INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Uz tih 4,04 mil. eur treba pribrojiti i 16. izdanje u iznosu od 4,7 mil. kn koji dospjevaju u 5 mjesecu a koji se zajedno odgađaju do 31. listopada. Očigledno je taj datum bitan jer će nakon toga biti normalizacija poslovanja i rast cijene dionice ili tropa a svi znamo što to znači. Znajući da je u ingri brdo naše love uložene putem mudrih ulaganja naših fond managera nadam se da će sve ispasti dobro. Usput promijenio sam svoj OMF i prešao kod Dinka ipak je on naj manje zlo bar za sada.

ako bude kakav odjek na burzi treba odmah to kapitalizirati.


……. INGRIN račun,dalje potpisali su ugovor sa ruskim Mašino prometom i talijanskim Bonattijem o poslovnoj suradnji,šetnja s šeicima po okolici Zagraba…..

Mesić,Štern zajebana ekipa.Nisu tu za …….

A na Sljemenu su trku gledali ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Ja se samo nadam da će svi koji misle u kratkom vremenu na ovoj dionici dignut neku lovu odustati, jer ovo nije takva dionica… preporučam svima koji su sigurni da Ingra neće u stečaj da kupe dionice i da ih zadrže, jer da ovo može niže, može i to dosta… ali ja sam siguran u dugoročni uspjeh mininimum godina -dvije… prosjek mi je malo ispod 10 kn i ne brinem se…kao što kaže peyo prodajem po 50 kn ili 0 kn, moje pare moja stvar…

Meni nije jasno kako neki još ne shvaćaju da je ovo vrlo vjerojatno kraj Ingre i da je to bilo očekivano.

Iz današnje perspektive jasno je da je Ingra bila najveći balon na ZSE i to prvenstveno zahvaljujući mirovincima (AZ fond) ali i bankama koje su i onako jako izložene prema Ingri. I dok je Ingra trgovana po 60+ tisuća kuna u dionici je bio u stvari mali broj investitora, a pogotovo malih dioničara. Kada je napravljen split dionice i kada su dionice rasprodane malim dioničarima, velikim investitorima je već bila jasna perspektiva Ingre, odnosno da te perspektive nema.

Naime, profil Ingre je takav da se radi o firmi koja može biti izuzetno profitabilna u općem ciklusu rasta kakav je bio 2004-2008. ali i teški gubitaš u recesijsko vrijeme kakvo je danas, a kraj teških vremena se ne nazire.

Gledajući realno, Ingra je u proteklih godinu dana već više puta u stvari defoltirala na svojim obavezama. I gdje smo sad? Kreditori se već sada odriču 75% svojih potraživanja kako bi bar nešto ugrabili. Stečaj im za sada još ne odgovara dok se ima što za izvući ali je izvjesno da u takvoj igri interes malih dioničara je sasvim nevažan. Odnosno iskrcavanje će se i dalje nastaviti dokle god bude moguće prodati po bilo kojoj cijeni, a kada se iz Ingre iscijedi zadnje što se može, tada će vjerojatno doći i do stečaja.

business.hr burza/ na rubu ingra ne placa dug magmu ulagaci vec otpisali

Molim obratiti pažnju na ovaj dio teksta :

Iz Ingre poručuju da će obveze uskoro biti podmirene te da su ranije obavijestili vjerovnike da neće moći na vrijeme ispuniti svoje obveze, dodajući da država, Grad Zagreb i državna poduzeća njima trebaju platiti dospjele dugove koji premašuju 45 milijuna kuna.

Znači ingra je prije samog dospjeća obavijestila vjerovnike da neće moći iskupiti zapise što znači da je određen krug ljudi i investitora povezan sa vjerovnicima vjerojatno trgovao na osnovu povlaštenih informacija. Zašto ingra nije istovremeno obavijestila burzu i ostale ulagače kako bi svi bili u ravnopravnom položaju.

Ovo je pitanje za hanfu i dorh. Molim mišljenje

Kolega Beholder a tko onda kupuje ove količine dionica Ingre, mali dioničari sumnjam. Zar misliš da su trejderi toliko naivni da su jučer kupovali onolike količine da bi ostali zarobljeni u Ingri. Neznam sve mi to smrdi da se nešto kuha a kuha se. Dali ćemo moći sa dionicama obrisati g….. ili će u budućnosti vrijediti????
Ja ostajem dalje unutra a tko želi može izaći već na 5 kunića.

Pozdrav


Meni nije jasno kako neki još ne shvaćaju da je ovo vrlo vjerojatno kraj Ingre i da je to bilo očekivano.

glupost, Ingra ima vrijednu imovinu i dobre dužnike (država i grad Zagreb, bolje od toga u RH ne može), a i dobivene poslove osjetne vrijednosti (bolnica u Alžiru od 50 mil EUR) + još neki manji poslovi vani. također konkurira za još par poslova vani gdje bi uskoro trebalo saznati rezultate, a sve to pokazuje da se ne radi o firmi pred stečajem nego o firmi koja se uspješno nosi s teškoćama.
ovaj jučerašnji problem s otkupom komerc. zapisa uvjeren sam da je namjerno napravljen da se isprovocira vladu i grad zagreb da počnu na vrijeme plaćati svoje obveze prema Ingri
ti si očito prodao, u oporavak ove firme ne vjeruješ, pa onda adio i ne davi nas koji smo i dalje unutra jer vjerujemo u pozitivan ishod ove priče [cool]

@dgmaz

Tko kupuje? Isti oni koji i prodaju. Kada se hoćeš rješiti velike količine dionica, moraš i kupovati i prodavati inače srušiš dionicu na 1 kunu u 3 dana i onda je definitivno kraj. Makar na nekom nivou cijene od 2-3 kune doći će i do toga.

Pogledajte film "Margin Call" o tome kako se veliki rješavaju junk vrijednosnica koje su do jučer bile prenapuhane, a ne vrijede ništa. Metode izlaska: upravljani (kroz duži period prodavač je i na strani kupnje i na strani prodaje) Vs. fire sell (utopi sve bez obzira na cijenu).


ajde tko želi prodati udrite po kupnji, do 4,5 kune imate 140.000 VIDLJIVIH komada + još brdo skrivenih naloga….ajde, ide stačaj, brzzzzooo nam prodajteeeee [tongue]

ne trebaš ih zvati, oni su već tu….

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]


Kolega Beholder a tko onda kupuje ove količine dionica Ingre, mali dioničari sumnjam. Zar misliš da su trejderi toliko naivni da su jučer kupovali onolike količine da bi ostali zarobljeni u Ingri. Neznam sve mi to smrdi da se nešto kuha a kuha se. Dali ćemo moći sa dionicama obrisati g….. ili će u budućnosti vrijediti????
Ja ostajem dalje unutra a tko želi može izaći već na 5 kunića.

Pozdrav

Kolega to tko je jučer kupovao ništa ne znači, evo ja sam uvjeren da su to bili sve mali ulagači, koji bi rado oko 6 kn izašli…
Moram priznati da me ova jučerašnja nemogućnost iskupa zapisa iznenadila s obzirom na već ranije zatvaranje dugova dionicama, ali nadam se da se krediti barem uredno vraćaju, jer ako ni to ne mogu postavlja se pitanje pa što ti ljudi rade i gdje je novac…

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."



Meni nije jasno kako neki još ne shvaćaju da je ovo vrlo vjerojatno kraj Ingre i da je to bilo očekivano.

nas koji smo i dalje unutra jer vjerujemo u pozitivan ishod ove priče [cool]
[/quote]

Vjernici ili vjerovnici ingre…

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

New Report

Close