….

kaj ti trkeljaš
daj prvo provjeri kako je napravljeno povečanje pa onda pričaj imaju li love ili ne
ovo je stvarno postalo mjesto gdje svatko piše šta mu pada na pamet bez ikakvih posljedica
sramota

Obečaj, ništa te ne košta. stara hercegovačka



Pa onda opet promijeniti smjer, štoviše svakodnevno mijenjati smjer… takvu prognozu mogu čak i ja baciti. 😉 Vidim da bez plavog ili matrixa nema tu ozbiljne diskusije.

[yawn] [yawn] [bye]
[/quote]


Pa onda opet promijeniti smjer, štoviše svakodnevno mijenjati smjer… takvu prognozu mogu čak i ja baciti. 😉 Vidim da bez plavog ili matrixa nema tu ozbiljne diskusije.

ti koji su po tebi ozbiljni su nakrcani ingre i sute i cekaju cetvrtak da se iskrcaju sa ljepom zaradom…naravno ako bude ovcica za sisanje..previse ih bilo na knzm…jedina dionica za koju bi se trgao poslje stock -splita je jmnc…ostalo [bye]
[/quote]

Poštovani kolege, javljam vam se iz inozemstva,jer sam prošlih 12 dana bio zaokupljen poslovnim, ali i privatnim obavezama.

Što se tiče Ingre, ukratko ću kazati da je uprava pravovremeno i dobronamjerno postupila i omogućila manjim investitorima ulazak u ovu kompaniju.

Detaljnije možemo diskutirati na skyp-u, pošto sam vremenski ograničen.
Adrese skyp-a slobodno ostavite na PM.

Uz split dogodilo se i povećanje temeljnog kapitala sa 1 na 3 milje…
http://www.comlinebrokers.com/slike/files/x255178831259897183.pdf

Dakle (matematika kaže) da sada 1 dionica vrijedi 1/3 vrijednosti splitane a to je cca. 100 Kn.

Trenutno je na razinama (prije splita) od 60.000 po komadu …

Matematika je matematika

When someone asks you a question you don't want to answer, smile and ask, "Why do you want to know?".


Poštovani kolege, javljam vam se iz inozemstva,jer sam prošlih 12 dana bio zaokupljen poslovnim, ali i privatnim obavezama.

Gospodine Toni Valjak,

Jeste li dobro? Jako smo brinuli za Vas.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Poštovani kolege, javljam vam se iz inozemstva,jer sam prošlih 12 dana bio zaokupljen poslovnim, ali i privatnim obavezama.

Gospodine Toni Valjak,

Jeste li dobro? Jako smo brinuli za Vas.
[/quote]

Kolega znam da u ovo ljetno doba preferirate parodiju, no za to bi vam svakako preporučio ljetnja događanja u Budvi koja su spektakularna u svakome pogledu.


kaj ti trkeljaš
daj prvo provjeri kako je napravljeno povečanje pa onda pričaj imaju li love ili ne
ovo je stvarno postalo mjesto gdje svatko piše šta mu pada na pamet bez ikakvih posljedica
sramota

Ceko, uz svo duzno postovanje, al’ vidim da ne razumijes o cemu pricam. Vjerovatno su ti dosezi izvjesca, forumi, novinski clanci i sl. S obzirom da radim u realnom sektoru(konkretno graditeljstvo), tocno znam sto sam napisao. Financijski sektor ima sasvim drugacije price, uvijete, okolnosti i sl. Ingri je trebao brzi i povoljni kapital. Sa 32000-34000 mogla je samo nekolicina to izvrtiti, a sada se mali dionicari navlace i ubacuju svoju "malu" lovu….
Zato te molim da ne ides odmah džonom na post, i ulazis u duele poput primitivca. Ako ti nesto nije jasno posalji mi PVT. Sigurno nisam dosao na forum s nekim se natezati, a jos manje pricati kak’ si ti to rekao "trkeljanje".

New Report

Close