INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vidim dva ignorirana forumaša pišu posle mene, pa ako je što na moj račun, uzalud vam trud svirači…

neće uvijek biti ovako.

još malo pa je cijeli out!!!

@Megido1
jedini si na ovom forumu koji mi je trenutno na ignore listi i to iz jednostavnog razloga da vidim što ti to doista vidiš ili ne vidiš te čitaš ili ne čitaš, što tvoji forumaši na tvojoj ignore listi pišu ili ne pišu, komentiraju i sl. … sukladno prethodno test navedenome ispada da si vječito “off line” … ako je tome tako nije mi jasno kako uspijevaš “off line” pisati bilo što suvislo ili ne suvislo na ovoj temi…
Lp


još malo pa je cijeli out!!!

Ti ili fond?[emo_smijeh]

Smatram da će Ingrina PSN biti usvojena, naravno kada do nje dođe. Iz razloga što ima osnove, odnosno “glavu i rep”. Ako pogledamo da je jedan devastirani Konstruktor uspio progurati svoju PSN, onda Vam je valjda jasno kako ovdje stvari stoje. Samo što se poslije usvajanja PSN-e neće ništa posebno desiti.
Međutim ovdje me brine jedan drugi problem a to je – nema novih ugovora, a i stari se odrađuju usporenim tempom, Alžir stagnira, 10% samo odrađeno.
Pošto Ingra nije klasični građevinar, nema terensku operativu, dakle jedina joj je šansa da bude “vođa” nekog “klastera raznih djelatnosti” i da se tako promovira i kao do sada ugovara poslove za druge izvođače i uzima proviziju.
Postavlja se još jedno pitanje: Da li je takav način poslovanja u današnje moderno vrijeme i dalje moguć? Nekada nije bilo interneta, moderne tehnologije i modernih načina prezentacija, pa je bila potreba za takvom firmom koja će “otvarati vrata” poslovanja.
Ova zadnja obavijest ” Ingra okuplja hrvatske tvrtke radi proboja u Kurdistanu” upravo je jedan od pokušaja da se ponovno krene “putem stare slave”. Koliko su realna ta očekivanja, koliko će banke biti zainteresirane da prate te moguće ugovore, budemo vidjeli u narednom vremenu.
Ako se i ti napori “izjalove” i ne ostvare u skorom roku, znamo svi dobro što nas ovdje očekuje, jer sve se već predugo oteglo, punih 5 godina padanja. Dalje ne ide ovako! Dakle palac gore u znak potpore [emo_palacg]a ako omane, bit će “glava na panju, džepovi prazni”. LP!

banana počeo logično razmišljati, vidiš kako se čovik opameti kad proda dionice.

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

Klaster je organiziran na način da se od današnjih građevinskih društava formira jaka udruga trajnog karaktera kako bi se zajedno nosili s međunarodnom konkurencijom, a mogla bi, ne ograničavajući se na navedena društva, primjerice biti strukturirana na sljedeći način:

INGRA

Ingra je stožerna organizacija koja organizira djelatnosti “klastera”. Naravno da za tu ulogu treba radikalno redizajnirati postojeću organizaciju, vlasničku i kadrovsku strukturu.

• Ingra uglavnom trajno organizira obradu inozemnog tržišta svojom mrežom u ime i za račun “klastera”, vodi sve inozemne poslove za sve grupacije koje financiraju hladni pogon sustavom doprinosa koji istodobno odražava i vlasničku strukturu.

• Ingra na domaćem tržištu na poslovima “klastera”, kad se očekuje inozemna konkurencija i na velikim projektima organizira zajednički nastup sporazumom o nuđenju, organizira financijsku podršku projektu ili investitoru, koju uobičajeno nude strani konkurenti, a pojedinačno danas ni jedna naša tvrtka nije u stanju ponuditi, koordinira izradu ponude, uspostavlja optimalnu organizaciju realizacije, dakako u interesu pridruženih grupacija.

Sporazumom se definira nositelj ponude, udio komplementarnih i konkurentnih tvrtki, definiraju obveze, podjela rizika, jamstva, cijene, rokovi i sankcije te druga pitanja koja zadiru u pitanja udruge i konkretnog projekta. Sporazum svakako utvrđuje i odgovornost prema partnerima na pojedinom zajedničkom projektu.

@Bananarama

Unatoč novim tehnologijama i dalje su reference kao i direktan kontakt najvažnije u sklapanju poslova pogotovo tamo gdje Ingra gravitira. Nove tehnologije ubrzavaju priču, ali povjerenje ne možete izgraditi na tablet računalima i mailovima.

U Kurdistanu ima posla za barem 30 mlrd. dolara i očit je interes država EU da osvoje što više tog posla za svoje firme. A pošto Ingra nešto radi po tom pitanju bilo bi u najmanju ruku korektno da se ova inicijativa na odgovarajući način podrži od strane RH jer to može donijeti posla za puno operative iz ovih krajeva.

No po ZZ-ju su one slike vjerojatno snimljene na sastanku mjesne zajednice Kozari Boka i ne bi me iznenadilo da se jednom sazna što je njegov, a i interes nekih drugih koji ovdje izrazito negativno pišu da se firme iz RH nikada ne vrate u normalu i konačno opet profunkcioniraju.


Postavlja se još jedno pitanje: Da li je takav način poslovanja u današnje moderno vrijeme i dalje moguć? Nekada nije bilo interneta, moderne tehnologije i modernih načina prezentacija, pa je bila potreba za takvom firmom koja će "otvarati vrata" poslovanja.

tek danas postoji potreba za takvim “integratorom”. Misliš da se investitoru dade zahebavati s 50 izvođača iz 30 sektora? Bitan je sadržaj a ne forma. Internet daje formu, ali sadržaj … e tu se cijeni iskustvo i malo izravniji pristup od autističnih interneta i prezentacija.

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

INGRA je nosioc ovog proboja na Kurdistansko tržište građevine, i to je dobro a ostale su firme takođe referentne, stoga su šanse veoma velike za uspjeh.

Zaista je fascinantno, kolika mržnja prema INGRI i želja da propadne, tako da i pozitivna nastojanja ove firme nastoje obezvrijediti. Žalosno da takvo što postoji. No ipak ništa čudno, čovjek je postao sve, samo sve manje je čovjek-govorim to općeniti, ništa osobno. Pozdrav forumašima i neka se sve HR firme izvuku iz gabule, a i protivnici INGRE neka dožive prosvjetljenje i dobar život

neće uvijek biti ovako.

Aj “majke ti” ako ovdje na forumu ima netko iz MF da čita nek mi samo objasni kakvom se to logikom i načinom ulaganja rukovode fondovi kada uvijek nađu da prodaju po najjeftinijoj cijeni, a svi znamo po koliko su kupovali.
Mislim to mi je oduvijek bila enigma, kakav to “de_il” treba da sjedi tamo za računalom ili gdjeli već i da klika prodajne naloge po 3 kune? Jel mu to naređeno sa više instance ili jednostavno uživa u svome “mazohizmu”, ili je plaćen tim više što ostvari manju dobit? Jel oni polažu kome račun, ima li kakva revizija, ili netko tko sve to nadgleda ili se radi kako se kome digne?

podrazumijeva se da znaju šta radi državno odvjetništvo..u tim godinama bi bilo uputno…a ako ne znaju da se malo propitaju
kao i ostali

beti


banana počeo logično razmišljati, vidiš kako se čovik opameti kad proda dionice.
ode da..polupao je bid neki dan , svatko prema svom ..
ocekujem jos jedan napad na ask ove godine. i to ce bit konacni izlaz CO.
imaju jos 183 849 kom..

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial

Lagana metlica, inače zmajki stalno miješaš bid i ask, ovo sad ti je bila kupnja po asku.

upravo to sto sam napisao ,tako sam i mislio …50 k naslagano za iskrcaj

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial

New Report

Close